Ви затіяли капітальний ремонт і замислюєтеся про штукатурку стін? Штукатурка стін в Івано-Франківську, як і попередня підлога, є основою будь-якого ремонту. Навіть при використанні сучасних будівельних матеріалів, забудовник не особливо піклується про рівність стін і купивши квартиру в новобудові, людина, як правило, отримує відштукатурені стіни на три з мінусом або взагалі стіни без будь-якої обробки. Багато хто не надають кривим стінам великого значення – по ним на швидку руку проходять подальші оздоблювальні роботи і всі задоволені. Недоліки стін, як правило, починають проявлятися в заключних етапах ремонту: пристінні меблі підкреслюють стіни не в рівень, підлогові і стельові плінтуса виявляють кривизну стін.

Штукатурка стін в Івано-Франківську

Чи потрібна штукатурка стін?

Все залежить від ступеня вашого перфекціонізму і від того, в якому стані стіни були до ремонту. І якщо багато хто готовий миритися з кривизною стін в кімнатах, то в санвузлах і кухнях, як правило, рівні стіни хочуть все. Без якісної штукатурки стін ванна або туалет будуть мало придатні під якісне укладання плитки, дорогезна кухня на кривих стінах буде виглядати “як на корові сідло”. Крім рівних, вертикальних стін, штукатуркою можливо вирівняти геометрію приміщення: протилежні стіни будуть паралельні, кути, де вони були задумані прямими – будуть дійсно дев’яносто градусів.

У деяких випадках стіни просто необхідно поштукатурити – наприклад голі цеглини, для подальшого фарбування або обклеювання шпалерами. Винятком може бути рішення, коли в приміщенні реалізується стиль “лофт” – цегляна кладка просто упорядковується і фарбується.

Процес вирівнювання стін досить дорогий, як за матеріалами, так і по роботі, якщо ви вирішите найняти майстрів. Тому, дуже важливо, на перших етапах ремонту визначитися, де можна обійтися шпаклівкою, а де необхідно вирівняти стіни.

Штукатурка стін в Івано-Франківську

Для чого стіни штукатурять?

Головне призначення штукатурки – вирівнювання. Вирівнюються всі геометричні перекоси площин, ями і шишки. Як би якісно не були зведені стіни, перекоси на них будуть, бо у будівельників інші норми і допуски, ніж у обробників. Відштукатурена поверхня вирівнює стіни в рівень (схил) і можливо, задає приміщенню правильну геометрію. Правильна геометрія – це прямі кути, як сказано вище і паралельні стіни. Геометрія стін не є обов’язковою опцією виконуваних робіт, все залежить від бажання і існуючих відхилень. Досить часто зустрічаються приміщення з великими розворотами стін і для дотримання геометрії потрібно наносити більше 10 сантиметрів штукатурки – це не зовсім практично, краще скористатися альтернативної технологією.

Цементна або гіпсова штукатурка?

Цементна суміш (ЦПС і готові суміші з цементним в’яжучим) володіє безперечними експлуатаційними перевагами перед гіпсом. Висока міцність і абсолютна вологостійкість – основні з достоїнств. Однак виробництво робіт вимагає більшого часу і кваліфікації майстра. Цементні суміші володіють більш серйозним вагою. Проте в більшості випадків, у внутрішніх приміщеннях немає необхідності у високій міцності і вологостійкості.

Штукатурка стін в Івано-Франківську

Гіпсові штукатурки менш міцні і призначені тільки для внутрішніх приміщень. Працювати гіпсовими сумішами легше, вже починаючи з розвантаження матеріалу – гіпс має набагато меншу вагу. Висока міцність цементних розчинів зовсім неактуальна в житлових приміщеннях, тому гіпс отримує право.

Однак гіпсова штукатурка боїться вологи. Це не означає, що стіни попливуть при виливанні на них відра води. Це означає, що штукатурка буде руйнуватися, якщо буде регулярно, роками поливатися водою. Висока вологість повітря їй не страшна, якщо немає конденсату природно. У ваннах і санвузлах гіпсова штукатурка прекрасно себе почуває, адже поверхня облицьована плиткою і прямого контакту з водою немає.

Виробник штукатурки з гіпсу дозволяє штукатурити ванни, за умови організації гідроізоляції. Однак перевірено десятиліттями – стіни прекрасно почувають себе і без гідроізоляції. Це за умови, що поверхня облицьована плиткою і немає явного, прямого контакту гіпсу з водою. Дрібні протікання звичайно мають місце, але вони не страшні.

Не варто використовувати гіпсові суміші в громадських душових, саунах, басейнах – тут краще використовувати перевірений цемент в штукатурних складах.

Штукатурка стін в Івано-Франківську

Види штукатурки

Під видами маються на увазі методи вирівнювання стін, а не хімічний склад штукатурної суміші.

Основним і найбільш якісним видом є штукатурка по маяках. Всі маяки виставляються в чітку вертикаль і одну площину. Відповідно оброблені стіни виходять в вертикальний рівень і ідеальну площину. За бажанням можна зробити правильну геометрію приміщення (паралельні і перпендикулярні стіни), в цій непростій справі допоможе стаття про обчислення і розмітці прямих кутів.

По маяках виконуються роботи будь-якими штукатурними складами: як на цементній основі, так і гіпсовими. Взагалі, все що робиться без маяків – штукатуркою назвати язик не повертається, скоріше це її пародія, з метою заощадити час і гроші. Проте розглянемо ці варіанти:

Цементно-піщана або цементно-вапняна штукатурка напівтерком. Таким методом найчастіше обробляють новобудови – нанесений на стіну розчин рівняють напівтерком, іноді перевіряючи рівність правилом. Стіни, оброблені таким способом на перший погляд виглядають досить рівними, проте прикладаючи правило можна знайти пристойні ями. У цьому способі якість сильно залежить від розмірів напівтертка і навичок штукатура. В цілому, цей метод прийнятний там, де не потрібна особлива рівність – для ванною або кухні він не дуже підходить, хоча все залежить від вашого перфекціонізму.

Штукатурка стін в Івано-Франківську

Протягування кутів – варіант, коли стіни вже поштукатурені способом вище або основа вдає із себе досить гладку поверхню. Бетонні стіни, дуже рівно викладені блоки пінобетону та інші поверхні, де планується тільки шпаклівка – на таких стінах зазвичай “смикають” кути. На весь кут наноситься суміш (цементна або гіпсова) і довгим правилом знімається зайве, від кута в сторону. Таким чином, кути виходять досить рівними, при кривих стінах.

Протягування правилом – штукатур досліджує стіну і потім простягає ями правилом. З досвіду, в кінцевому підсумку цей спосіб забирає стільки ж часу і ресурсів, скільки штукатурка по маяках, проте підсумкова якість на порядок гірше. Тому краще вже ставити маяки. Хоча тут дуже багато залежить від конкретної ситуації і можливо, в рідкісних випадках, цей варіант буде прийнятний.

Альтернатива – суха штукатурка

Часто, гіпсокартон називають сухою штукатуркою, цим матеріалом можна також вирівняти стіни, зменшується час робіт, не потрібно чекати висихання стін і можна вільно, без подорожчання, вирівнювати дуже великі перепади по вертикалі і геометрії. Що краще, гіпсокартон або штукатурка? Однозначної відповіді на це питання не існує, все залежить від конкретної ситуації, переваг господаря. Якщо в будь-яких ділянках стіну потрібно наростити на 5 і більше сантиметрів, то гіпсокартон має перевагу. Якщо в тісному санвузлі має значення кожен сантиметр простору – тут виграє штукатурка. Можливість звукоізоляції та утеплення – безперечне достоїнство гіпсокартону. Виходячи з усього сказаного випливає, що не завжди традиційна штукатурка є оптимальним рішенням.

Штукатурка цегляних стін.

Штукатурка стін в Івано-Франківську

Штукатурка цегляної стени

На протязі багатьох років цегла є одним з найпопулярніших штучних будівельних матеріалів. Найбільш часто при зведенні будинків використовується біла силікатна цегла, в основі якої – піщано-вапняна суміш, а також червона або керамічна цегла, яка представляє собою обпалену глину. Для декоративних і захисних цілей застосовують облицювальну цеглу, що відрізняється великою різноманітністю забарвлень і фактур. Розрізняють пустотілі та повнотілі різновиди розглянутого матеріалу. Конфігурація порожнин в цеглі може бути різною: закритою, відкритою, у вигляді щілин і іншої форми.

Завдяки порожнистій структурі, матеріал гірше проводить тепло і має меншу вагу в порівнянні з суцільним. Керамічні цегли крім порожнин можуть містити пори в глині ​​(порізовані цеглини). Конструкції з них володіють хорошими тепло- і звукоізоляційними властивостями, але більш низькою міцністю в порівнянні з повнотілими матеріалами. Крім звичайної будівельної і декоративної облицювальної цегли, існує фігурна, яка використовується при побудові арок, склепінь, колон і інших елементів складної конфігурації, і фактурна з різноманітним рельєфом поверхні. Ще один різновид – клінкерна цегла, що застосовується для оформлення фасадів та покриття мостових. Можна виділити основні властивості цегли:

 • Стійкість до змінних волого-температурних режимів.
 • Висока здатність поглинання звукових хвиль.
 • Стійкість до впливу негативних температур.
 • Високі показники теплової інерції, завдяки чому всередині цегляних будівель температура різко не змінюється при зміні зовнішніх умов.
 • Характеристики міцності матеріалу залежать від його марки. Наприклад, цегла марки 150 гарантовано витримає питоме навантаження при стисненні 150 кг / см2.

Після машинної штукатурки цегляної стіни додатково підвищуються експлуатаційні та естетичні якості кладки, а саме:

 • поверхня стає більш рівною, закриваються шви;
 • здійснюється додаткова ізоляція кладки від води, яка, замерзаючи, може сприяти руйнуванню конструкцій;
 • штукатурний шар сприяє поліпшенню термо- і звукоізоляційних якостей стін.

Штукатурка стін в Івано-Франківську

Штукатурка внутрішніх і зовнішніх стін

Є кілька обмежень при використанні матеріалів для зовнішніх стін.

 • Штукатурка зовнішніх стін в Івано-Франківську з цегли повинна протистояти атмосферним впливам, тому в якості базового шару можливе застосування тільки розчинів на цементній основі.
 • Внутрішня штукатурка має менше обмежень по своїм характеристикам, однак застосування гіпсової штукатурки в “мокрих” зонах, таких як ванна, басейн і т.ін. вкрай не бажане.

Підготовка до штукатурки цегляних стін.

Перш, ніж приступити до штукатурки цегляних стін, потрібно видалити старі покриття і значні нерівності поверхні. Якщо стіни раніше піддавалися відштукатурюванню, слід, використовуючи молоток або долото, збити шар штукатурного розчину. Для поверхонь без покриття варто прибрати значно виступаючі ділянки розчину швів. Крім того, обов’язково потрібно змести зі стін пил і змити плями від масла. Останню дію найкраще виконувати з використанням 5% розчину соляної кислоти, яку потрібно нанести по всій площі кладки. За допомогою молотка і зубила можна поглибити шви на 1-1,5 см, а також видалити з поверхні будь-які виступаючі або перешкоджачі адгезії розчину ділянки і виконати насічки на цеглі, поглиблюючи інструмент приблизно на 4-5 мм.

Штукатурка стін в Івано-Франківську

У разі штукатурки старих цегляних стін, де на матеріалі і без цього є тріщини і вибоїни, потрібно видаляти частини, що тримаються слабо, до тих пір, поки цегла перестане висипатися. Після всього цього з кладки зчищають пил з використанням мокрого віника, обладнання високого тиску або піскоструминного апарату.

Грунтовка стін з цегли.

Необхідний підготовчий етап до штукатурки цегляних стін – грунтування поверхні спеціальними складами. Завдяки проникненню в структуру матеріалу, грунтовка скріплює його, покращує адгезію розчину з основою, оберігає поверхню від виникнення тріщин, грибкових утворень, цвілі. Для обробки цегляної кладки використовують грунтовки наступних типів:

 • склади глибокого проникнення;
 • зміцнюючі – запобігають осипання матеріалів, що кришаться;
 • протищелочні;
 • склади загального призначення.

Перед штукатуркою цегляних стін складами на основі гіпсу для поверхонь з високою всмоктуючою здатністю (гігроскопічністю) із силікатної або керамічної цегли застосовуються такі марки грунтовок.

 • Кнауф Грундірміттель – сприяє рівномірному схоплюванню штукатурного складу, може використовуватися при підготовці до оштукатурювання як ручним, так і машинним способом.
 • Кнауф Ротбант грунт – полімерний, який не містить розчинників, готовий до нанесення дисперсійний склад. Він значно сприяє підвищенню зчеплення штукатурного розчину з поверхнею, не дозволяє волозі йти з нього в основу.

При оштукатурюванні стін з керамічної цегли цементним розчином грунтовка не потрібна, основу досить змочити водою.

Штукатурка стін в Івано-Франківську

Все це дає можливість запобігти появі тріщин на штукатурному шарі. Грунтують поверхню за допомогою валика, кисті-макловиці або розпилювача. Після цього стіни необхідно висушити, однак не можна допускати осадження на них пилу. Перш, ніж наносити вирівнюючий цементний розчин на стару цегляну кладку, рекомендується спочатку обробити поверхню складом для обризку, наприклад, Кнауф Адгезів. Він являє собою суху суміш, що складається з кварцових, вапнякових наповнювачів, цементу та інших речовин, що сприяють підвищенню адгезії шару штукатурки з основою.

Якщо кладка нова, поверхня перед нанесенням штукатурного розчину повинна бути просто зволожена, попереднє ґрунтування в цьому випадку необов’язкове. Тут є ще один нюанс – перш, ніж приступити до оштукатурення, потрібно впевнитися, що конструкція дала усадку і цей процес вже завішаний. Інакше штукатурка може покритися тріщинами.

Монтаж сітки при штукатурці цегляних стін.

Для стін, частини яких утворені з різних за властивостями матеріалів, важливо зміцнити при підготовці до штукатурки їх стики. Різнорідні конструкції можуть володіти різним вологовбиранням, завдяки чому швидкість висихання розчину на них буде неоднаковою, а також з огляду на відмінності фізичних властивостей матеріалів можлива поява тріщин штукатурного шару. Щоб цього уникнути, стики цегляної кладки з залізобетонними основами, пазогребневими гіпсовими плитами, блоковими конструкціями з ніздрюватого бетону (пінобетону, газобетону) необхідно проклеювати сіткою зі скловолокна з осередками 5х5 мм.

Штукатурка стін в Івано-Франківську

Останнім і одним з найскладніших етапів підготовки до штукатурки цегляних стін в Івано-Франківську є розмітка основи, виконувана шляхом провішування. Це потрібно для того, щоб розчин ліг рівно, а створена їм поверхня представляла собою ідеально виведену вертикальну площину. Провішування здійснюється з використанням цвяхів, які забивають в стіну, потім між ними натягують шнури, щоб перевірити рівність стіни і визначити місця виступаючих ділянок і западин. Далі виконується встановлення штукатурних марок – виступів, сформованих на основі вирівняних в одну площину капелюшків цвяхів, і маяків – напрямних, по яких буде наноситися штукатурний розчин.

Ціни на штукатурку стін в Івано-Франківську

Тут можна ознайомитися з реальними цінами, по яких працювали бригади фахівців нашої компанії.

Штукатурка стіни (укоси) по маяках – 145 грн./м2 / мп

Штукатурка стіни по маяках радіусна – 170 грн./м2 / мп

Штукатурка стелі по маяках – 170 грн./м2 / мп

Штукатурка стін понад 5 см – 180 грн./м2 / мп

Штукатурка цементно-піщаними сумішами – 165 грн./м2 / мп

Монтаж сітки рабиці / армуючої сітки – 65 грн./м2 / мп