Виконання плиткових робіт – це досить трудомісткий процес, успіх виконання якого залежить від великої кількості факторів. Так як при ремонті і обробці використовується безліч типів, розмірів і структур плитки, роботи з її укладання відрізняються особливим різноманіттям. І для того, щоб якісно виконувати плиточні роботи Івано-Франківськ незалежно від особливостей використовуваної плитки, потрібно мати масу спеціальних інструментів, а також вміти застосовувати різні види клейових складів і затирок.

Монтаж плитки– це один з остаточних етапів обробки в ході ремонту квартири, будівництва котеджу або заміського будинку, який є дуже важливим і відповідальним, і вимагає ретельної підготовки і якісного виконання при облицюванні плиткою.

Плиткові роботи, зокрема укладання плитки на підлогу і стіни – відповідальна робота. Плитка не шпалери, які можна швидко і легко переклеїти. Покласти плитку при виконанні ремонту потрібно з тією умовою, що плитка буде довго використовуватися і виконувати свої функції, тому вибір відповідного розміру, кольору і фактура плитки – справа серйозна. Укладання плитки передбачено і рекомендується в більшості випадків при капітальному ремонті квартир або ремонті квартир під ключ.

Плиточні роботи Івано-Франківськ

Плиточні роботи Івано-Франківськ

Ціна на плиткові роботи в цілому залежить від складності та обсягу роботи.

Середня ціна укладання від 100 грн / м²

Здавалося б, укладання плитки — настільки простий процес, що складно допустити помилку. Але ця ілюзія може обійтися дуже дорого: помилки з плиткою важко виправити, люди живуть з ними довгі роки. А підводних каменів при укладанні повно. На що звернути увагу під час плиткових робіт?

Перед укладанням

Помилки, які неодмінно позначаться на якості укладання, можуть виникнути ще до початку процесу обробки — при підготовці основи.

Крок 1: Купіть відповідні матеріали

Успіх при укладанні плитки визначається грамотним плануванням робіт і майстерністю плиточника. Але не менш важливо правильно підібрати матеріали.

 • Керамічну плитку, адекватну по своїм властивостям місцем застосування.
 • Плитковий клей, що володіє необхідним набором характеристик і відповідний плитці.
 • Затірку для швів, яка повинна відповідати текстурі плитки і володіти необхідними водовідштовхувальними властивостями.

Плиточні роботи Івано-Франківськ Плиточні роботи Івано-Франківськ

Крок 2: Перевірте основу

Що саме перевіряти — залежить від місця, де буде покладена плитка.

 • На підлозі в холі — перевірити паралельність стін. Стіни розходяться? Необхідно скоригувати їх геометрію. Непаралельність стін буде кидатися в очі через розбіжності лінії міжплиточних швів з підлоговим плінтусом. Щоб приховати недолік, доведеться укладати плитку по діагоналі або «ялинкою». Інший спосіб вийти з ситуації — «безшовне» укладання.
 • На підлозі будь-якого приміщення — перевірте стягування за двома параметрами: залишкова вологість і наявність тріщин. Плитку можна укладати лише на сухе стягування без тріщин. Якщо приклеїти на вологу основу, — вона, швидше за все, відвалиться. Якщо на підлогу, яка тріскається, — плитка з великою ймовірністю трісне там, де йдуть тріщини по стяжці.
 • На стінах — переконайтеся, що всі вони вертикальні. Якщо хоча б одна стіна буде відхилена, вийде завалений кут — плитку доведеться підрізати у формі трапеції. Це буде кидатися в очі. Гарного примикання не вийде.

Плиточні роботи Івано-Франківськ Плиточні роботи Івано-Франківськ

Важливо: Багато хто плутають вирівнювання стін під вертикальний рівень і виведення кутів під 90 градусів. Прямі кути потрібні там, де в майбутньому постане ванна, душова кабіна або меблі. Для рівного укладання настінної плитки досить просто вирівняти стіни по вертикалі.

Порада: Зробіть розкладку плитки заздалегідь, з врахуванням товщини швів. Якщо бачите, що після підрізування залишиться до 20% від ширини плитки, вносьте корективи: або в розкладку (подумайте, як інакше укласти ту ж плитку), або розмір стіни — з допомогою штукатурки або каркасної конструкції.

Стіна під плитку, а не навпаки

Розмір стіни звичайно підганяють під розміри мозаїчного полотна — скляну мозаїку підрізати складно. До того ж підрізана мозаїка виглядає негарно.

Крок 3: Визначтеся з послідовністю

Спочатку укладання дерев’яної підлоги — потім укладання плитки. Більшість власників квартир не хочуть відчувати перепад рівня на стику плитки і «дерев’яної» підлоги. Тому зазвичай плитку в квартирі укладають «острівцями»: у передпокої, в санвузлі, на кухні. Між «острівцями», як правило, «дерев’яна підлога» (ламінат, дошка будь-яких видів). Якщо спочатку викладати «острівці» з плитки, досягти єдиного рівня підлоги досить складно. Деколи простіше спочатку укласти єдине «дерев’яне» покриття коридору або кімнат, а потім під його рівень підвести плитку на всіх «острівцях».

Плиточні роботи Івано-Франківськ Плиточні роботи Івано-Франківськ

Спочатку стеля, потім укладання керамограніту.

Облицьовані керамогранітом стіни можуть стати серйозною проблемою при монтажі каркасної або натяжної стелі. Керамограніт — дуже міцний матеріал, який насилу піддається свердлінню. Краще заздалегідь відзначити рівень, на якому буде кріпитися несучий профіль для стелі і підвести плитку точно до цієї позначки.

Спочатку заміна дверей — потім укладання плитки.

Якщо в ході ремонту чекають укладання підлогової плитки в передпокої і заміна вхідних дверей, плиткою краще зайнятися в другу чергу. Справа в тому, що підвести кладку потрібно точно до дверної коробки, а це можливо лише після її заміни.

Крок 4: Уточнюємо розкладку

Щоб отримати гарний малюнок плитки, важливо дотримуватися трьох головних правил.

 1. Прикиньте розкладку плитки заздалегідь, ще до укладання. Якщо підігнати розмір стін під формат плитки виявилося неможливо (див. крок 1), і в кінці стіни залишаються вузькі обрізки, — зробіть симетричну розкладку. Викладайте плитку від центру стіни таким чином, щоб по краях ряду вийшли обрізки однакового розміру, причому шириною не менше половини цілої плитки.

Інші варіанти вирішити проблему з вузьким підрізуванням: «безшовне» укладання або укладання в шаховому / цегляному порядку.

 1. Не обрізайте 3D-плитку — через ламаний рельєф у місцях примикання обрізки будуть виглядати непривабливо. Не варто обрізати плитку з декором — малюнок втратить свою цілісність. У ролі «доборів» може виступати мозаїка.

Плиточні роботи Івано-Франківськ Плиточні роботи Івано-Франківськ

 1. Укладайте плитку у ванній кімнаті так, щоб кордони лючків, вбудованих дзеркал, кнопки інсталяції, ніші і полиці розміщувалися між міжплиточними швами. Для цього заздалегідь придбайте плитку, намалюйте на стінах ванної кімнати розкладку у вигляді сітки і тільки потім плануйте розташування інсталяції, раковини, гіпсокартонних коробів і т. ін.

Порада: Домогтися красивої лінії примикання різноформатної плитки на стіни і підлоги можна, якщо візуально розділити сусідні площини:

 • укласти плитку на підлозі по діагоналі або «ялинкою»;
 • укладати настінну плитку зверху вниз, а нижній ряд зробити з підлогового керамограніту. Керамограніт товстіший настінної плитки, тому буде виступати на її тлі, створюючи ефект плінтуса.

У процесі укладання

Крок 5: Використовуйте нову технологію

Майстри старої школи проводять укладання на непідготовлену основу, регулюючи рівень плитки з допомогою плиткового клею. Така технологія має серйозні недоліки.

 • Велика витрата плиткового клею (він коштує дорожче, ніж піщано-цементна суміш, використовувана для вирівнювання основ).
 • Плитка, укладена на непідготовлену основу в мокрій зоні душової або ванної, починає відвалюватися від стіни пластами вже через кілька років.
 • У підлогової плитки, покладеної старим способом, часто відколюються куточки, так як під ними немає клею — товстий корж клею займає лише середину плитки.
 • Плитковий клей в процесі висихання на нерівній основі дає нерівномірну усадку, так як його товщина скрізь різна. В результаті плитка нерівномірно зміщується і площина порушується.

Майстри, які працюють за сучасними технологіями, заздалегідь вирівнюють основу: на стінах по вертикалі, на підлозі – по горизонталі. Клей наносять невеликим шаром на плитку, її положення не потрібно додатково коригувати, оскільки основа вже рівна.

Плиточні роботи Івано-Франківськ Плиточні роботи Івано-Франківськ

Крок 6: Контролюйте роботу бригади

Щоб плитка була чистою. Плитка часто буває покрита тонким майже непомітним шаром пилу. Якщо плиточник в Івано-Франківську це ігнорує і наносить клей лише на основу, пилова плитка може швидко від стіни відвалитися. Досвідчені майстри справляються з проблемою по-різному: одні перед укладанням занурюють плитку в воду, інші наносять розчин клею як на основу, так і на саму плитку.

Щоб на плитці не було ґрунтовки. Акрилова грунтовка, якою обробляють стіни перед укладанням плитки, миттєво проникає в поверхню пористого покриття, особливо з натурального каменю. Навіть інертні до забруднень глазуровані плитки, якщо на них потрапила грунтовка, втрачають свій гарний вигляд. Після висихання акрилової грунтовки на поверхні плитки її майже неможливо видалити – видно патьоки. Якщо грунтовка все ж потрапила на плитку, її треба якомога швидше змити.

Щоб не було слідів клею / затірки. Плитковий клей у недосвідчених майстрів може забити міжплиткові шви — його потім важко видалити. Навряд чи комусь сподобається, якщо в міжплиткових швах замість затирання буде проступати сірий клей.

В ході затирання міжплиткових швів важливо вчасно змити сліди затірки з поверхні плитки, інакше вони залишаться назавжди. Особливо чутливі до затірки поліровані пористі матеріали, в тому числі мармур та інші види природного каменю. При неграмотній роботі темна затірка, забиваючись в мікропори, може поміняти колір плитки.

Щоб система «тепла підлога» працювала. Тут важливо, щоб майстер при укладанні плитки на систему дотримувався трьох правил.

 1. Використовував тільки спеціальний еластичний плитковий клей, придатний до використання з такою системою.
 2. Перевірив працездатність теплої підлоги перед укладанням плитки. Гріючий кабель легко пошкодити в ході ремонту. Буде прикро, якщо після укладання плитки з’ясується, що підлога не гріється.
 3. Після укладання підлогової плитки не включав відразу ж обігрів — дочекався, поки плитковий клей набере свою міцність. У кожного клею свій термін — дивіться інструкцію.

Після укладання

Крок 7: Захистіть плитку

Як правило, плитка укладається в той момент, коли ремонт ще далекий від завершення. Попереду чекають «брудні» ремонтні роботи, тому плитку необхідно берегти від подряпин та бруду.

Плиточні роботи Івано-Франківськ

 • Якщо на підлогу належить укласти мармур або інший пористий матеріал, відкладіть цю операцію на самий кінець ремонтних робіт. Світлу затірку слід наносити на підлогу лише в фіналі ремонту, коли залишаються лише «чисті» фінішні роботи.
 • Якщо плитка для підлоги покладена, а ремонт ще триває, захистіть свою підлогу від подряпин абразиву. Покладіть на підлогу плити оргалиту (ДВП), а зверху обов’язково герметичний шар товстої поліетиленової плівки (від 200 мкр), щоб частинки піску не проникли під оргалит.

Нові технології укладання плитки

Всі ми практично щодня перетинаємося з плитковим покриттям. Традиційний варіант укладання плитки — строго в лінію, шов в шов, монтаж плитки виконують під прямим кутом. Але сьогодні існують нові технології укладання плитки, що допомагають створювати абсолютно нову картинку облицьованої поверхні.

Плиточні роботи Івано-Франківськ

Нетрадиційні технології укладання плитки

Діагональне

Плиточні роботи Івано-Франківськ

Керамічну плитку по відношенню до стіни укладають під кутом 45°, внаслідок чого плитковий шов проходить по діагоналі. Таке рішення укладання облицювального матеріалу дозволяє приховувати несуттєві недоліки основ, візуально розширювати кімнати невеликої площі. Цей спосіб укладання доцільно використовувати у ванній кімнаті, коли одночасно виконуються кахельна підлога і стіни.

Розбіжне

Плиточні роботи Івано-Франківськ

Ця методика укладання кахлю візуально нагадує цегляну кладку. В даному випадку кладка виконується з разбіжкою плиткових швів, тому більше підходить матеріал прямокутної форми з різними довжинами сторін. Але сучасні дизайнери ефективно застосовують і квадратну плитку.

Шахове

Плиточні роботи Івано-Франківськ

Укладання керамічної плитки в шаховому порядку виконується за традиційною технологією, єдина відмінність — чергування плиток різних кольорів. Поверхня шахової дошки ефектно виглядає і на підлоговій, і на стінній основі.

Технологія укладання кахлю із застосуванням СВП

СВП система — це спеціальне пристосування для укладання плитки на стіну або підлогу. З його допомогою можна виконувати оздоблювальні роботи у ванній самостійно, без залучення професійних майстрів, при цьому досить швидко і якісно.

Послуги кахельника (плиточника) в Івано-Франківську

Наша компанія пропонує наступні види робіт: уладання плитки, укладання плитки на підлогу, укладання плитки у ванній, укладання кахельної плитки, укладання тротуарної плитки, укладання плитки на гіпсокартон, послуги плиточника і подібне. Ми надаємо професійні послуги в Івано-Франківську і області, і кожен наш клієнт отримує гарантію на виконані роботи – 1 рік!

Монтаж плитки – довірте цю роботу нашим професіоналам! На даний момент керамічна плитка є невід’ємним атрибутом будь-якої кухні і ванної кімнати. І це не дивно, адже вона не тільки зручна у використанні (легко миється, не схильна до впливу високих температур і вологи, стійка до механічних впливів, довговічна і надійна), але служить чудовою прикрасою приміщення.

Сучасний виробник пропонує найширший асортимент керамічної плитки на будь-який смак і гаманець, і зараз дизайнер може втілити в життя будь-яке навіть саме сміливе рішення. Варіанти укладання плитки можуть бути самими різними. Від діагональних смуг, до поєднання кількох видів плитки на одній поверхні. Це може бути елітна плитка нестандартних розмірів, що не має аналогів, або стандартна кухонні плитка – скромно і зі смаком. Але вона завжди затребувана і попит цей обумовлений безліччю її вигідних функціональних характеристик.

Плиточні роботи Івано-Франківськ
Beige Floor Tile City White Subway Tile Wallt Edgy Fla … pertaining to Beige Subway Tile Bathroom – bathroomfixture.club

Вибравши вподобану плитку, господар може починати її укладання. Однак фахівці настійно рекомендують плиточні роботи Івано-Франківськ професійним ремонтникам. Адже укладання плитки тільки на перший погляд є простим заняттям, насправді ж це дуже трудомістка і відповідальна справа.

Технологія укладання плитки дуже складна. Наприклад, починаючи роботу, необхідно врахувати безліч важливих моментів, які можуть вислизнути від погляду непрофесіонала. Це і температура в приміщенні, при якій відбувається робота (повинно бути включено опалення), і правильний розрахунок обсягу, а також безліч інших важливих моментів.

Способів укладання плитки існує безліч. Технологія укладання плитки на підлогу відрізняється від укладання плитки на стіну. Весь досвід і вміння неможливо отримати від теоретичних матеріалів, такі навички наші майстри отримували протягом великої кількості виконаних робіт.

Врахувати всі ці принципи може лише професійний майстер. Саме такі фахівці зайняті в нашій компанії. Вони мають тривалий стаж роботи, досвід і всі потрібні навички для того, щоб якісно провести таку процедуру як укладання плитки якісно і в строк.

Плиткові роботи, роботи з укладання плитки Ви можете не турбуватися за бездоганне укладання керамічної плитки нацоїнального виробника і елітної імпортної – до будь-якої роботи ми підходимо з великою часткою відповідальності і уважно ставимося до вимог кожного клієнта.

Зверніть увагу і на те, що всі роботи проводяться в досить короткі терміни, а фахівець приїде до вас додому без зволікань і запізнень, так як ми цінуємо час кожного нашого клієнта.

Викликати кахельника (плиточника) додому в Івано-Франківську, а також ознайомитися з повним переліком послуг та цінами на послуги ви можете зателефонувавши за нашим телефоном.