Якщо театр починається з гардеробу, то квартира з передпокою. Гості, що приходять в будинок, спочатку виявляються саме тут. Тому перше враження про житло господаря складається в передпокої. Враховуючи цей факт, стає зрозумілим, що такою справою, як ремонт коридору, вітальної кімнати потрібно приділити особливу увагу.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Планування, розширення і організація простору

Згідно з неписаними будівельними правилами, ремонт в передпокої робиться в самому кінці. Якщо зробити його в першу чергу, після видалення будівельного сміття з інших приміщень, не вдасться уникнути забруднення коридору. Тому, щоб не зіпсувати «оличчя» житла, потрібно дотримуватися цього правила.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Так як в різних будинках і квартирах планування передпокоїв не однакове, то кожен окремий ремонт вимагає особливого підходу. І якщо з просторими холами можна проявити фантазію і поекспериментувати, то маленькі й вузькі коридори вимагають візуального збільшення. Є кілька прийомів розширення простору.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

№1. Відмовтеся від використання темних шпалер і обшивки, так як вони будуть з’їдати простір. Віддайте перевагу світлим тонам, які відмінно відбивають падаюче світло;

№2. Якщо є така можливість, то укладіть підлогове покриття по діагоналі. Це візуально розширить коридор. Якщо ж приміщення треба подовжити, то підлога укладається вертикально;

№3. Подбайте про достатнє освітлення коридору. Якщо немає можливості забезпечити кілька джерел світла, то встановіть в передпокої один яскравий світильник в найбільш підходящому місці;

Ремонт коридору, вітальної кімнати

№4. Розширити простір у невеликому коридорі допоможуть шафи-купе з дзеркалами. Їх принадність полягає в тому, що вони не тільки візуально збільшують простір у коридорі, але також роблять передпокій більш функціональним;

№5. При створенні інтер’єру коридору, використовуйте якомога більше дзеркал. Бажано встановлювати їх один навпроти одного. Це дозволить у декілька разів візуально розширити маленьке або вузьке приміщення.

№6. Світлі натяжні стелі з глянцовим покриттям відбивають світло, що робить приміщення візуально вище і ширше. Це відмінно підходить для невеликих коридорів.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Існує декілька найбільш поширених видів передпокоїв, до яких застосовуються певні правила дизайну інтер’єру. Дотримання цих правил дозволяє зробити коридор квартири або будинку не тільки презентабельним, але також затишним і функціональним.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Вузький передпокій

Головна проблема вузького коридору полягає в тому, що в ньому складно помістити меблі, якщо є така необхідність. Крім того, власникам довгих коридорів слід подбати про згладжування різниці в розмірах стін. Вирішити цю проблему можна за допомогою зонування, поділивши приміщення на місця для взуття та одягу, а також окремо виділивши хол. Робиться це за допомогою багаторівневих стель або комбінованого покриття стін і підлоги.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Згладити різницю в розмірах стін можна і за допомогою колірних рішень. Це означає, що довгі стіни повинні бути в світлих тонах, а короткі – темних. Світлі тони візуально розширять простір, а темні – наблизять протилежні стіни. Це дозволить надати приміщенню квадратну форму, яка приємна для візуального сприйняття.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Візуально розширити вузький передпокій можна за допомогою розміщення дзеркал на довгих стінах. Також для цих цілей підійдуть шпалери з явно вираженою перспективою.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Кутовий передпокій

Головна проблема кутових коридорів полягає в раціональному розподілі простору. Проте вирішити її можна за допомогою встановлення в передпокої кутової шафи. Такі меблі допоможуть раціонально використовувати кожен сантиметр. Це означає, що в шафі вільно розміщується не тільки одяг та взуття, а також пилосос, роликові ковзани, дитяча коляска, парасольки, сумки та інші речі. Цей варіант підходить не тільки для кутових коридорів, але і для невеликих квартир.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Якщо фасад кутової шафи оформлений дзеркалами, то він розширить невеликий передпокій. Це означає, що меблі будуть практично непомітними.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Маленький коридор

Ремонт коридору, вітальної кімнати маленьких розмірів вимагає від господарів квартири особливої уваги до деталей і дрібниць. Це означає, що потрібно подбати про освітлення, умеблювання, а також про підбір кольору для стін, підлоги і стелі. Без цього неможливо візуально розширити маленьке приміщення і раціонально використовувати кожен метр коридору. Тому потрібно обов’язково приділяти увагу таким моментам.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Вибір кольору

Плануючи ремонт коридору, фото готових варіантів потрібно вивчити в обов’язковому порядку. Це дозволить почерпнути цікаві ідеї і підібрати найбільш відповідний варіант інтер’єру для свого коридору. Крім того, за допомогою таких фото, можна зрозуміти, які колірні гами оздоблювальних матеріалів є переважаючими для коридорів.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

На відміну від більш просторих приміщень, в передпокої немає місця для архітектурних експериментів, декору і граючих форм. Це означає, що дизайн коридору ґрунтується на взаємодії кольорів та текстур. І хоча немає універсального рецепту, що підходить до будь-якого інтер’єру, але завжди можна покластися на свій смак.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Оздоблення стін

Ремонт передпокою своїми руками– не саме складне технічне завдання. Зробити його можуть навіть ті люди, які не мають професійних навичок в цій сфері. Головне – скласти докладний план і слідувати йому.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Одним з найважливіших пунктів такого плану є обробка стін. Від цього моменту багато в чому залежить зовнішній вигляд готового коридору. Так що оздобленню стін потрібно приділити особливу увагу.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Для проведення цих робіт, в залежності від обраного стилю, знадобляться:

 • Вінілові або коркові шпалери;
 • Рідкі шпалери;
 • Декоративна штукатурка;
 • Кахельна або керамогранітна плитка;
 • фарба;
 • Плитні органічні матеріали.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Вінілові шпалери

Найбільш популярний варіант для коридору. Головна особливість цих шпалер полягає в тому, що їх можна мити. Основним недоліком такого варіанту є висока вартість вінілових шпалер.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Коркові шпалери

Серед фахівців давно ходять суперечки про те, чи можна використовувати пробкові шпалери, роблячи ремонт в передпокої. Справа в тому, що такі шпалери володіють монотонним забарвленням і поглинають багато кольору. Здавалося б, для коридору, де немає джерел природного освітлення, такий варіант неприйнятний. Але для деяких дизайнів інтер’єру коркові шпалери підходять ідеально.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Рідкі шпалери

Перевага цього варіанту полягає в простоті нанесення і довговічності покриття. Великий асортимент рідких шпалер, дозволяє вибрати такий колір, який ідеально підійде для передпокою.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Штукатурка

Особливість цього матеріалу полягає в тому, що з його допомогою можна створювати різноманітні візерунки, малюнки і картини на стінах. Але втілити все це в життя неможливе без професійних навичок. Тому люди, які вибирають цей варіант, повинні звернутися до фахівців за допомогою. При цьому їм доведеться викласти чималу суму за матеріал і роботу.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Інші варіанти

Існують і інші варіанти обробки стін в коридорі. Наприклад, можна використовувати керамограніт. Цей матеріал дорогий, але якісний. Його головна перевага в тому, що він випускається з різними візерунками та малюнками.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Обробка підлоги

Ремонт коридору, вітальної кімнати не обходиться без обробки підлоги. Більш того, ця робота виконується в першу чергу. Перед обробкою підлоги в передпокої, потрібно вибрати найбільш підходящий матеріал.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Плитка

Для підлоги в коридорі ідеально підходить глянсова плитка різних відтінків коричневого або сірого кольорів. При цьому краще відмовитися від покриття чорного кольору, так як на ньому будуть помітні найменші розводи і подряпини. Що стосується плитки світлих відтінків, то вона допоможе візуально збільшити простір в коридорі. Але при цьому її потрібно постійно мити. Володіючи невеликими знаннями, плитку можна укласти самостійно, своїми руками – її головна перевага.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Лінолеум

Найбільш популярний матеріал. Він ідеально підходить для тих господарів, які не хочуть витрачати великі гроші на ремонт. Його перевага полягає не тільки в невисокій вартості, але і в тому, що лінолеум легко миється.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Ламінат

Головна принадність такого покриття полягає у величезному асортименті матеріалів, кольорів, фактур і сортів. Це дозволяє вибрати найбільш підходящий варіант для підлоги передпокою. Крім того, даний матеріал допоможе створити презентабельний і «дорогий» ремонт, як це показано на фото.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Обробка стелі

Існує кілька способів обробки стелі в передпокої:

 • натяжні стелі;
 • пластикові панелі;
 • поклейка шпалер;
 • фарбування.

У кожного з цих способів є як плюси, так і мінуси. Вибір найбільш відповідного варіанту залежить від особистих вимог господаря квартири.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Освітлення

Роблячи Ремонт коридору, вітальної кімнати, приділіть особливу увагу освітленню. Цей момент дуже важливий, так як в коридорі немає вікон і, відповідно, природного джерела світла. Тому не потрібно економити на цьому питанні.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

За допомогою освітлення можна візуально змінювати простір. Для цього використовуються такі прийоми:

 1. Світло, відбите від поверхні, візуально розширює простір;
 2. В передпокоях з низькими стелями розміщуються настінні світильники;
 3. У вузьких і довгих коридорах рекомендується використовувати освітлення, яке направлене в одну сторону;
 4. Нижній світ дозволяє візуально розширити вузьке приміщення.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Встановлюючи освітлення, пам’ятайте, що поверхні в коридорі повинні створюватися кольором і фактурою, а не грою світлотіні. Винятком є просторі холи, в яких є простір для гри зі світлом.

Меблі

Ремонт коридору не обходиться без умеблювання. Існує кілька видів меблів для передпокою:

 • Функціональні меблі, яка використовується для зберігання одягу, взуття та інших речей. До цього виду відносяться тумби, шафи, полиці і комоди;
 • Меблі для відпочинку, до якої відносяться пуфи, лавки, крісла і стільці. У невеликих передпокоях вони зустрічається досить рідко;
 • Допоміжні набори, які створюють затишок і комфорт у коридорі. До них відносяться невеликі столики і полички, які використовуються для зберігання дрібниць.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Використання цих предметів при створенні дизайну інтер’єру коридору не завжди раціонально. В деяких випадках їх краще замінити меблями, які виконують відразу декілька функцій. В першу чергу варто звернути увагу на модульні меблі і шафи-купе.

Модульні меблі

Головна особливість модульних меблів полягає в тому, що вони дозволяють самостійно створювати меблеві композиції. Це означає, що у людини є можливість купувати тільки ті блоки, які йому необхідні, тим самим заощаджуючи на умеблюванні.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Ще однією рисою модульних меблів є те, що вони мобільні. Це означає, що людина в будь-який момент може поміняти все місцями, створивши абсолютно новий інтер’єр коридору.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Шафа-купе

Багато дизайнерів сходяться на думці, що найкращим варіантом для передпокою є шафа-купе з дзеркальним фасадом. В цьому випадку важко сперечатися з фахівцями, адже такі меблі ідеально підходить як для маленьких вузьких коридорів, так і для просторих холів.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Основною перевагою шаф-купе вважається висока функціональність. Це означає, що їх можна використовувати для зберігання взуття, одягу, аксесуарів і інших речей. Ну а дзеркальне полотно на дверях візуально розширює простір у приміщенні, що підходить для невеликих передпокоїв. Крім того, величезний асортимент таких шаф дозволяє вибрати підходящу модель для будь-якого інтер’єру.

Аксесуари і декор

Подивіться ремонт коридору, вітальної кімнати в квартирі, фото якого наведено нижче. Ідеї, реалізовані професіоналами, вражають своєю незвичністю і багатофункціональністю.

Ремонт коридору, вітальної кімнати

Стає зрозуміло, що досвідчені дизайнери використовують різноманітні аксесуари для створення неповторного інтер’єру. Мова йде про такі елементи декору, як ключниця, підставка для парасольок, полка для взуття, годинники, вішалки та інші аксесуари. З їх допомогою можна зробити передпокій більш затишним. Тому на них варто звернути увагу, коли ремонт буде закінчено.

Ціни в Івано-Франківську на ремонт коридору, вітальної кімнати

Знаючи про те, що кожен клієнт хоче дізнатися максимально точну ціну ремонту коридору, передпокою, на цій сторінці ми представляємо приклад кошторису на косметичну обробку приміщення. Можна побачити, що перерахування робіт і підсумкова ціна не містить прихованих або обманних пунктів для того, щоб збільшити реальні витрати.

Ціна ремонту коридору, вітальної кімнати в Івано-Франківську може змінитися лише в тому випадку, якщо замовник сам забажає провести додаткові роботи. У представленному кошторисі вартість ремонту коридору остаточна і відповідає тарифам нашої компанії.

(Площа по підлозі 4,6 м2, висота стелі 2,7 м)

Ціна ремонту коридору

Найменування робіт Ціна, грн Обсяг робіт Сума, грн

Демонтажні роботи

Видалення шпалер 70 16,4 460

Демонтаж лінолеуму 50 4,6 90

Демонтаж плінтусів 30 10 120

Роботи по стелі

Грунтовка стелі 50 4,6 90

Шпаклівка стелі під фарбування 380 4,6 630

Шліфування стелі 120 4,6 220

Фарбування стелі в 2 шари 230 4,6 420

Роботи по стінах

Грунтовка стін (2 циклу) 50 16,4 650

Шпаклівка стін під шпалери 220 16,4 1 440

Поклейка шпалер (вініл, флізелін) 200 16,4 1 200

Роботи по підлозі

Самовирівнююча стяжка 200 4,6 380

Грунтовка статі “Бетоконтакт” 50 4,6 90

Укладання ламінату з підкладкою 300 4,6 550

Монтаж плінтуса ПВХ 130 10 520