Проводячи роботи з встановлення електричної теплої підлоги, можуть виникнути певні складнощі під час підключення її до живлення. Виконати монтажні роботи може будь-яка людина, навіть не маючи належного досвіду роботи, але не варто забувати, якщо в процесі підключення допущена помилка, то система не зможе функціонувати або вийде з ладу.

Процес підключення електричної теплої підлоги вважається дуже відповідальною роботою, виконуючи її, необхідно дотримуватись заходів безпеки і дотримуватися певних вимог. Бувають випадки, коли система б’є струмом, щоб цього уникнути, рекомендується подбати про заземлення. Всі ці нюанси, а також інші секрети правильного підключення будуть розкриті в даній статті. До того як купити теплу підлогу в Івано-Франківську, давайте для початку розберемося в улаштуванні даного обладнання. (Майстри нашої компанії радо проконсультують вас в цьому питанні).

Принципи роботи і будова

У всіх різновидів електропідлог є структура, т. зв. «пиріг» з декількох шарів. Сюди входить:

 • термоізоляційний шар;
 • бетонна основа;
 • нагрівальні елементи;
 • шар стягування або плиткового клею зверху;
 • підлогове покриття.

Підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську

Послідовність укладання шарів повністю залежить від місця, де планується встановлювати теплу підлогу.

Через нагрівальні елементи, що володіють високим рівнем резисторного опору, проходить електричний струм. Матеріал високого опору затримує його, у результаті чого починає виділятися тепло. При виготовленні нагрівальних елементів можуть використовуватися:

 • гріючі кабелі для теплої підлоги;
 • саморегулюючі кабелі;
 • інфрачервона плівка на поверхні якої знаходиться біметал або вуглець.
 • нагрівальні стрижні.

Тепло, що виділяється, можна регулювати, для цих цілей використовуються терморегулятори, управляти якими можна самостійно або автоматично. Якщо використовувати програмування для роботи підлоги, то можна виставляти часові рамки для включення і відключення системи, що дозволяє значно економити електрику і створювати комфортні умови в приміщенні. Головною перевагою є те, що є можливість встановити систему своїми руками, не залучаючи монтажників і електриків.

Правильний підбір потужності

Основну увагу при розрахунку системи теплої підлоги варто приділити правильному підбору його потужності. Даний показник залежить від:

 1. Загальної та чистої (що обігрівається) площі житла;
 2. Призначення: основний або додатковий засіб обігріву приміщення;
 3. Особливості приміщення, де буде знаходитися підлога (ванна, кухня, підвал, балкон…);
 4. Теплоємність і теплоізоляція приміщення.

При розрахунках враховується тільки корисна площа. Заздалегідь вибирається місце, де будуть монтуватися нагрівальні кабелі, так як після їх перенести не вийде. Якщо використовувати підлогу як основне джерело отримання тепла, то площа, на якій вона буде змонтована, повинна становити не менше, ніж 70%.

Зверніть увагу! Від обраного рівня потужності залежить спосіб підключення мережі електроживлення.

Підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську

Підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську

Розрахунок питомої потужності

Теплу підлогу використовують як основне або додаткове (комфортне) джерело тепла. У першому випадку буде потрібно близько 160-200 Ватт на 1 квадратний метр, для другого – 120-150 Вт на 1 квадратний метр.

Ці значення в першу чергу залежать від типу приміщення, що обігрівається, і його призначення. Наприклад, у тих кімнатах, де людина перебуває частіше, температура підлоги повинна бути вище, ніж, наприклад, у ванній або на кухні.

Важливо! До уваги потрібно брати поверховість. Наприклад, якщо приміщення знаходиться на першому поверсі, то рівень потужності збільшується на 15%.

Як правильно вибрати обладнання?

Спочатку потрібно правильно вибрати устаткування для підлогового опалення. Віддаючи перевагу певній моделі з нагрівальними матами або нагрівальними секціями в бухті, рекомендується звертати увагу не тільки на ціну теплої підлоги, але і на площу, що обігрівається. Для її визначення враховується загальна площа кімнати, де буде встановлюватися підлогу, і функції, які повинні виконуватися в процесі роботи.

Якщо підлога призначена тільки для підтримки комфортної температури для ніг, то підійдуть і найдешевші моделі, але якщо ви плануєте обігрівати приміщення тільки цим засобом, то слід більш уважно поставитися до конструкції та матеріалів, з яких виготовлений кабель або мат, їх лінійної потужності і температури плавлення. Саме від цих показників залежить, яку теплу підлогу краще вибрати.

Основні правила підключення

Спочатку перевіряється поверхня підлоги. Якщо є тріщини або нерівності, то їх потрібно усунути. Після цього складається план по підключенню підлоги. На ньому вказують площу, що обігрівається, креслять схему розташування кабелю або матів, зазначають місце, де планується встановити терморегулятор і температурний датчик. Рекомендується заздалегідь вирішити, яким чином буде підключатися підлога до електромережі. Орієнтуючись на потужність підлоги, підводиться силовий кабель.

У процесі підключення по можливості потрібно уникати пошкоджень нагрівального кабелю. Відмінним рішенням буде укладання нагрівального кабелю або мату у взутті, що має м’яку підошву. Підключаючи плівкову теплу підлогу потрібно стежити, щоб під нагрівальний елемент не потрапив сторонній предмет або бруд. Щоб уникнути пошкодження нагрівальних елементів, потрібно проводити монтажні роботи при температурі не нижче 10 градусів тепла.

Підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську

Монтажні роботи здійснюються за таким алгоритмом:

 1. Складається план робіт, що проводяться;
 2. Встановлюють розподільну коробку і трубки, призначені для температурного датчика;
 3. Готується поверхня підлоги – прибирається бруд, сторонні предмети, закладаються тріщини;
 4. Перевіряється опір у кожного нагрівального елементу;
 5. На поверхню підлоги розстеляють теплоізоляцію;
 6. Укладаємо кабель з використанням монтажної стрічки, за допомогою якого він фіксується на певній відстані;
 7. Схема розкладки кабелю фіксується в паспорті-інструкції на спеціально призначеної сторінці;
 8. Укладаємо датчик температури в гофротрубку та розміщуємо її між витками кабелю, що гріє;
 9. Монтується фінішне покриття;
 10. Підключається термостат;
 11. Підключають систему обігріву до електромережі;
 12. Після повного висихання плиткового клею перевіряється працездатність електричної системи.

Підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську

Запобіжні заходи:

В процесі монтажних робіт заборонено:

 • Обрізати нагрівальні елементи;
 • Порушувати з’єднання в муфті;
 • Змінювати конструкція терморегулятора;
 • Проводити роботи під напругою.

Важливо! Якщо ці вимоги не будуть дотримані, то виробник знімає гарантію на обладнання.

Схема підключення нагрівається електричної системи через терморегулятор

Процес підключення повинен здійснюватися через терморегулятор. Завдяки використанню даного обладнання можна значно заощадити електричну енергію.

Сама схема підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську зображується на корпусі терморегулятора або в його паспорті, який видається при купівлі обладнання. Провести монтажні роботи можна самостійно, звертатися за допомогою до фахівця немає необхідності.

Провести електричний кабель до термостату можна через проведення. Варто враховувати, що всі нагрівальні елементи, а також сам терморегулятор, можуть підключатися через розетку.

Важливо! Рекомендується підключати терморегулятор через окремий вимикач (автомат).

Підключення терморегулятора до електричної теплої підлоги

Для управління потужністю нагріву до теплої підлоги повинен під’єднуватися терморегулятор. За допомогою даного приладу можна підтримувати певний температурний рівень в кімнаті, а також здійснювати відключення і включення системи, згідно з показаннями термодатчика.

Перед тим, як підключити електричний обігрів підлоги, варто подбати про місце, де планується встановити терморегулятор. Цей пристрій вважається мозоком системи, що обумовлено, що з його допомогою здійснюється включення обігрівача, регулювання температури. Воно отримує наявні свідчення з термодатчика, при досягненні необхідної температури відбувається відключення всієї системи. Після падіння температури здійснюється подача електричного живлення у обігрівну систему, і вона починає функціонувати.

Підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську

Підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську

Терморегулятор вибирається індивідуально, з урахуванням всіх вимог і побажань до дизайну і функціоналу.

Як провести розрахунок кількості терморегуляторів?

Найчастіше тепла підлога встановлюється відразу в декількох кімнатах. В даній ситуації для кожного окремого приміщення повинен передбачатися власний терморегулятор і окремий термодатчик. Завдяки цьому можна уникнути великого навантаження на мережу. Дана вимога повинна обов’язково виконуватися, якщо для кожного приміщення передбачений різний експлуатаційний режим. Наприклад, для ванної кімнати підлогу можна включати під час використання, для спальні – під час сну. Якщо здійснюються роздільні монтажні роботи з встановлення терморегуляторів, то для кожного приміщення має бути передбачений окремий температурний датчик.

Стандартні прилади витримують потужність теплої підлоги, рівну 3,5 кВт. Якщо потужність системи буде вище, то потрібно розбити приміщення на кілька окремих ділянок та приєднати кожен до окремого термостата. Також можна купити регулятор температури підвищеної потужності, щоб управляти всім обладнанням з одного пристрою.

Вимоги до монтажу термостата

Термостат рекомендується завжди використовувати для систем теплих підлог. Проводячи монтажні роботи, варто враховувати, що обладнання не повинно переривати безпосередньо. Перед підключенням термостата, необхідно заздалегідь визначити місце, де він буде знаходитися. У процесі роботи обов’язково виконуються наступні вимоги:

 • Максимальна висота встановлення термостата від підлоги складає 150 сантиметрів;
 • Якщо в приміщенні є батарея, то устаткування розміщається на протилежній стіні. Це дозволить уникнути перегрівання термостата;
 • Вся система підключається відповідно до схеми. Регулятор повинен знаходитися близько розетки або кабель тягнеться до розподільного щитка;
 • Весь процес підключення здійснюється згідно з наявною схемою, що йде в комплекті з пристроєм.

Щоб запобігти загорянню, рекомендується нагрівальні кабелі ховати в стіні, попередньо помістивши кожен провід в трубу з пластику.

Особливості підключення терморегулятора

Проаналізуємо покроково традиційну схему підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську.

Підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську

1) Термодатчик для інфрачервоної системи обігріву кладуть із протилежного краю плівки і під’єднують до проводів, прилеглих до регулятора.

2) Для кабельних елементів, заповнених бетонною стяжкою, датчик необхідно розмістити в металевій гофротрубі – це в разі вимушеної заміни спростить виїмку приладу. Якщо закрити його в бетон, то вільно замінити пристрій не вдасться. Трубу розташовують ближче до стінки, де буде встановлений термостат. Після влаштування підлоги фінішною поверхнею переходять до монтажу регулятора.

3) На підібраній ділянці роблять отвір в стіні за обсягом корпусу виробу, а в разі кріплення накладного виконують розмітку.

4) Відкручують лицьову панель і фіксують регулятор на обрану ділянку.

5) Коли підключення терморегулятора до теплої електричної підлоги в Івано-Франківську здійснюється за допомогою розетки, то фазу можна виявити при використанні стандартного індикатора напруги (приймальноіндикаторної викрутки).

6) Порівнюють дозволену потужність електричних контактів регулятора з параметрами системи опалення. Навіть якщо різниця незначна – ставлять електромагнітний пускач.

7) Силовий провід приєднують до живлення через електромагнітний пускач. У разі якщо потужність контактах терморегулятора знаходиться в достатньому діапазоні, то проводи приєднуються безпосередньо на виведення з термостату.

8) Потім додають в ланцюг вимірник, рекомендований в паспорті або в практичних посібниках.

9) Проводи кріплять до клем живлення, вони, як правило, відзначені або F і L – фаза, або N – нуль. Фазування обов’язково потрібно дотримуватися. Поділяють їх за забарвленням дроту: фазний кабель відрізняється темним, каштановим або молочним покриттям, а нульовий – блакитним.

Підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську Підключення терморегулятора до теплої підлоги в Івано-Франківську

10) Проводи, що проходять через мати підлогової конструкції, необхідно приєднувати поздовжньо.

11) Підрахунок кількості приладів-стабілізаторів максимально легкий: зазвичай беруть один пристрій на 10…15 м2.