Особливості напівсухої, сухої, цементної, бетонної, цементнопісочної стяжки. Їх плюси і мінуси і як вибрати потрібну Вам технологію.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

Порівнюємо види стяжки.

Роботи по влаштуванню підлоги в квартирі, приватному будинку, господарських приміщеннях, зокрема в гаражі, завжди вимагають багато праці і часу, а також серйозних фінансових витрат. Щоб по максимуму скоротити всі витрати на укладання підлоги, необхідно правильно підібрати технологію укладання стяжки Івано-Франківськ під потрібне фінішне покриття. Що краще вибрати для створення чорнової основи підлоги в квартирі, чи в хаті? У даній публікації ми розглянемо всі існуючі технології стяжок з описом плюсів і мінусів.

Бетонна стяжка

Даний вид стяжки робиться з суміші, що складається з бетону, щебеню, піску, гравію і води.

Плюси бетонної стяжки:

 • Міцність і надійність.
 • Екологічність – застосовуються прості, екологічно чисті матеріали.
 • Доступність – це недороге основу. Можна використовувати на дачі, у господарських будівлях, у гаражі.

Мінуси бетонної стяжки:

 1. Холод – бетон не зберігає тепло.
 2. Велика вага. З-за великої ваги таку підлогу неможливо укласти на верхньому поверсі багатоквартирного будинку, оскільки існують певні обмеження по вазі для плит перекриття.
 3. В результаті вогкість, що утворюється в приміщенні, з’явиться цвіль. А в неопалювальних приміщеннях, таких як гараж, волога, що потрапила в бетон, замерзає і руйнує його.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

Класична цементно-піщана стяжка:

Це поширений спосіб укладання основи для фінішної підлоги. Цемент змішується з піском і водою, виходить рідка суміш, яка може заливатися на будь-яких площах. Недорогий спосіб стяжки, який раніше повсюдно використовувався для самостійної заливки підлоги в різних приміщеннях: квартирах, приватних будинках, гаражах і ін.

Плюси традиційної цементно-піщаної стяжки:

 1. Екологічність стяжки – використовуються прості будівельні матеріали: цемент, пісок і вода. Іноді можуть додаватися різні добавки і пластифікатори.
 2. Можна зробити самостійно. Процес приготування й укладання розчину дуже простий, і, слідуючи йому, можна зробити всі роботи самостійно. При цьому, будьте готові до важкої праці.
 3. Універсальність. Підходить для заливки в житлових приміщеннях: квартира, будинок, котедж; в господарських приміщеннях: гараж, склад, підвал.

Мінуси традиційної цементно-піщаної стяжки:

 1. Вимагає великих витрат праці. Потрібно доставити будівельний матеріал, а це сотні кілограмів піску і цементу, на об’єкт. Особливо складно доводиться в тому випадку, якщо потрібно залити велику площу в приватній квартирі. Необхідно наймати вантажників, які доставлять десятки важких мішків на потрібний поверх.
 2. Стяжка протікає. Рідка суміш може протікати через плити перекриття. Часом не допомагає навіть гідроізоляція. Погодьтеся, робити ремонт у сусідів, тому що ви їх затопили під час укладання стяжки у власній квартирі, це вже занадто!
 3. Великі терміни заливки і висихання стяжки. Оскільки традиційна стяжка Івано-Франківськ заливається вручну, вимагається певний час. За день одна бригада може залити не більше 50 кв. м підлоги.
 4. Перший тиждень по стяжці не рекомендується ходити. Проводити подальші роботи можна тільки через місяць після укладання.
 5. Вимагає додаткового вирівнювання сумішами,що самовирівнюються.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

Напівсуха стяжка

Останнім часом все більше на слуху такий вислів, як «напівсуха стяжка». Це інноваційна технологія, яка дозволяє створювати надійні і міцні підлоги механізованим методом.

Плюси напівсухий стяжки:

 1. Чисто – всі роботи по приготуванню розчину ведуться на вулиці. Суміш поставляється на об’єкт по закритому рукаву. Розчин не розбризкується по стінах.
 2. Ідеально рівно – після напівсухої стяжки поверхню не потрібно додатково вирівнювати. У цьому даний спосіб істотно виграє у традиційної мокрої стяжки.
 3. Висока швидкість робіт. Використання засобів механізації скорочує терміни проведення робіт у кілька разів. Одна бригада в день виконує до 300 кв. м стяжки.
 4. По поверхні можна ходити вже через 12 годин. З-за невеликої кількості води, стяжка швидше сохне.
 5. Не тріскається. На відміну від традиційної стяжки напівсуха не утворює великих тріщин, тому що майже не дає усадку.
 6. Не заллє сусідів. Суміш має пастоподібну консистенцію, тому ризик затоплення сусідів зведений до нуля.
 7. Напівсуху стяжку найкраще заливати в квартирі, будинку, гаражі та ін. приміщеннях.

Мінуси напівсухий стяжки:

 • Не можна заливати самостійно – потрібен професійний підхід до приготування й укладання розчину. При заливці на великих площах вимагається наявність спеціальної техніки.
 • Не рекомендується для приміщень з підвищеним рівнем експлуатації (паркінги, великі складські приміщення, виробничі цехи, де використовується важке устаткування). У подібних випадках ми рекомендуємо заливку полімербетону.

Якщо Вас зацікавив даний вид стяжки, ви можете ознайомитися з цією послугою нижче.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

Суха стяжка

Даний вид стяжки складається з насипного матеріалу, наприклад, керамзиту. Такі матеріали, як цемент і пісок, тут не використовуються. Також існують сучасні системи сухих підлог, такі як Кнауф суперпол.

Плюси сухої стяжки

 1. Висока швидкість укладання. Стяжка швидко засипається.
 2. Легкість проведення робіт.
 3. Не потрібно додаткове вирівнювання поверхні підлоги.
 4. Відсутні будь-які мокрі процеси – ви не затопите сусідів знизу.
 5. Укладаючи стяжку, ви відразу ж отримуєте тепло і шумоізоляцію.
 6. Укладання фінішного покриття можливе відразу ж після проведення робіт.

Мінуси сухої стяжки

 1. При укладанні поширюється пил від сухої суміші.
 2. Збірні підлоги по системі Knauf дуже чутливі до дії вологи.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

Напівсуха стяжка підлоги

Напівсуха стяжка – це технологія, при якій формується стяжка Івано-Франківськ на основі бетонної суміші або піско-цементного розчину. Така технологія заснована на вирівнюванні «чорнової» основи підлоги, також її можна використовувати, як плиту для фундаменту, або ж промислової підлоги, яка піддалася шліфуванню.

Напівсуха стяжка підлоги має в своєму складі видозмінену формулу суміші з піску та цементу, що давно використовується. Час не стоїть на місці, з’являються нові технології заливання стяжки підлоги. Ми ознайомимося з тим, які головні відмінності знову розробленої методики, складності у виготовленні такого виду суміші, а також переваги і привабливість, вартість роботи по стяжці підлоги і розцінки на стяжку підлоги по маяках.

Чорнова стяжка підлоги напівсухим методом відрізняється тим, що витрачається мінімальна кількість води під час приготування суміші. Під час підготовки суміші заливається невелика кількість води, яка необхідна для змішування цементних молекул, а також для їх подальшого залучення у процес утворення міцних кристалічних зв’язків.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

Перш ніж замовити стяжку підлоги для свого будинку або квартири, необхідно з’ясувати всі достоїнства і недоліки даного методу.

Почнемо з плюсів напівсухої стяжки підлоги:

Під час використання невеликого об’єму води при підготовці суміші, з часом відбувається процес затвердіння і утворення, врешті-решт, цементного каменю. Остаточна вага такого каменю стає набагато менше, порівняно з підготовленою сумішшю. Відповідно монтаж під час вирівнювання підлоги буде менш трудомістким. Під час підготовки такого нового виду суміші, виникає кілька важливих переваг, порівняно з конкуруючими розчинами, приготовленими іншими методами, а саме:

 • відсутні проблеми, пов’язані з прилипанням брудних грудочок до підошви взуття будівельника. З-за невеликої кількості використовуваної вологи, не утворюється підвищена вогкість в приміщенні;
 • після монтажу відсутні усадки, тому що скорочуються пори на поверхні, покритої розчином. З-за мінімальної кількості води в розчині, пори максимально скорочені;
 • так як рівень вологості підтримується в приміщенні на належному рівні, можна продовжувати роботу паралельно з іншими роботами по обробці стін або підлоги;
 • напівсуха стяжка підлоги за 1 день показує відмінний показник щільності застиглої суміші. Це говорить про те, що міцність і надійність покриття буде достатньою для подальшої експлуатації. У розчин необхідно додавати тільки кількість води, яка знадобиться для суміші цементу з рідиною. При цьому зайва волога не випаровується через її відсутність. В результаті цього не утворюються пори і нерівності після повного застигання готових підлог. А це головний і основний показник якості і довговічності покриття;
 • стяжка застигає дуже швидко завдяки дуже тривалому процесу, при якому випаровується велика кількість вологи.

На відміну від звичного класичного методу, уникає таких проблем, як псування нещодавно зведених конструкцій в будівлі. Часто були схильні до сильного пошкодження віконні прорізи і дверні коробки, виготовлені з нетривкого матеріалу, такого як дерево. Також не рекомендувалося раніше зберігати будівельні матеріали близько заливної підлоги. Напівсуха стяжка підлоги назавжди позбулася таких прикрих неприємностей.

Після закінчення робіт необхідно відразу ж затерти безусадочний шар цементу. Подальшу роботу по обробці приміщення, після вирівнювання, можна починати, почекавши добу. Застарілий класичний спосіб стягування з піско-бетону застигає набагато довше, йому знадобиться близько 30 днів з дня закінчення робіт по вирівнюванню.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

Давайте ж з’ясуємо скільки сохне стяжка Івано-Франківськ, скільки часу знадобиться для повного висихання стяжки підлоги і подальших робіт, в залежності від оздоблювального матеріалу (декоративного настилу).

Лінолеум дозволено класти тільки по закінченню тижня, ламінат можна сміливо класти через 28 днів, як це написано в технічному керівництві. Але набагато надійніше почекати більш тривалий термін: близько 40 днів для досягнення надійного та поліпшеного результату робіт. А ось керамічну підлогову плитку можливо укласти вже через дві доби. Такий матеріал не боїться вологи, звідси і більш короткий термін на висихання підготовлених для подальшого монтажу підлог.

Все-таки не бажано занадто поспішати і укладати облицювальну плитку з кераміки відразу ж по закінченню двох діб. Незважаючи на те, що кількість вологи випаровується не дуже багато, все ж вона може вплинути на міцнісні характеристики підлогового матеріалу.

Важливо знати і мінуси напівсухий стяжки підлоги:

Забудовникам, неодмінно варто знати і про мінуси, підводних каменях, явних недоліках такого нового методу вирівнювання підлог. Давайте ознайомимося з усіма явними недоліками такого способу стяжки підлог під час чорнової обробки приміщення:

 • щоб стяжка здобула достатню надійність і щільність, цементний розчин з труднощами піддається обробці, його складно вирівняти, тому можуть виникати округлості в області кутів стін, кути можуть вийти округлої форми (для того що б цього не сталося, в самому кінці ми ретельно затираємо всі кути так званим затирочним ножем або кельмою).
 • занадто маленький шар нанесення призведе до того, що підлога буде недостатньо міцною. Тому рекомендована товщина напівсухої стяжки підлоги від 45мм якщо на бетонній основі немає ніяких комунікацій, якщо ж є або труби опалення або електрика, то мінімальна товщина стяжки підлоги буде не менше 6 — 7см.

Напівсуха стяжка підлоги з фіброволокном досить добре справляється з першою проблемою. Але варто бути готовим, що стяжка підлоги при такому методі зросте, так як збільшується товщина шару, а це значить що потрібні будуть додаткові будівельні матеріали, що також збільшує вартість стяжки підлоги.

Стяжка підлоги напівсухим методом будується на декількох параметрах

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

 1. Перше – це ціна самих робіт. Вона становить у середньому 100 гривень за квадратний метр приміщення. Варто зауважити, що класична стяжка коштує набагато дорожче, близько 130 гривень за той же квадратний метр оброблюваної підлоги. Матеріал у сухої стяжки менш дорогий ніж у звичайної: 40 гривень у напівсухої, вибравши звичайну класичну заливку підлоги доведеться переплатити 20 гривень за кожен квадратний метр.
 2. Враховуючи той факт, що в готовій суміші дуже мало води, сохне і твердне поверхня готової підлоги набагато швидше. Якщо в розчин налити занадто мало води, то стяжка може висохнути, не досягнувши основи підлоги. Згодом такі неякісно залиті поли будуть відшаровуватися, провалюватися під ногами домочадців. Якщо нанесений шар понад 15 сантиметрів, то тиск на підлогу буде занадто великим. Якщо вам потрібно підняти підлоги на значну висоту, краще засипати основу підлоги керамзитом, а потім вже приступити до заливки підлоги сумішшю.
 3. Хороша стяжка підлоги Івано-Франківськ після висихання повинна мати товщину в 5-7 сантиметрів. Висоту майбутніх підлог необхідно запланувати заздалегідь, поставивши мітки на стінах. Перед початком заливки, слід відокремити чорнові підлоги від нової цементної стяжки шаром гідроізоляції (поліетиленова плівка). А стіни по периметру необхідно покрити спеціальною пінополістирольною стрічкою для обмеження стяжки, яка буде перешкоджати проходженню звуку через щілини. Така конструкція називається плаваюча, вона створена для того, щоб запобігти сильне напруження в поки не висохлому розчині, щоб запобігти пошкодженню відремонтованої підлоги в той момент, коли моноліт не схопився зі стіною. Також цементну напівсуху стяжку від руйнування можна захистити за допомогою фіброволокна.

Фіброволокна – це аналог армованої сітки. Слід докладніше дізнатися про всіх плюсах такого матеріалу:

 • додати такий матеріал в цементний розчин, набагато простіше, тому армування стяжки підлоги сіткою важко і незручно ;
 • нитки матеріалу з поліпропілену дуже тонкі, вони розташовуються, під час заливки, в хаотичному порядку. Це сприяє швидкому зв’язування нових підлог у всіх напрямках заливної підлоги;
 • волокна з фіброволокна – це чудовий засіб для запобігання таким проблемам, як тріщини. Армована мережа теж успішно бореться з такими проблемами, але її не зовсім зручно застосовувати при самостійному ремонті квартири.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

Розглянемо техніку укладання напівсухої стяжки

Перед початком робіт проводять дефектовку чорнової підлоги і проставляють відмітки висоти:

 • Обстукують і видаляють відшарувалася бетон.
 • Заповнюють розчином та зарівнюють великі тріщини.
 • Видаляють можливі плями, фарбу.
 • Роблять ретельне прибирання пилососом.
 • Наносять грунтовку.
 • За допомогою лазерного рівня наголошують на стінах висоту майбутньої стяжки. У разі відсутності лазера, позначки роблять за допомогою звичайного бульбашкового рівня.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

Роботи проводять у такому порядку
 • По периметру на стіни клеять демпферну стрічку (служить для шумоізоляції; не дає стяжці схопиться зі стінами, прибираючи тим самим додаткове напруження на плиту, що сохне).
 • По підлозі стелять поліетиленову плівку або гідроізол з нахлестом 15 см на стіни.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

 • Монтують маяки на рівень позначки на стіні. Т-образні маяки під стяжку встановлюють на горбки розчину (між опорними «ляпухами» під маяки, щоб уникнути прогинів при роботі з правилом, має бути відстань до 30 см). Висоту контролювати лазерним рівнем.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

 • По площі розкидають напівсуху суміш на 1-2 см нижче рівня маяків.
 • Ретельно ущільнюють свіжоукладений розчин трамбуванням.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

 • Укладають по площі новий шар розчину трохи вище рівня Т – образних маяків.
 • Будівельним правилом стягують по маяках надлишки суміші з одночасним ущільненням.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

 • Через 24 години після завершення робіт по влаштуванню стяжки в приміщеннях площею більше 30 м. кв.нарізають деформаційні шви (вони охороняють плиту стяжки від розтріскування). Глибина шва: 1/3 від товщини плити. Прорізи, що утворилися, заповнюють спеціальним рідким бітумних каучуком.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

Для поліпшення якості і більш швидкого твердіння стяжку на 1 тиждень закривають поліетіленом. Влітку поверхню необхідно змочити водою через 3 дні після завершення робіт.

Як зробити стяжку підлоги правильно? Головні помилки

Стяжка підлоги Івано-Франківськ – це справа, яка потребує знань та досвіду. Але якщо ви відкриєте для себе секрети даного процесу, дізнавшись про основні помилки, у вас все може вийти з першого разу. Розглянемо 10 критичних помилок, що не дозволяють зробити стяжку підлоги якісно і раціонально. Їх допускають не тільки недосвідчені саморобщики, але і працівники, які вважають себе професіоналами. Якщо ви врахуєте описані тут помилки, ваша підлога буде надійною, довговічною і в певних випадках навіть більш дешевою.

Помилки стяжки підлоги:

 1. Товщина стяжки. Чимало будівельників вважає, що мінімальна товщина стяжки повинна бути не менше 3-4 см. Ця омана прийшла до нас з тих часів, коли ще не було сучасних матеріалів. Але якщо ви уважно подивитеся на рекомендації виробників сумішей для стяжок, то зможете помітити там цифри 10-100 мм. тобто мінімальна товщина може складати всього 1 см! Уявіть, скільки грошей і інших ресурсів можна заощадити, знаючи про цей факт. Чим більше площа підлоги, тим більш значні суми можуть бути витрачені на матеріал, його доставку та роботу. У яких же випадках мінімальна товщина стяжки повинна бути 3-4 см? Якщо ви облаштовуєте «плаваючу підлогу». Так називають стяжку, яка кладеться поверх шару шумоізоляції, а не прямо на перекриття. У таких випадках слід додатково зміцнювати підлогу металевою армуючою сіткою або фіброволокном, щоб з-за відсутності жорсткої зв’язки з міцною основою стяжка в майбутньому не потріскалася. Якщо ж у вас не буде «плаваючої підлоги», то немає ніякої потреби витрачатися на цілих 4 см стяжки.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

 1. Рівень підлоги в квартирі. Досить велика кількість власників квартир і будівельників думають, що рівень підлоги в квартирі повинен збігатися з рівнем підлоги в під’їзді. З-за цього вони намагаються підняти чорнову підлогу у житлі, нерідко не враховуючи весь «листковий пиріг», який буде викладений в підсумку. Це призводить до того, що рівень підлоги виявляється вище задуманого. Насправді це не так важливо, тому що, переступаючи через поріг квартири, різницю в пару сантиметрів мало хто помітить. Виникає питання: навіщо ж даремно витрачатися на додатковий шар стяжки? Ремонт і без того недешеве задоволення. Якщо не робити зайвих 2 см підлоги, можна заощадити чималі суми і масу часу. А якщо подивитися на це питання з іншого боку, то можна помітити, що без додавання висоти підлоги трохи збільшиться висота стель. Це вже явний плюс.
 2. Знепилювання поверхні підлоги. Цей процес є обов’язковим. Але для його здійснення можна використати звичайний пилосос. Якщо, звичайно, ви не задалися метою швидко його зламати. Такий результат неминучий, тому для знепилювання слід придбати або орендувати спеціальний будівельний пилосос, який, до речі, коштує дешевше звичайного. Таким чином, при знепилюванні основи для стяжки можна убезпечити себе від зайвих витрат через поломки пилососа. Не варто цим нехтувати, тому що на різних видах робіт і завданнях можна в підсумку заощадити кругленьку суму. Краще витратити її на подорож або купівлю чого-небудь потрібного, ніж просто викинути гроші на вітер.
 1. Грунтування поверхні підлоги. Воно потрібне для збільшення адгезії – фізичного явища, яке допомагає надійно зв’язати стяжку з плитою перекриття. Варто запам’ятати, що чим вона тонша, тим ретельніше потрібно очищати і грунтувати поверхню, щоб потім чорнова підлога не потріскалася і не розвалилася. Тобто така дрібниця, якою на перший погляд здається підготовка осноа під стягнення, у майбутньому може вилитися в проблеми і витрати, які при розумному підході можна уникнути.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

 1. Установка маяків. Якщо ви будете робити стяжку не своїми руками, а наймаєте працівників, обов’язково прослідкуйте за даним процесом. Будівельники напевно захочуть зробити установлення маяків по-своєму, що може негативно відбитися на якості стяжки. Якщо ж ви самі будете це робити, відразу зупиняйтеся на правильному варіанті – укладання маяків на спеціальні майданчики. Їх можна купити в будь-якому нормальному будівельному магазині. Чому це найкращий варіант? Тому що майданчики створюють надійну опору для маяків і не знижують якість майбутньої стяжки. Альтернативними варіантами таким пристосуванням для ремонту є встановлення металевих маяків на цементно-піщані або гіпсові коржі. Вони володіють своїми недоліками: цементно-піщані довго застигають, що не дозволяє почати стяжку швидко (доводиться чекати застигання, щоб маяки не змінили свого положення); гіпсові, які застигають швидко, призводять до ослаблення стяжки через включення в неї іншого матеріалу – гіпсу (не буде однорідності, тому постраждає міцність); обидва варіанти володіють одним загальним недоліком – високою ймовірністю того, що хтось із працівників зачепить ногою маяк, з-за чого він вже не буде виконувати свою функцію належним чином (на виправлення знадобиться час, весь процес затягнеться, і в підсумку розчин буде заливатися не відразу, що негативно позначиться на цілісності стяжки). Стяжка Івано-Франківськ – це основа основ будь-якого ремонту. Вона повинна бути якісною, тому що від неї «танцює» все інше.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

 1. Орієнтація маяків. Як краще встановлювати маяки – уздовж або поперек кімнати? Найбільш вдалою орієнтацією є поперечна. В такому випадку робити стяжку підлоги зручніше, що, природно, підвищить ймовірність зробити підлогу якісно. Якщо ви не хочете створювати собі або будівельникам додаткові складнощі, які можуть призвести до непотрібних «косяків», відразу встановлюйте маяки не вздовж, а впоперек приміщення.
 2. Консистенція розчину. Як ви самі напевно розумієте, консистенція цементно-піщаного розчину повинна бути оптимальною. Крок в ту або іншу сторону може негативно вплинути на якість майбутньої підлоги. Будівельники – люди хитрі і часом «ліниво-продумані» – вони завжди намагаються максимально оптимізувати свою працю. Стосовно до даного випадку ця якість реалізується в зміні консистенції розчину в бік більш рідкого – з ним зручніше і швидше працювати. Але ви повинні знати, що цього робити не можна. Навіть якщо найняті вами працівники запевняють вас у тому, що міцність стяжки ніяк не постраждає – вода просто з часом піде. Варто зауважити, що це поширена «хвороба» будівельників, які прагнуть робити більш рідким розчин не тільки для стяжки, але і для інших цементних робіт. Наприклад, при створенні різних фундаментів. Ви повинні пам’ятати, що виробники цементно-піщаних сумішей не даремно пишуть інструкції і вказують конкретні параметри. Сюди входить і кількість води, яку потрібно використовувати для створення стягування. Зазначені на упаковці цифри є результатом точних розрахунків, що дозволяють проходити хімічним реакціям максимально ефективно. Цемент повинен утворити з піском міцну і тривку стяжку, яка не потріскається, не деформується і не руйнується з часом. Тільки точне дотримання кількості інгредієнтів гарантує необхідний результат. Для порівняння наведемо побутовий приклад: якщо зварити борщ, не дотримуючись рецепту, може вийти неїстівне зілля. Так і з підлогою або іншими цементними роботами. Слідкуйте за тим, що роблять найняті вами будівельники. Якщо ви хочете полегшити роботу з цементно-піщаним розчином, просто додайте в нього спеціальний пластифікатор (не Фейрі та інші миючі засоби).
 3. Застосування демпферної стрічки. Що це таке і навіщо воно потрібно? Демпферна стрічка грає важливу роль в стяжці підлоги. Вона створена для компенсації теплового розширення, яке відбувається при нагріванні стяжки. Така стрічка має м’яку структуру, яка дозволяє виробляти згадану компенсацію. Найчастіше її роблять зі спіненого поліетилену. Де ж треба розташувати демпферну стрічку? По периметру кімнати, в якій робиться стягування. Даний матеріал є буфером у місці з’єднання стяжки і стін. Завдяки їй, підлога не тріскається з-за теплового розширення. Демпферна стрічка буває різної ширини. Треба брати ту, яка відповідає товщині вашої стяжки. Менше не можна, більше – немає сенсу.

Стяжка підлоги Івано-Франківськ

 1. Укриття стяжки. Для того щоб стяжка набрала оптимальну міцність, її потрібно вкривати поліетиленом. Це необхідно для правильного проходження хімічних реакцій. Якщо не закрити стяжку, вода може випаруватися, що серйозно вплине на якісні характеристики підлоги. На жаль, нехтують цими вимогами багато недбайливих будівельників. Але ви ні в якому разі не повинні цього допустити. І, звичайно ж, у тому випадку, якщо будете виконувати роботу своїми руками. Вкривати стяжку потрібно на наступний день після завершення робіт, коли вона вже набере первинну міцність. Тобто не відразу, стяжка повинна спочатку «схопитися». Приховування провадиться на всій площі підлоги, так, щоб не було зазорів.
 2. Фіксування комунікацій. Перед стяжкою підлоги потрібно обов’язково закріпити всі дроти і комунікації – будь то труби, дроти або система «теплої підлоги». Вони не повинні спливти, якимось чином перешкодити роботі або зіпсувати цілісність готової підлоги. Труби опалення бажано армувати сіткою до заливки цементно-піщаної суміші. І не зайвим буде складання технічного паспорта комунікацій, які опиняться під стяжкою. Як мінімум, варто сфотографувати їх розташування до початку робіт. Це дуже важливо для подальшої експлуатації цих комунікацій. Приміром, якщо ви захочете поставити яку-небудь шафу або підключити унітаз, важливо буде не пошкодити труби і кабелі, що знаходяться в стяжці.

Озброївшись даними знаннями, ви напевно зможете провести процес стяжки підлоги на найвищому рівні. Головне, не нехтувати цими порадами, навіть якщо професійні будівельники будуть доводити вам, що все обійдеться. Вони можуть або помилятися, або просто не хотіти робити додаткову роботу. Якщо ж це просто порадники з боку, то тим більше не піддавайтеся на їхні вмовляння, якщо вони суперечать зазначеним тут фактам. Зробіть все по розуму і насолоджуйтеся результатами якісного ремонту! А необхідні консультації нададуть фахівці нашої компанії.