Абсолютно не розташовує до відпочинку за чашкою кави, розслабленню на свіжому повітрі старий, невідремонтований балкон з тріщинами в загородженнях парапету і бетонній плиті. За довгі роки ми збираємо безліч непотрібних речей, які складуємо на балконах. Якщо ви дійшли правильних висновків, і вирішили зайнятися ремонтом балкону Івано-Франківськ, то першим кроком до здійснення задуманого буде оцінка стану цього корисного додаткового приміщення вашої квартири.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Для цього будь-яким зручним для вас способом (заповнюєте форму зворотного зв’язку, посилаєте лист по електронній пошті або просто телефонуйте) викликаєте менеджера по вимірюванню з нашої компанії. Він оцінить обсяг робіт, запропонує оптимальні рішення саме для Вас, надасть зразки матеріалів і фотографії. Ви можете укласти договір вдома, менеджер призначить дату виконання замовлення, склавши проект-кошторис. В договір будуть включені пункти по всім передбачуваним видам робіт, ми розрахуємо обсяг квадратних метрів по всій площі балкону або лоджії, окремо виведемо суму за підлогу, стелю, парапет і утеплення. Ви можете скористатися нашими матеріалами і також придбати самостійно, ми виконаємо поставлене завдання.

У нашому замовленні присутній необхідний креслення-проект, який змальовує всі індивідуальності балкона. Для цього ми використовуємо спеціальний бланк замовлення, так званий ескіз, намальований на аркуші А-4 в зручному графічному масштабі, який буде відображати кінцевий результат, для чого потрібно зробити ретельні виміри приміщення.

Самостійно виконати склення балкону з наступною обробкою зможе далеко не кожен — це непередбачуваний і складний процес, у якому необхідні навички і цілий арсенал спеціальних інструментів. Найефективніше зробити гідний ремонт балкону, скориставшись послугами професіоналів, утеплити його за сучасної технології і якісно обробити, перетворивши в повноцінне житлове приміщення.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Проведення підготовчих робіт на балконах і лоджіях

Перед ремонтом балкону Івано-Франківськ слід прибрати все зайве з нього і очистити поверхні. З балконної плити треба видалити частинки бетону, що відшарувалися, пил, бруд, сліди фарби й вапна (за необхідності). Якщо забруднення проникли глибоко, то в роботі допоможе ручна фреза і препарати від цвілі і грибка.

Таке ретельне очищення необхідне для якісного монтажу вікон і наступного утеплення лоджій. Плити підлоги та стін не повинні бути заражені цвіллю, якщо таке є, то підлягає усуненню в обов’язковому порядку.

Якщо корозія вразила частини арматури балконної плити, що відкрилися, або металеві прути стіни від сусіда, то їх треба зміцнити спочатку між собою, після до плити фасаду будівлі і підлоги. Другим варіантом можна зробити зовнішню обробку або встановити захисний екран балкону. Можна спробувати відновити арматуру, очистивши її механічно, а потім змивши бруд і іржу водою під високим тиском. Потім пензлем або щіткою нанести фарбу проти корозії (пофарбувавши метал). Що саме необхідно робити, прийме рішення менеджер виміру, відштовхуючись від ваших побажань і особливостей балкону до скління і обробки.Якщо є невеликі зазори або щілини до 100-150 мм, то їх необхідно закрити, ми застосовуємо тришарові сендвіч панелі, обробляючи монтажною піною.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Підготовчі роботи можуть включати в себе демонтаж старих дерев’яних рам і обробку. Зведення укладання по фронтальній частині, зведення бічних стін з газосилікатного піноблоку товщиною 7-8 або 10 см. Також ми виробляємо зміцнення парапету балкону брусовым каркасом товщиною 5-7, 6-8 або 7 – 10 см. Встановлення виносного скління балконів здійснюється на металеві кронштейни, які встановлюються при підготовці отвору.

Після підготовки всіх поверхонь потрібно зробити зовнішню обробку. Обшивка балконів з вулиці проводиться матеріалами, які стійкі до механічних пошкоджень, ультрафіолету і морозостійкі. Для проведення таких робіт ідеально підходить сайдинг або вінілова вагогонка. Якщо вам байдуже як виглядає ваш балкон з вулиці, то можна встановити металевий профнастил або залишити існуючий матеріал. Необхідно знати, що зовнішня обробка робиться перед установкою скління.

Ремонт балкону Івано-Франківськ Ремонт балкону Івано-Франківськ

Фото приклади робіт по підготовці балконів і лоджій до скління

Будинок серії П44, лоджія “чобіт”, для скління пластиковими вікнами потрібно зведення кладки з фронтальної та бокової стіни. Не варто виключати встановлення фартуха, він захистить вас від зайвих опадів. Після підготовчих робіт, слідує встановлення козирків, відливів, доборно розширювальних профілів, і самих вікон. Кріплення здійснюється по всьому перимитру, включаючи бічну стінку зведену з піноблоку.

Наступні етапи робіт по ремонту і обробці балкона

Завершивши підготовчі етапи робіт, можна приступати до скління. Щоб приступити до встановлення рам необхідно вирішити, як ви будете надалі використовувати свій балкон або лоджію. Відштовхуючись від цього, вам необхідно вибрати систему скління, наші співробітники порадять і розкажуть переваги всіх систем, або ви можете самостійно ознайомитися з ними на нашому сайті.

Вибір системи скління балкона

Розсувні алюмінієві вікна системи Provedal. Ідеально підходять для всіх видів балконів і лоджій, мають невелику вагу, заощаджуючі внутрішній простір.

Сучасні і полегшені, але що прекрасно зберігають тепло—вікна Slidors. Для економії простору можна вибрати розсувні конструкції з ПВХ профілю.

Тепле скління пластиковими вікнами німецьких фірм виробників KBE – REHAU – VEKA. Встановлення таких вікон є капітальним склінням, розширюючи можливості подальших кроків ремонту балконів і лоджій.

Встановлення обраних вікон та утеплення

Які вікна ви б не вибрали, мінімальна комплектація замовлення включає в себе козирок, відлив і підвіконня. Потім слідує встановлення, включаючи в себе встановлення рами по всьому периметру отвору. Кріплення віконних рам здійснюється на анкерні пластини і анкерні болти. Для герметизації використовується монтажна піна (в зимовий час морозостійка піна) і силіконовий акриловий герметик. Кріплення відливу в нижній частині конструкції з зовнішньої сторони відбувається в останню чергу. Підвіконня встановлюється після проведення після комплексної обробки.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Сама стеля, стіни і підлога, вирівнюються рейкою або бруском, якщо фінішна обробка стін гіпсокартоном, то вирівнювання відбувається на алюмінієві направляючі, всі поверхні виводяться строго під рівень. При необхідності, прокладаються утеплювачі. Укладання утеплювачів повинно бути в правильній послідовності, відсторонення від технології може призвести до промерзання і тепловтрат. У нашій компании утеплення балконів ділиться на «Стандартне» і «Комплексне».

З кожним роком все більше з’являється теплоізолюючих матеріалів з поліпшеними властивостями, які враховують герметичність скління ПВХ профілями і, у зв’язку з цим виключають появу конденсату на стінах. Особливо ефективні такі паро – і теплоізоляційні матеріали, як «Ізоком» і «Пенофол», «ПІНОПЛЕКС» і «Мінеральна вата». Ми постійно досліджуємо ринок, вивчаючи нові утеплювачі і матеріали, проводячи тести, щоб виявити їх позитивні і негативні сторони. Всі використовувані нами матеріали мають сертифікати якості у всіх інстанціях, а також є самозатухаючими, що дуже важливо для балконів і лоджій. Утеплення проводиться по стелі, підлозі, парапету, по бічних стінах. Фасадна стіна не утеплюється так як межує з квартирою і є теплою.

Ремонт балкону Івано-Франківськ Ремонт балкону Івано-Франківськ

Стандартне утеплення, включає в себе два шари сучасних тонких утеплювачів. Їх товщина складе не більше 20 мм, але по своїй теплопровідності вони замінять цегельну кладку аж в 3 цегли! Таке утеплення не передбачає суміщення з квартирою, але буде ідеально як окремий кабінет!

Капітальне утеплення, складається з трьох або чотирьох шарів утеплення, їх товщина досягає 50-70 мм, тепловтрати виключені. У цьому випадку, балкон або лоджію можна поєднувати з кухнею, залом або дитячою кімнатою. Використовуються утеплювачі «Ізоком», «Пенофол», «ПІНОПЛЕКС».

Самий бюджетний варіант утеплення – теплоізоляція з кам’яної вати. Наприклад, плити «Лайт Баттс Скандик» виробництва датської компанії Rockwoll. Монтуються на дерев’яний або металевий каркас. Мінімальна товщина – 50 мм.

Більш дорогий варіант – пінополістирол. Листи пінополістиролу можна клеїти прямо на стіну або класти на підлогу без каркасу. Вибираємо плити XPS «Техноплекс», їх випускають товщиною від 20 до 100 мм. Якщо квартира добре опалюється, підійдуть плити товщиною 30-50 мм. Щоб наклеїти утеплювач, знадобляться два балони клей-піни для пінополістиролу. Балон клей-піни «Макрофлекс» обсягом 850 мл коштує 160 грн.

Ремонт балкону Івано-Франківськ Ремонт балкону Івано-Франківськ

Для максимального теплозахисту балкон обшивають цілком, крім стіни, що розділяє лоджію і кімнату. Порахувати кількість пачок допомагають калькулятори на сайтах виробників. Якщо купувати з запасом, нам будуть потрібні три пачки «Техноплекс» або чотири пачки «Лайт Баттс Скандик».

Пачка утеплювача важить 8-9 кг. Якщо немає місткої машини, знадобиться доставка, її вартість – від 400 грн.

Утеплювати можна самому або найняти приватного майстра. Його робота коштує 3 000 – 4 000 грн. в залежності від стану балкона: наскільки часте армування, чи потрібно штукатурити або збивати нерівності на бетонних плитах.

Встановлення теплих підлог на балконах і лоджіях гармонійно вписалося в ритм нашого життя. Тепер тепла підлога з підігрівом як один з атрибутів теплого балкону, вона допоможе з комфортом проводити час на вашій лоджії. Теплі підлоги нового покоління встановлюються під ламінат, ковролін, плитку і т. ін. Тепла підлога допомагає боротися з конденсатом, створюючи здоровий клімат.

Фінішна обробка — один із завершальних етапів ремонту балкону Івано-Франківськ. Ви можете обшити стіни вагонкою дерев’яною або пластиковою, ПВХ панелями з різними кольорами, використовувати гіпсокартон (вологостійкий) з подальшим фарбуванням або обклеюванням шпалер. Можливо, ви захочете, щоб інтер’єр вашого балкону гармоніював з декором прилеглої кімнати, ми допоможемо вам у цьому. На підлогу краще укласти покриття, стійке до постійних перепадів температур і вологи.

Ремонт балкону Івано-Франківськ Ремонт балкону Івано-Франківськ

По закінченню ремонту вам залишиться повісити світильники, розставити зручні меблі і проводити прекрасні хвилини або години відпочинку в невеликому, але затишному куточку вашого будинку. Прийти до певних рішень по вибору матеріалу або способом обробки можна разом з консультантами нашої фірми, які дадуть відповідь на будь-яке питання, яке вас цікавить. Володіючи професійними якостями, наша команда дозволить вам чітко спланувати час на ремонт балкону Івано-Франківськ і розподілити свій бюджет. Ми пропонуємо послуги з скління і утеплення балконів і лоджій як у Івано-Франківську, так і в області.

Ремонт балкону в хрущовках: скління і дизайнерські рішення

П’ятиповерхові будинки, які масово будувалися в другій половині 50-х і до 80-х років, відомі своїми малогабаритними квартирами і невеликими навісними балконами. З плином часу і під впливом опадів, вітру і зміни температур, балконна конструкція руйнується. Ремонт в старому житловому фонді не тільки косметична проблема, але питання безпеки.

Особливості балконів в хрущовці, підготовка до ремонту

Стандартний розмір балконної плити 80 на 260 см – це невеликий простір. Ще однією особливістю є відсутність даху на останніх поверхах будинків, що несе за собою великі витрати на його реконструкцію.

Щоб оцінити масштаб майбутніх робіт, необхідно повністю очистити балкон від речей, які на ньому зберігаються. Потім провести демонтаж тих конструкцій, які піддалися руйнуванню. Якщо балкон не ремонтувався з дня його побудови, то кращим рішенням буде залишити лише каркас, який необхідно буде зміцнити.

Якщо ж балкон піддавався раніше ремонту, то всі матеріали підлягають інспекції на предмет стійкості і збереження. Будинки були побудовані 45-60 років тому, але розраховані на 25 років експлуатації. Тому всі попередні будівельні роботи варто ретельно перевірити, демонтуючи непридатні конструкції.

Як виглядає каркас балкона можна побачити на фото.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Далі варто визначитися з цільовою приналежністю балкону, типом конструкції. Якщо залишити балкон в хрущовці відкритим, то особливої уваги потребує посилення каркасу, бетонної плити. У разі капітальної переробки – це скління балкону і приєднання його у вигляді частини кімнати, необхідно грунтовно зміцнити підлогову газову плиту, за допомогою додаткового армування і стягнення.

Незасклений балкон в хрущовці

Використання такого простору вельми обмежена. На ньому можна розвісити білизну, в теплу пору року тримати квіти або організувати невелику зону відпочинку. Такий варіант прикрасить зовнішній архітектурний вигляд будівлі. Вартість його значно нижче тієї, в яку обійдеться утеплення і скління балкону.

Ось кілька фото прикладів оформлення для балкону відкритого типу.

Ремонт балкону Івано-Франківськ Ремонт балкону Івано-Франківськ

Скління балкону в хрущовці

Засклений балкон, який має стіни з двох і більше сторін також називають лоджією. Засклення передбачає утеплення, щоб майбутнє приміщення не було холодним. Вибір будівельних матеріалів, типу склопакета залежить від функціональності лоджії.

Основні варіанти використання:

 • Балкон як комора. Для цього необхідно утеплити простір, особливо якщо передбачається зберігання продуктів, адже лоджія в хрущовці не передбачає опалення.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

 • Балкон як робоче місце. Для організації такого виду простору варто використовувати рами з шумоізоляцією, а балконні двері вибирати з ручками з обох сторін.
 • Балкон як частина кімнати. Якщо є частиною кухні, то в ній можна розмістити обідню зону, або організувати місце для зберігання кухонного посуду та продуктів, що зніме частину навантаження з невеликого приміщення кухні. Коли лоджія стає частиною спальні або вітальні, варто особливо звернути увагу на утеплення і якість склопакетів. Щоб приміщення не було холодним варто використовувати двокамерні або трикамерні склопакети, бажано з додатковою шумоізоляцією.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Законність

Щоб засклити балкон або приєднати його до кімнати, необхідно дотримати рамки закону, отримати дозвіл на перепланування та проведення будівельних робіт. Це необхідно для безпеки власників квартири і сусідів. Права і обов’язки всіх сторін зафіксовані в Житловому кодексі.

Основні правила, яких необхідно дотримуватися:

 1. Не порушувати цілісність несучих конструкцій будинку.
 2. Не навантажувати плиту, вона має граничну ступінь міцності.
 3. Винос конструкції за периметр плити також необхідно погоджувати з уповноваженими органами.
 4. Повинні бути дотримані всі правила пожежної безпеки

У разі невиконання норм Житлового кодексу і за відсутності дозволу на ремонт, на власників квартири може бути накладено штраф. А всю незаконну конструкцію доведеться зносити або переробляти у відповідності з встановленими нормами.

Види і способи скління

Засклити балкон у хрущовці можна в декількох варіантах. Вікна можна встановити від підлоги до стелі – цей варіант називається французьким. Або збудувати невеликі стіни і закрити вікнами лише верхню частину – це класичне засклення.

Французьке скління

Для французького фасаду необхідно використовувати посилені стійки. Щоб конструкція витримувала фізичний тиск, варто застосувати пластини 6 на 100 мм надійно зміцнить вікна, зробить балкон безпечним. Скляні стіни дозволяють більшій кількості світла проникати в квартиру. Але щоб в приміщення проникало не тільки світло, але і повітря, варто поміркувати над тим, як такий балкон буде провітрюватися.

Для французького скління є кілька варіантів конструкції. Частина стекол використовують як звичайні вікна – нижня половина надійно зафіксована, а верхня рухома. Або центральні секції стекол можуть розсуватися або розчинятися – цей варіант можливий при додаткових заходах безпеки у вигляді поручнів, розташованих по зовнішньому периметру.

Також існують комбінації з перших двох варіантів, як на фото.

Ремонт балкону Івано-Франківськ Ремонт балкону Івано-Франківськ

Класичне засклення балконів в хрущовці

Це варіант, який обирає більшість власників квартир. Класичне скління дає можливість облаштувати місця для зберігання речей в закритих частинах лоджії, і коштує дешевше в порівнянні з вікнами в підлогу.

Конструкція:

 1. Без виносу. Рама спирається на прямий парапет.
 2. З виносом. Раму виносять на 20 см за підлогову плитку.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Порівняти ці варіанти можна на фото.

Види скління:

 1. Безрамне. У цьому типі конструкції немає безлічі рам, зате використовують загартоване шліфоване скло. Стулки в такій конструкції розсуваються за допомогою рейок чи складаються як гармошка на одній зі сторін загального каркасу.
 2. Рамне. Кожне скло поміщено в раму і надійно зафіксовано. Існую рами з дерева, алюмінію, пластику. Дерев’яні рами обмежені у видах скління. Пластикові або алюмінієві склопакети – це універсальна конструкція. Але тільки пластик має широку колірну гамму і різноманітність фактур, також це самий бюджетний варіант скління.

Типи скління:

 1. Холодний. Найпростіший – це коли в дерев’яні або алюмінієві рами вставляються одне-два скла. Такий тип застосовують, якщо температура на балконі не повинна відрізнятися від вуличної більше ніж на 7 градусів.
 2. Теплий. Цей тип передбачає розрахунок точки роси, забезпечення тепла і вологостійкої ізоляції стін, парапету, підлоги. Лоджія, засклена таким чином, буде значно тепліше тієї, що засклена холодним способом.

Ремонт балкону Івано-Франківськ Ремонт балкону Івано-Франківськ

Вибір матеріалів і особливості обробки

Невеликий простір і тривалий період експлуатації будинків диктує суворі правила використання матеріалів для реконструкції балконного простору. Навіть якщо каркас і підлогова плитка були укріплені належним чином, не варто зловживати їхньою стійкістю і перевіряти на міцність. Вибір оздоблення варто зробити в бік легких будівельних матеріалів, таких як: гіпсокартон, пластикові панелі, сучасні склопакети, полікарбонат.

Вироби з каменю або граніту не бажані, так як мають значну вагу.

Рекомендоване підлогове покриття:

 • ламінат
 • лінолеум
 • пробкова дошка
 • ковролін

Ці оздоблювальні матеріали не дадуть великого навантаження на конструкцію, зроблять підлогу не такою холодною.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

На стіни всередині приміщення можна нанести фарбу, шпалери або легкі пластикові панелі. Зовні балкон можна обробити за допомогою сайдингу, вінілової вагонки або профнастилу.

Первісна конструкція не передбачає дах над балконом. Але, якщо ремонтована квартира знаходиться не на останньому поверсі, то це питання можна вирішити навісом з полікарбонату, якщо балкон залишається відкритим. Для будівництва лоджії дахом стає підлога сусідів зверху. Для жителів 5 поверху питання стоїть особливо гостро. Внутрішнє і зовнішнє оздоблення повинні бути доповнені якісною, повноцінною покрівлею. Такі будівельні роботи потребуватимуть додаткових фінансових витрат.

Дизайнерські рішення

Так як простір досить обмежений не тільки лоджією, але і самі хрущовські квартири невеликих розмірів, то в обробці варто використовувати максимум світлих відтінків, повітряних, прозорих елементів. Холодні тони розширюють простір. Затишку додасть один або два барвистих елементи, таких як маленький світильник або подушка яскравого кольору. Щоб краще уявити можливі колірні рішення, варто подивитися фото.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Місця для зберігання речей найкраще зробити вбудовані в стіни лоджії. При бажанні шафи можна приховати за декоративними пластиковими панелями.

Меблі краще вибирати на ніжках – це додає легкості простору. Кращі легкі дерев’яні або пластикові конструкції.

Лоджію можна зробити функціональною і мобільною також за рахунок столу з підвіконня або відкидного кавового столика.

Ремонт балкону Івано-Франківськ

Не варто обтяжувати простір об’ємними шторами. Лоджії в хрущовці чудово підійде легка тюль, рулонні штори або жалюзі.

При належній фантазії і бюджету обробка здатна перетворити балкон хрущовки в багатофункціональне приміщення для зберігання речей, відпочинку та фотосесій.