Сантехнічні роботи Івано-Франківськ в квартирі ділиться на два етапи: розведення комунікацій та встановлення сантехобладнання. В принципі можна поставити все відразу, але обладнання буде заважати при укладанні плитки, роботи зі стелею і технічними шафами, а в підсумку, щось розколють, щось забруднять, а унітаз, швидше за все, буде зовсім не готовий до подальшої експлуатації. До речі унітаз взагалі ставлять в останню чергу, коли ремонт повністю готовий і виключено використання унітазу робочим персоналом.

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

Підготовчі роботи

Підготовчі сантехнічні роботи Івано-Франківськ поділяються на два види: теоретичні й фактичні. Теоретичні це збір інформації про планованих до встановлення санвиробах, так як кожен з них має свою висоту виводыв, їх діаметр, особливості кріплення і так далі. Наприклад, змішувачі можуть бути встановлені на ванною або раковиною, а можуть і на стіні, зливна частина унітазів може бути прямою і під кутом, гігієнічні душі можуть бути не тільки на різній висоті, але і з різними змішувачами. Крім того, необхідно заздалегідь вирішити питання зі встановлення компенсатора для можливості «згладити», компенсувати гідравлічний удар. До речі, часто вважають, що в багатоквартирних або приватних будинках боятися нічого, це ж не величезні магістралі і не насосні станції. Однак постійний тиск на запірну арматуру, у зв’язку з різким відключенням води, у зв’язку з пониженням або підвищенням тиску, все одно призводить до протікання і аварій і в 80% випадків діагноз один – гідравлічний удар.

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

До теоретичних робіт можна так само віднести і вибір матеріалу, місця розстановки сантехобладнання, що допомагає зробити розрахунок ухилу труб, зручності і зовнішньої естетики розведення труб, тому що їх не завжди можна заховати в стіну. Зі стін і починається фактичне виробництво підготовчих робіт. Але до теорії ще можна віднести і кілька інших важливих аспектів. Замовники завжди намагаються якщо не збільшити, то ніяк не зменшувати площу санвузла і, на думку нашої компанії, це вірно, так як ванна, в якій можна розтягнутися і полежати, завжди краще, ніж ванна, в якій з зігнутими колінами втомишся за 3 хвилини. Така ж ситуація і з душовою кабіною, якщо вона 1 м на 1 м, хоча б, то в ній можна зручно повернутися, не боячись втратити рівновагу, а душові кабіни меншого розміру – це для офісних спартанців: прокинувся, облився, одягнувся, пішов, прийшов, облився, ліг спати. Саме з тієї ж причини збереження корисної площі санвузла, намагаються зробити як можна менше і технічний короб. Короб менше? Це добре, але при цьому намагаються прибрати до нього, разом зі стояками каналізації та водопостачання, запірні крани, фільтри грубого очищення, лічильники, гребінки, фільтри тонкого очищення, редуктори, системи контролю протікання, бойлери, компенсатори, інсталяції для унітазів та багато інших різних предметів. До кожного з них, в підсумку, Вам знадобиться доступ. Наприклад, до лічильників раз в місяць, до кранів на вимогу і іноді раз в тиждень, до фільтрів раз в півроку чи рік. У бойлера теж є змінні розхідники, у гребінок потрібно мати доступ до кранів. Все це означає, що або доступ в технічну шафу повинен бути, як одні великі двері від підлоги до стелі, або потрібно продумати люк (їх може бути декілька) невидимку, для можливості доступу до всіх предметів в технічній шафі. В голові все це неможливо змоделювати і для деталізації краще відразу намалювати схему з урахуванням розмірів коробу і розміщенням у ньому всіх агрегатів, в тому числі з урахуванням маршруту прокладки сантехнічних труб. Тільки після цього стане зрозуміло, де поставити люки, для зручності доступу до всього вищепереліченого.

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

Важливо: доступом до лічильників можна пожертвувати і зробити доступ до них складним, а свідчення списувати раз на кілька місяців за допомогою дзеркала – незручно? Є така справа, але заміна фільтрів важливіше, а робити кілька люків не завжди красиво. Доведеться підбирати люки і плитку так, щоб не було багато підрізаної плитки, а це не просто навіть і з одним люком, тим більше з двома.

Останнє, про що варто згадати, це блукаючі струми. Часто різниця потенціалів, призводить до того, що з’являються блукаючі струми так як між стояками і рушникосушкою часто роблять поліпропіленові труби і хоча вода не є дуже добрим провідником, але домішки в ній такими є і в підсумку «проіржавлюються» маленькі отвори розміром менше міліметра і виводять з ладу крани, рушникосушки, змішувачі і так далі. Можна заземлити рушникосушку на стояк, але іноді різниця потенціалів проблема всієї будівлі і тут потрібні зусилля керуючої компанії. Може бути і таке, що хтось економить електроенергію і абсолютно навмисне помиляється в зануленні, що і відбивається на Вашій сантехніці. Були випадки, коли рушникосушку змінювали тричі за півроку. Іноді «фонтанчики»- свищі, можуть з’явитися і не тільки з-за різниці потенціалів, але й банально через силуміновий кран або запчастин з цинковистої латуні – це крихкі матеріали і легко піддаються змінам особливо при використанні в опаленні. Навпаки себе ведуть і добре зарекомендували, свинцовисті з’єднання латуні, які часто використовують італійські та іспанські виробники високоякісної сантехніки.

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

Коли теоретична база готова, починаємо практичну підготовку – тут все просто — в залежності від фінансових можливостей, бажання і технологічних особливостей стін, труби або ховаються в стіни або ведуться зовнішнім способом, згодом закриваючись коробами або залишаючись взагалі відкритими. Часто труби проходять по стіні, що огороджує вентиляційний короб і ці стіни мають товщину, найчастіше, 6 – 8 см і природно при спробі сховати труби в цю стіну, Ви проріжете її наскрізь і якщо є жерстяний короб, то добре, а якщо ні, то одним утепленням вже не обійтися.

Для каналізаційних труб потрібно продумати злив з природним ухилом, зазвичай це 3 см на 1 метр для труб діаметром 50 мм і 2 см на 1 метр для труб діаметром 85 або 100 мм.

Важливо: буває, що недбайливі дизайнери для краси і «як би зручності», переносять унітази далеко від стояка каналізації або взагалі переносять санвузол далеко і тоді ухил збільшується і на 5 метрів це виходить до 15 см, а так як, наприклад 50 мм труби, намагаються заховати в стяжку, то виходить, що стяжку потрібно підняти на всю цю висоту – це зменшує висоту приміщення, а навантаження на перекриття робить аварійно-небезпечним. У таких випадку, застосовують сололіфт тобто насос, який жене каналізацію в трубах без ухилу, але потрібно пам’ятати, що чим більше елементів у системі, тим більше вірогідність її виходу з ладу. Втім, судіть самі: є приклад, коли сололіфт не ламався протягом 7 років, а є прецедент, коли сололіфт двічі ремонтували протягом півроку і в підсумку купили новий.

Ну і ще не погано заздалегідь підготуватися для сантехнічних робіт Івано-Франківськ, які вимагають відключення стояків опалення чи водопостачання, для цього пишуть заяву в керуючу компанію і оплачують у банку озвучену керуючою компанією суму.

Важливо: взимку найчастіше відключати стояки опалення відмовляються – тому готуйте сани з літа. З каналізацією все складніше, якщо раптом, Вам потрібно опустити каналізаційний вивід (коли він високо, важко забезпечити злив за природним ухилом) ближче до підлоги, то потрібно підрізати, вкоротити трубу у сусідів знизу. У новобудовах це нам часто вдавалося і те, коли частина квартир заселена і користуються каналізацією, сантехнік робить цю роботу вночі ….. в ОЗК.

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

Матеріали

Отже, теоретично і практично ми все підготували, ну і власне самі роботи тепер не так багато і займуть часу. Спочатку розводимо труби і їх з’єднання, та й взагалі сама технологія розведення безпосередньо залежить від матеріалів, які Ви вибрали. Матеріалів, з якими ми працюємо кілька, і ось коротка інформація про них:

Мідь: дуже дорого і вимагає для роботи фахівців дуже високого класу і насамперед вкрай відповідальних, що теж робить дану роботу дуже дорогою.

Поперечно зшитий поліетилен: мова не йде про якихось поперечних кільцях, що працюють на розрив, мова йде про технології виробництва, коли роз’єднані молекулярні ланцюги зшиваються за допомогою електронного пучка і утворення поперечних зв’язків, що дозволяє досягти мінімального вмісту вільних радикалів. Матеріал показує високу зносостійкість і ідентична технологія навіть використовується в протезуванні суглобів. Відмітною властивістю труб з цього матеріалу є, можливість повертати вихідну форму після згинання або незначних температурних деформацій – природно все має свої межі і діапазон використання цього ефекту не великий, хоча точка розриву наближена до 300 процентного рубежу. До негативу, обмежує сфери використання даного матеріалу, відносяться високий коефіцієнт температурного розширення і напівпрозорість, що обмежує можливості для зовнішнього застосування. Однак, зараз, труби для транспортування питної води, роблять з використанням добавок, що роблять їх непрозорими, в тому числі і для ультрафіолету, а спеціальний захисний шар, допомагає легко використовувати ці труби для прихованого розведення, наприклад в стяжці. Існує два види з’єднання труб – розбірні (компресійно-цангові) і нерозбірні (обпресувальні). Для першого, особливого інструменту не потрібно – пара ключів і ножиці-секатор, а для другого вже буде потрібно спеціальне устаткування – ручний або гідравлічний прес.

Важливо: робота з цим матеріалом і сам матеріал задоволення не дешеве.

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

Поліпропілен у т. ч. армований: найпоширеніший матеріал – найкраще застосовується в приміщеннях, де Ви можете точно контролювати тиск і температуру. Матеріал довговічний, не піддається корозії, легкий і по масі і в монтажі, не проводить електрику, гасить шум потоку рідини в ньому, стійкий до дії кислот. Однак, чим вище температура рідини всередині труби, тим менше строк її служби і головне – ринок насичений поліпропіленовим продуктом низької якості і система, зібрана з таких матеріалів, може вийти з ладу через пару років.

Є ще труби сталеві та з нержавіючої сталі, є з гофротруби, але який матеріал не візьми у кожного є недоліки і достоїнства і з нашого досвіду можна сказати, що основним критерієм вибору найчастіше є тільки гроші, точніше їх кількість в гаманці Замовника.

Монтаж сантехнічних приладів

Кілька слів про встановлення фінішної сантехніки.

Унітаз – бувають з «косим» та «прямим» виходом бувають для дітей і великі, моноблоки, коли унітаз з бачком становлять єдине ціле і бувають роздільні. Унітази з інсталяціями вимагають додаткового коробу і важливо кріпити не тільки до бічних стінок, але й до задньої стіни, щоб виключити рух інсталяції в будь-яку сторону.

Біде. Встановлення даного агрегату не складне і складнощі, які можуть виникнути, в основному пов’язані з маленькими розмірами санвузлів в стандартних квартирах. Згадавши біде, згадаємо і гігієнічний душ, зручний пристрій і вимагає тільки змішувача. Важливо: як і з будь якою сантехнікою правильно буде заздалегідь показати сантехніку модель гігієнічного душу, який Ви встановлюєте в іншому випадку виводи, які підготує сантехнік не співпадуть з встановлюваним змішувачем, при цьому змішувач може бути влаштований так, що його вмазують у стіну і зовні стоїть тільки ручка управління.

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

Раковини – асортимент великий. Від маленьких до величезних, круглі і прямокутні, овальні і кутові, будь-яких форм і з безлічі різних матеріалів, від мармуру і порцеляни, до сталі, дерева та бетону. З тумбами (мойдодир) і підвісні, з опорами і постаментами. Не забудьте тільки сказати сантехніку заздалегідь, що Ви вибрали і зробити план у масштабі, щоб не виявилося, що раковина за 60 тис. грн. просто не входить в те місце, в яке Ви планували її поставити або буде заважати.

Взагалі про каналізацію можна сказати, що все залежить від висоти виведення каналізації від стояка, чим він вище, тим складніше розвести каналізацію «непомітно».

Ванна. Представлена на ринку теж у великому асортименті. Прямокутні, овальні, трапецеїдальні, круглі, квадратні, джакузі, кутові, до речі про останні можна сказати, що для квартир, не беремо до уваги ультра великі квартири, кутові ванни не зручні, розмір самої чаші маленький, а вся ванна займає багато місця. Джакузі, гідромасажні ванни та загалом все сантехнічне обладнання що має форсунки, «прирікає» Вас на встановлення хороших систем фільтрації, так як в протилежному випадку, форсунки дуже швидко заб’ються механічними домішками і іржею. Купуючи недорогу, чавунну ванну, зверніть увагу на те, що зараз вони випускаються різної глибини і цілком можливо, що та ванна, яку Ви купили, не дасть того задоволення «занурення», яке Ви відчували в старій ванні – на око відрізнити не просто.

Душові кабіни. Сумнівно, що за 8 тисяч гривень можна купити хорошу душову кабіну, яка не потребуватиме додаткових робіт і герметизації при її встановленні. Якщо не провести всі ці додаткові заходи, то термін служби даного агрегату буде дуже короткий, наприклад, був випадок, коли вібрація при свердлінні за сусідньою стіною, викликала обвалення прозорої стінки душової кабіни. Будь-які додаткові опції вимагають від Вас особливої уваги, варто заздалегідь передбачити живлення, місця розміщення проводки і окремі ПЗВ на ці лінії, плюс лінії радіо, інтернету і телефону, якщо у Вашої кабіни є відповідна вбудована техніка.

Важливо: якщо все ж вийшло так, що на покупку душової кабіни коштів виділено не багато, то постарайтеся купувати агрегат з мінімальною кількістю всіляких деталей, опцій, підсвічувань і «зручностей», пам’ятайте – чим менше в системі елементів, тим менше ймовірність виходу її з ладу.

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

В якості альтернативи душовим кабінам, що часто ламаються, і часом «з’їдають» багато місця за рахунок бічних стінок, виступає душова зона. Душова зона представляє з себе три, рідше дві, стіни, скляні двері, подіум з бетону з вбудованою зливною рейкою (трап) та душовою панеллю на стіні. Душова зона коштує дорожче, ніж проста душова кабіна, але дешевше, ніж хороша душова кабіна і надійніше, ніж будь-яка душова кабіна.

Важливо: у звичайних квартирах, зробити душову зону без подіуму практично неможливо. Зливний трап має певну товщину і різати на цю глибину перекриття, вкрай небезпечний вчинок, тому у душу завжди є подіум. У рідкісних випадках, коли перепад підлоги великий і стягування виходить товсте, може вийти душова зона без подіуму, зазвичай до великої радості Замовників.

Згадавши душову зону, варто згадати айбокси, це форсунки направленої дії, що викидають під тиском струмені води певної товщини. Штука приємна, але не дешева, якщо не купувати майже «одноразові» недорогі варіанти. При встановленні айбоксів потрібно врахувати той факт, що вбудовуються, вони врізаються в стіни і в цих місцях вже повинна бути підведена вода. Крім цього слід врахувати висоту встановлення в залежності від місць масажу і зросту користувачів, напір води і що дуже важливо врахувати встановлення гарної фільтрувальної системи для води, що справедливо і для душових кабін і для гідромасажних ванн, тому що без хорошої фільтрації всі перераховані агрегати швидко вийдуть з ладу. Правильно буде згадати і душові лійки, які бувають різних розмірів, від «лопати» 50 на 50 см до невеликої лійки діаметром 4 см. Є кілька дрібниць на які варто звернути увагу виконуючі сантехнічні роботи Івано-Франківськ. Режими роботи можуть регулюватися і струмінь води може змінювати товщину, при цьому навантаження на зовнішню панель збільшується при зменшенні товщини струменя, в залежності від розмірів діаметр отворів може змінюватися від середини до краю, душова лійка може мати невеликий додатковий душ для зручного ополіскування. Лійка може бути вбудована в душову панель, а та в свою чергу може мати кілька форсунок на різній висоті, що природно накладає відбиток на вимоги до напору води і іноді купувати панель з форсунками просто безглуздо, експлуатація на повну потужність буде неможлива.

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

Бойлер (водонагрівач). Бувають проточні та накопичувальні, назви говорять самі за себе. Одні нагрівають воду в процесі її транспортування, інші накопичують воду і як наслідок дозволяють мати більш стабільну температуру і більшу кількість води, готової до використання. Побутові водонагрівачі бувають різних обсягів від 30 до 200 літрів. До особливостей можна віднести місця для доступу до змінних фільтрів. В залежності від розташування фільтрів і панелі доступу до них, водонагрівачі і підвішують так як найчастіше бойлер ховають в технічну шафу, а доступ в шафі залишають тільки для кранів і гребінок і як тільки настає момент заміни фільтрів, постає питання про частковий демонтаж плитки і технічної шафи або про повне відключення котла. Взагалі бойлер використовують два або максимум три тижні в році, тому бойлер, до якого обмежений доступ, все ж п’ять років відпрацює без сумніву.

Пральні та посудомийні машини. Ці прилади вимагають електроживлення та улаштування виводів для холодної води, а тільки холодна вода і потрібна для цих приладів та каналізації. Всі розетки електроживлення повинні бути вологозахищеними а підведення води від виводів до самих приладів здійснюється за допомогою гнучких шлангів.

Важливо: Посудомийні машини влаштовані так, що розетка електроживлення для цього приладу, може розташовуватися тільки в сусідніх шафах кухонних меблів або поза її розмірів так як задня панель посудомийної машини щільно прилягає до стіни, якщо вона не є предметом, що окремо стоїть.

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ
Handyman fixing a washing machine in the kitchen

Сантехнічні роботи Івано-Франківськ

Рушникосушка. Зверніть увагу, то дві труби, до яких підключають рушникосушку, можуть знаходиться відносно один одного по горизонтальній осі і вертикальній. Якщо рушникосушка знаходиться поруч зі стояком опалення, то немає різниці якою вона буде (якщо, звичайно, тиск відповідає нормі), а якщо рушникосушка перебуває на деякій відстані, то краще якщо її виводи будуть розташовуватися по вертикальній осі. Поцікавтеся наскільки відповідально забудовник поставився до вирівнювання потенціалів і якщо є підозра на деяку недбалість, то краще рушникосушку заземлити (за умови, що між стояком і рушникосушкою прокладені не металеві туби). Втім питання з заземленням може мати значення не тільки для рушникосушки, але і для ванної, для змішувачів, для бойлера.

Можна відзначити ще деякі дрібниці сантехнічних робіт Івано-Франківськ: поливальне відерце іноді встановлюють, коли в квартирі змонтована інфрачервона сауна, компенсатори – застосовують при частих перепадах тиску, насоси застосовують при прокачуванні каналізації без ухилу, іноді водопостачання і іноді, що не зовсім за правилами, для нагону гарячої води в рушникосушку. Системи контролю протікання: можуть бути абсолютно різні не тільки по конфігурації і кількістю датчиків, але і за принципом оповіщення і реакції. Закриваючи крани при протіканні, системи можуть оповістити Вас звуковим сигналом, по смс, через інтернет або локальні мережі. До цього потрібно додати, що самі датчики можуть бути автономними і живитися від акумуляторів, а можуть і живитися від електромережі приміщення, при цьому розведення живлення потрібно передбачити ще при чорнових роботах.

Скільки коштують сантехнічні роботи і від чого залежить загальна сума?

Для зручності прорахунку вартості сантехнічних робіт, застосовується поняття «точка». Наприклад, у вас в квартирі: кухонна мийка, ванна, умивальник, унітаз, бойлер, кількість цих приладів прирівнюється до кількості точок. До точки відноситься повна прокладка труби для гарячої, холодної води (від лічильника) і труба каналізації від каналізаційного стояка. Знаючи вартість точки і кількість приладів (точок), виводимо загальну вартість сантехнічних робіт. Якщо вартість точки занадто занижена, по відношенню до інших приватних сантехніків, то гарантії, що після прокладки труб і ремонту у ванній кімнаті, цей же майстер встановить сантехнічні прилади, мінімальна.

Тому настійно рекомендуємо, не користуватися послугами випадкових майстрів по оголошенню, після яких доводиться переробляти всі роботи. Заміна стояків це окрема категорія, і в залежності від того, повністю або частково буде проводиться заміна стояка, буде формуватися ціна за монтаж. Якщо при заміні стояка необхідно буде застосувати зварювання, то вартість роботи збільшиться. Ситуації, коли необхідні зварювальні роботи – висока зношеність металу стояка, поганий доступ до стояка для нарізування різьблення плашкою.

Наша компанія виконує сантехнічні роботи Івано-Франківськ цілодобово і за доступними цінами.