Кухня – важливе місце в будинку. Не випадково її так часто об’єднують з вітальнею. Тут збираються за столом, готують сніданки та обіди, проводять теплі душевні вечора. Саме тому ремонт квартири або будинку нерідко починається з кухні. Які ж роботи виконуються? З чого починати? Скільки часу закладати? Ми вам розповімо!

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Терміни:

Ідеальні умови для ремонту – це приміщення, повністю звільнене від меблів і техніки. А також, як мінімум, два тижні вільного часу. У цьому випадку шанси укластися в бажані строки набагато вище. В іншому випадку, множте відведений час на два.

Увага! Ми відштовхуємося від того, що затіваючи ремонт, у вас на руках вже є дизайн-проект приміщення, який передбачає продумане оформлення, меблювання, розташування техніки і декор. В іншому випадку ремонт кухні може тривати набагато довший час, не виключені переробки і доопрацювання, перерви і складності.

Також передбачається, що завершені ключові роботи зі знесення стін і перепланування, у разі необхідності такого.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Порядок робіт:

Ремонт кухні Івано-Франківськ – робота не на п’ять хвилин. Тому доведеться не тільки викинути все старе і непотрібне, але й організувати пункт тимчасового зберігання, приготування і прийому їжі, якщо ви в даний момент проживаєте в квартирі.

Максимально звільніть кухню – це суттєво полегшить роботи, і скоротить час на їх виконання. Намагайтеся плавно переходити від найбільш брудних робіт – до чистих, а також рухатися зверху – вниз.

Нижче ми перерахуємо основні етапи, з якими ви зіткнетеся при ремонті кухні.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Етап 1 – демонтаж:

Забирайте все, що вимагає заміни. Стару сантехніку, вбудовані меблі, фартух, шпалери, підлогове покриття, обсипані елементи з стелі та стін. Старі двері і коробку. Коли демонтаж буде завершено, очистіть простір від будівельного сміття і приступайте до заміни проводки.

Етап 2 – проводка:

 • Для початку на стінах і стелі необхідно намалювати схему;
 • Потім розмітити розетки і вимикачі. В середньому, на стандартній кухні знаходиться не менше 20 розеток, в тому числі для підключення потужної техніки;
 • Передбачити проводку для підключення світильників, люстри, світлодіодного підсвічування;
 • Якщо планується кондиціонер, під нього краще залишити окрему розетку.

Коли всі відміряно, намальовано, перепровірено та затверджено – штробите стіни і закладаєте кабель.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Етап 3 – сантехніка:

Старі комунікації потрібно замінити: водопровідні і каналізаційні труби, радіатори опалення, стояки. Тягнути трубопровід одразу до того місця, де буде стояти раковина. Не забудьте зробити підводи для посудомийки. Не забувайте, що труби і шланги для води не повинні бути довше 1,5 метрів. В іншому разі не виключені проблеми з подачею водопостачання, напором, водовідведенням.

Етап 4 – нові вікна:

Старі вікна і балконні двері потрібно міняти на цьому етапі. Вибирайте відразу якісне вікно, хороший профіль, мінімум трикамерний склопакет і хорошу фурнітуру. Через кілька років переклеїти шпалери буде набагато простіше, ніж замінити вікно.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Етап 5 – чорнова обробка:

Починають з підлоги. Якщо у проект закладена тепла підлога, то вона робиться на цьому етапі. Якщо ні, то просто вирівнюється поверхня. Для цього використовується бетонна стяжка, самонівілюючі суміші, в деяких випадках – фанера. Далі рухаються зверху вниз.

Рішення для стелі ефективне і недороге – це натяжне полотно. В залежності від власних уподобань, розміру гаманця і дизайн-проекту вибирайте будь-які матеріали, від бюджетних матових і глянсових до елітних тканинних і сатинових. Можна замовити багаторівневі стелі. Вибираючи таку конструкцію, ви позбавите себе від необхідності змивати стару побілку, ретельно вирівнювати поверхню, виконувати фінішну обробку.

Потім ставляться дверні коробки. Стіни вирівнюються, до якої міри – залежить від способу фінішної обробки. При незначних дефектах або скромній площі кухні використовують штукатурку. При великих недоліках і достатньому метражі можна працювати з вологостійким гіпсокартоном.

Останній етап чорнової обробки – нанесення гідроізоляційного шару на підлогу.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Етап 6 – чистове оздоблення:

Загальне оздоблення стін: клейте шпалери, фарбуйте стіни, використовуйте будь-які інші оздоблювальні матеріали, згідно дизайн-проекту, ваших побажань або рекомендацій дизайнера. Якщо фартух в робочій зоні буде з плитки – викладайте його зараз. Якщо плануєте використовувати загартоване скло, переходьте спочатку до обробки підлоги.

Лінолеум, ламінат, плитка – монтуються також на цьому етапі.

Після робіт зі стінами і підлогою, у вас повинно вийти майже готове приміщення. Далі встановлюються розетки і вимикачі.

В останню чергу можна поставити міжкімнатні двері, підлоговий плінтус і наличники.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Етап 7 – встановлення гарнітура і побутової техніки:

Спочатку встановлюються нижні ящики, потім підключається сантехніка та велика побутова техніка, далі навішуються верхні шафи і монтується стільниця.

Якщо фартух передбачений скляний – він замовляється на цьому етапі. У всіх інших випадках кухонний фартух зазвичай передбачається заздалегідь.

Не забудьте про монтаж плінтусів для гарнітура, які закривають стики і герметизують робочу поверхню.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Останні штрихи:

Облаштування обідньої зони, розміщення кухонних дрібниць, декорування простору – все це можна віднести до приємних післеремонтних клопотів.

Зараз ви можете підібрати і повісити штори, гачки, годинники, картини – все, що додасть вашій кухні індивідуальність і затишок.

Інтер’єр кухні в квартирі

Ремонт кухні Івано-Франківськ – досить складне завдання для початківця дизайнера. Стандартні кухонні приміщення у квартирах займають дуже мало місця, а адже в них потрібно розмістити всю необхідну побутову техніку і предмети обстановки.

Втім, інтер’єр кухні в квартирі оформляється без проблем, якщо слідувати чітким планом ремонту і дотримуватися особливостей обраного дизайну.

Будь-яка кухня традиційно включає в себе робочу зону: місце розташування кухонного гарнітура, мийки й холодильника. В залежності від розмірів приміщення або планування можуть додаватися інші функціональні зони – обідня і гостьова.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Глянцева біла кухня на замовлення

Після вибору функцій кімнати слід приступати до вибору варіанту оформлення. Зазвичай інтер’єр сучасної кухні оформляється в стилях, враховують прогрес і розвиток нових технологій.

Наприклад, хай-тек відмінно підходить для такої кімнати, так як допускає використання сучасної техніки, без якої не обійтися на сучасній кухні, і стильно виглядає, завдяки поєднанню металу, скла та пластику. Крім того, на відміну від натуральних екологічних інтер’єрів він не вимагає багато витрат на придбання матеріалів.

З іншого боку, класика завжди в пошані. Дерев’яний кухонний гарнітур, стіл, пофарбований білою фарбою, стільці з оригінальною різьбою і гарні фіранки – все це створює неповторну атмосферу затишку і спокою. Звичайно, тільки покупка кухонного гарнітура з дерева влетить вам в копієчку, чого вже говорити про натуральні матеріали, використовувані для обробки. Хоча, завжди можна придбати дешеві замінники.

Вибираємо планування кухні

Від планування кухні залежить не тільки зовнішній вигляд інтер’єру, але і зручність експлуатації. Існує кілька основних типів планувань, кожний з яких підходить до певного виду приміщення.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Кухня з сучасним дизайном на замовлення

Лінійне планування

Підходить для кухонь великих розмірів. У цьому випадку кухонний гарнітур та побутова техніка виставляється уздовж однієї стіни. Зовнішній вид планування досить ефектний, проте практична придатність низька – недотримання правила трикутника при виставленні мийки, холодильника і робочої зони призводить до збільшення непотрібних пересувань в процесі готування.

П-подібне планування

Така розстановка меблів впишеться в інтер’єр прямокутної кухні. У цьому випадку досить зручно розмістити кухонний гарнітур уздовж 3 стін і правильно сформувати робочий трикутник між холодильником, мийкою і плитою, для прискорення готування.

Г-подібне планування

Відмінний варіант для невеликих кухонь з двома зонами. В кутку кімнати зручно розташована мийка, а від неї в різні боки відходять шафки кухонного гарнітура. Красива і функціональна розстановка меблів.

Острівне планування

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Являє собою доопрацьовану лінійну. Напроти основної лінії кухонного гарнітуру встановлюється елемент, який може виконувати будь-яку з функцій в робочому трикутнику. Зазвичай – це робоча поверхня з барною стійкою.

Коли на кухні газова колонка

Окремим варіантом дизайну є інтер’єр кухні з газовою колонкою. Цей корисний предмет інтер’єра дуже популярний в хрущовках і дозволяє користуватися гарячою водою навіть у разі її відсутності, що є важливим плюсом даної конструкції. На жаль, газова колонка найчастіше розташована вкрай незручно і погано вписується в інтер’єр маленької кухні.

Щоб приховати газову колонку від сторонніх очей зазвичай використовують замовні кухонні гарнітури, одна з шафок у яких призначена спеціально для колонки. Вона не має дна і кришки, а її стіни покриті спеціальною вогне-стійкою сумішшю.

Ще одним варіантом оформлення колонки є фарбування чи наклеювання малюнка на її поверхню. Це дозволяє не витрачати зусилля на створення окремого сховища не псує інтер’єр.

Щоб оформити інтер’єр кухні 6 кв м з газовою колонкою можна використовувати гіпсокартонні панелі для приховування труб і комунікацій. Це дозволить гармонійно вписати колонку в класичний інтер’єр, який не заохочує зайвої технологічності.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Недороге рішення для маленької кухні

Зверніть увагу! Забороняється переміщати газову колонку по приміщенню і змінювати розташування газових труб. Порушення правила загрожує виникненню аварійної ситуації та заподіяння шкоди собі та оточуючим.

Вибираємо колір оформлення

Колір в оформленні кухні відіграє роль не тільки в естетичному, але ще і в психологічному сенсі. Вибрані відтінки поверхонь стін і меблів впливають на стан людини і можуть стимулювати його настрій.

Так, зелений в якості основного кольору в інтер’єрі кухні використовувати не рекомендується. Він вважається заспокійливим і заколисливим і буде більш доречний в інтер’єрі спальні.

Синій – розслабляючий і заспокійливий. Ніжні відтінки блакитного можуть використовуватися для створення атмосфери легкості, насичений ж синій не підходить для кухні.

Досить агресивно виглядає інтер’єр кухні в червоному кольорі, проте помірне використання даного кольору в оформленні кухонних фасадів або однієї зі стін позитивно впливає на настрій.

У сукупності з помаранчевим і жовтим відтінками, червоний в дизайні кухні стимулює апетит, що є важливим в інтер’єрі кухні.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Дизайн сучасної кухні на замовлення

Для маленьких кухонь дизайнери рекомендують використовувати світлі відтінки в якості фонових. Вони дозволяють візуально збільшити і розширити приміщення, а також покращують настрій і заряджають людину енергією.

Кольори можна використовувати для зонування приміщення. Так, оформлення кухні-студії може бути виконано таким чином: світла обідня зона, яскрава робоча область і зелені відтінки в оформленні зони відпочинку і гостьової.

35 головних помилок при ремонті кухні

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Після ремонту часто виявляються недоліки: непрактичні рішення, невраховані нюанси. Помилки при ремонті квартири або будинку затьмарюють радість і виливаються в додаткові витрати грошей і часу. Особливо це стосується ремонту кухні, оскільки витрати на нього зазвичай складають близько 20% від усього бюджету на ремонт. Щоб не опинитися біля розбитого корита, краще заздалегідь продумати, які можливі помилки при ремонті кухні, і обійти їх стороною.

Загальні помилки при ремонті кухні

Головний промах – жертвування зручністю в догоду дизайну. В ідеальному інтер’єрі краса і практичність йдуть поруч. Також відбувається чимало технічних прорахунків. Давай розглянемо найпоширеніші помилки при ремонті кухні.

Недостатня кількість розеток. Перехідники і подовжувачі виглядають неестетично і з’їдають багато місця. Потрібно, щоб розеток було стільки, скільки є побутових приладів, плюс пара розеток на всяк випадок (можливо, з часом захочеться придбати додаткову побутову техніку). Оптимальні точки для розміщення розеток – над робочою поверхнею стільниці. В якості альтернативи можна використовувати вбудовані розетки в шафах або стільниці.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Вбудовані розетки в стільниці

Погане освітлення робочої поверхні, що загрожує не тільки похмурою атмосферою, але і травмами.

Інтер’єр в червоному кольорі. Червоний колір виглядає ефектно, але з часом від нього втомлюєшся.

Немає окремих виходів води. Якщо на кухні не тільки кран, але і посудомийна машина, то потрібно зробити вихід для кожного пристрою. Це захистить від накопичення перехідників і протікання.

Труби і лічильники на виду. Їх краще ховати в декоративні короби або шафки, якщо інше не передбачено стилем (наприклад, в інтер’єрі в стилі лофт труби нерідко залишають відкритими для антуражу).

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Газова труба в декоративному коробі

Погано вирівняні стіни. З-за цього між меблями і стінами утворюються щілини.

Відсутність плінтуса між стільницею і стіною. Рівний кут, забитий силіконовим герметиком, виглядає привабливо і трохи економить місце, але в нього неминуче потрапляє бруд, який складно прибрати з такого важкодоступного місця. При наявності плінтуса такої проблеми немає. Крім того, плінтус допомагає приховати дефект прилягання, якщо стіни не ідеально рівні.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Стільниця з плінтусом

Теплі підлоги прокладені під шафами і побутовою технікою. Це не тільки погано позначиться на стані меблів і побутової техніки, але і стане причиною зайвих витрат. Тепла підлога потрібна тільки у вільній зоні.

Відсутнє місце на стіні під рейлінги – навісні пристосування для кухонного інвентарю, які впорядковують простір і роблять готування більш зручним.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Рейлінги на кухні

Невдале планування кухні

Частина помилок при ремонті кухні Івано-Франківськ стосуються планування і зонування.

Незручне розташування зон. Ланцюжок роботи на кухні виглядає так: діставання продуктів з холодильника – миття продуктів – оброблення/різання – смаження/варіння/гасіння – сервірування та подавання до столу. Всі дії зосереджені навколо трикутника холодильник-мийка-плита, тому важливо, щоб доступ до них був швидким і простим, а між ними було достатньо місця для нарізки і сервіровки (не менше двох відрізків стільниці від 60 см). Чудово, якщо мийка знаходиться в проміжку між холодильником і плитою, як на фото нижче.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Мийка між холодильником і плитою

Відсутність перегородок між кухнею з газовим обладнанням та житловим простором. Студії – популярний формат житла, особливо часто зустрічається у новобудовах. Якщо ви зупинили вибір на студійному плануванні, монтуйте електричні плиту і котел. Якщо ж від газової техніки нікуди не дітися, згідно вимогам безпеки потрібно робити перегородку – хоча б розсувну.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Розсувна перегородка на кухні

Двері відкриваються усередину кухні. На кухні важливо раціонально використовувати кожен квадратний сантиметр, тому відводити простір під відкривання дверей – не найкраща ідея.

Двері по центру стіни. Вони ускладнюють меблювання. Краще, щоб двері знаходилась якомога ближче до суміжної стіни (як показано на фото).

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Двері у стіни

Невдале розташування побутової техніки та меблів: дверцята не відкриваються до кінця, а впираються в стіну, меблі, іншу техніку.

Барні стійки та «острови» на маленькій кухні. Це модне рішення, але абсолютно непрактичне, якщо метраж невеликий. При маленькій площі перевага віддається кутовим або компактним лінійним гарнітурам.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Маленька кухня з гарнітуром

Непрактичне оздоблення кухні

Левова частка промахів припадає на невдалий вибір оздоблювальних матеріалів, причому ці недоліки виправити неможливо – доведеться робити як мінімум косметичний ремонт кухні Івано-Франківськ. Ось головні помилки при ремонті кухні, що стосуються обробки.

Підлогове покриття, що боїться вологи. Звичайний ламінат або паркет не годяться. Оптимальна обробка: кахель в поєднанні з теплою підлогою, вологостійкий ламінат з силіконом для замків, артвинил, керамограніт, наливна підлога. Економваріант – лінолеум. Якщо важлива екологічність і лінолеум не підходить, можна звернути увагу на мармолеум – натуральний лінолеум.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Мармолеум на кухні

Рельєфна плитка на підлозі. Вона накопичує бруд і важко піддається чищенню, тому не підходить для самого брудного місця в будинку – кухні.

Немає кухонного фартуха: ні скляної панелі, ні плитки, ні іншого вологостійкого покриття – бризки вологи і жиру потрапляють прямо на стіну, яку важко відмити. Потрібно обов’язково передбачити фартух. Він не тільки захищає стіну, але і служить цікавим елементом декору.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Кухонний фартух із загартованого скла

Нанесення на стіни фарби, яку не можна мити. У цьому випадку кухню доведеться перефарбовувати через рік-два.

Помилки при покупці і розстановці побутової техніки

Поганий вибір місць для побутової техніки – ще один блок помилок при ремонті кухні.

Встановлення холодильника поруч з плитою. Незважаючи на те, що у сучасних холодильників є захист від перегріву, при такому розташуванні одна сторона холодильника буде нагріватися від кухонної плити. Це призведе до посиленої роботи компресора, в холодильнику почне утворюватися полій, а заморозка стане нерівномірною. Постійна робота на підвищених обертах знизить термін служби компресора.

Вбудована духовка під варильною панеллю. Якщо дозволяє конструкція, вбудовану духовку краще встановлювати не класичним чином під плитою, а на рівні рук.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Вбудована духовка на рівні рук

Погана кухонна витяжка

Неможливо уявити комфортну кухню без витяжки, що рятує кімнату від запахів. Але і тут не обходиться без недоліків.

Слабка витяжка. Необхідна потужність витяжки розраховується за формулою: площа кухні (м2) × висоту приміщення (м) × 12. При менших показниках прилад буде неефективним.

Галаслива витяжка. Якщо витяжка сильно гримить, велика ймовірність, що ви будете включати її рідко або не будете включати взагалі. Перед покупкою потрібно попросити включити пристрій і оцінити, наскільки він гучний.

Витяжка, розташована на дуже далекій відстані від плити. Зазвичай оптимальна відстань – 65-75 см. Причому витяжка зобов’язана знаходитися строго над варильної поверхнею.

Вузька витяжка. Ширина витяжки повинна дорівнювати ширині плити або бути трохи більше.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Витяжка на кухні

Невідповідна раковина для кухні

Помилки при ремонті кухні Івано-Франківськ стосуються і вибору раковини.

Маленька раковина. У цьому випадку бризки розлітаються по всій кімнаті, а мити посуд вкрай незручно.

Раковина в кутку. Як показує практика, мити продукти або посуд, стоячи в кутку, фізично дискомфортно.

Шафа безпосередньо над мийкою. При такому розташуванні ви ризикуєте постійно вдарятися головою.

На форумах, присвячених ремонту, часто пишуть, що раковину потрібно встановлювати тільки зі штучного каменю, а не з нержавійки. Однак це спірний момент. Раковина з нержавіючої сталі дуже шумна і на ній видно розводи крапель, але вона відмінно переносить вплив гарячої води, гострих предметів, а коштує недорого.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Раковина з нержавіючої сталі

Помилки, пов’язані з кухонними меблями

Кухонні меблі – те, навколо чого вибудовується вся композиція кухні. Часто люди спершу замовляють гарнітур, а вже після підбирають до нього обробку, тому особливо важливо не помилитися у виборі типу меблів і місця встановлення. Найпоширеніші проблеми наводимо нижче.

Кухонні шафи і комоди з низькими ніжками. Краще навісні або підлогові конструкції. Якщо ж вибір зупинили на меблях з ніжками, потрібно, щоб ніжки були достатньо високими для зручності прибирання.

Ящики без висувних механізмів. Глибокі тумби без висувних механізмів не дуже практичні: все, що розставляються уздовж задньої стінки, зазвичай не використовується роками. У той же час у висувних ящиках можна відразу побачити, що лежить всередині, не дістаючи вміст.

Ящики без доводчиків. Доводчики забезпечують плавне закривання дверцят і фіксацію в потрібному положенні, тому краще вибирати меблі з цим механізмом.

Економія на кріпленнях. Погані анкери можуть не витримати ваги – і шафа обрушиться.

Стільниці на некомфортному рівні. Важливо враховувати зріст людини, яка частіше за інших в сім’ї займається приготуванням їжі. Ось приблизне співвідношення зросту/висота стільниці: до 165 см – 86 см, 166-170 см – 89 см, 171-185 – 91 см, 186 та вище – 94 см.

Купівля меблів за своїми замірами. Іноді люди самостійно вимірюють кухню і вибирають меблі, спираючись на отримані цифри. Але непрофесіоналові важко провести правильні вимірювання, тому неминучі помилки.

Замовлення меблів у недобросовісних фірм. Від фірми залежить, наскільки якісно буде виконаний гарнітур. Хороші компанії діють за відпрацьованою схемою: замірник проводить вимірювання, дизайнер створює креслення і 3D-візуалізації, конструктор-технолог перевіряє раціональність вирішення – і тільки після цього стартує виробництво.

Ремонт кухні Івано-Франківськ

Кухонний гарнітур

Сподіваємося, ми дали вам слушні поради і надали приводи поміркувати. Якщо хочете зробити ремонт кухні без підводних каменів або потребуєте виправлення помилок, звертайтеся в нашу компанію.

Вартість ремонту кухні в Івано-Франківську

Роботи:
 • Вирівнювання і гідроізоляція поверхонь;
 • Демонтаж і прокладання труб: каналізація та водопостачання;
 • Укладання плитки на підлогу;
 • Укладання фартуха на стіни з керамічної плитки;
 • Монтаж сантехніки: мийка, змішувач;
 • Встановлення натяжної стелі;
 • Підключення точкових світильників і вивід електрики;
 • Встановлення дверної коробки;

Ціна: від 16 тис. грн.

Матеріали:
 • Клей для плитки Ceresit CM11
 • Керамічна плитка на підлогу і стіну;
 • Сантехніка: змішувачі, мийка;
 • Труби: каналізація та водопровід;
 • Грунтовка Ceresit CT 17, герметики, затирка для швів;
 • Електрика: розетки, вимикачі, світильники, проведення;
 • Двері: полотно, наличники, коробка, ручка і петлі;

Ціна: від 20 тис. грн.