Утеплення приватного будинку зовні – вимушена потреба, продиктована постійним зростанням вартості газу, електроенергії. Утепливши покрівлю, стіни, підвали, цоколь, фундамент, можна знизити втрати тепла практично на 70-90%. Правильний вибір і якісний монтаж теплоізолюючих матеріалів дозволить досягти найвищих результатів енергозбереження. Як вибрати утеплювач, якому варіанту віддати перевагу, можна вирішити тільки після ознайомлення з характеристиками пропонованих ринком матеріалів, врахувати нюанси, можливість їх застосування в кожному конкретному випадку.

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

Зовні або зсередини?

Утеплення фасадів Івано-Франківськ в приватному будинку можна виконувати як зсередини, так і зовні. Кожен варіант має свої плюси і мінуси. Але монтаж теплоізоляційних матеріалів з внутрішньої сторони будинку істотно зменшує площу приміщень, а також призводить до певних негативних наслідків при неправильному виборі утеплювача і допущені помилки при виконанні теплоізоляційних робіт. При цьому фасад залишається незахищеним від морозу, крізь стіни проникає волога, холод, що призводить до утворення надлишку вологи й появи грибкових утворень.

Стіни, утеплені зсередини, прослужать менше, ніж теплоізольовані зовні. Тому зовнішній спосіб теплоізоляції більш прийнятний. Щоб ефективність теплоізоляції була високою, необхідно правильно підібрати утеплювач, найбільш підходящий для цих цілей. Вибір матеріалів великий, тому варто ознайомитися з їх перевагами та недоліками, щоб уникнути помилок при утепленні будинку.

Популярні утеплювачі

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

В основному, утеплення в приватному будинку виконують з використанням теплоізоляційних матеріалів двох груп: полістироли (пінополіуретан (ППУ), поноплекс та ін) мінеральні вати (скловата, шлаковата, кам’яна вата). Не тільки групи, але і кожен їх представник відрізняються один від одного за своїм теплоізоляційними та іншими характеристиками, що істотно ускладнює вибір найбільш відповідного варіанту утеплення фасаду.

Пінопласт

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

Широко застосовується для фасадного утеплення будинку. Він використовується при теплоізоляції будинків, зроблених з різних матеріалів – від зроблених з дерева до піноблочних. Утеплення фасадів Івано-Франківськ пінопластом популярне завдяки багатьом перевагам цього матеріалу:

 • низька вартість у порівнянні з іншими видами утеплювачів;
 • простота монтажу, можливість виконати роботи самостійно;
 • невелика вага, не обважнює утеплюванні конструкції;
 • хороші тепло-, звукоізоляційні характеристики;
 • незначне вбирання вологи;
 • стійкість до температурних перепадів, УФ-променів;
 • не потребує додаткового монтажу гідроізоляційного шару;
 • відмінна опірність до впливу випарів, не завжди є необхідність робити пароізоляційний шар при зовнішньому утепленні.

Такі характеристики зробили цей матеріал затребуваним при теплоізоляції фасадів житлових і громадських будівель. Але часто помилки при утепленні пінопластом, допущені при його монтажі, призводять до того, що ефективність цього варіанту буде мінімальною. Приміром, не щільне прилягання утеплювача до основи призводить до утворення на стінах фасаду вологи, цвілі, промерзання.

Крім того, його застосування має свої негативні сторони:

 • крихкість, здатність деформуватися навіть у разі несильних механічних впливів;
 • пожежонебезпека з виділенням під час горіння шкідливих речовин;
 • лаки, нітрофарби руйнують цей матеріал, тому для обробки утеплювача ці матеріали використовувати не можна.

Але якщо потрібно вибрати, чим недорого утеплити будинок зовні, цей матеріал буде найбільш вигідним.

Застосування пінополістиролу екструдованого

Даний вид утеплювача часто вважають тим же пінопластом. Але це помилкова думка, ці продукти мають різні характеристики.

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

Кожен з цих утеплювачів виготовляється з полістиролу. Але при виробництві пінопласту гранули обробляються паровим методом шляхом спінювання з подальшим спіканням їх між собою. Для отримання екструдованого ППС гранули попередньо розплавляють, після чого спінюють і видавлюють в форми за допомогою екструдера. Застосування цієї технології дозволяє створювати однорідний, продукт без пор. Екструдований ППС відрізняється від пінопласту більш високою ефективністю за рахунок більш хороших показників:

 • щільності, це більш однорідний матеріал, в якому відсутні пори, екструдований ППС має низьке ввологопоглинання;
 • міцності – ЕППС міцніше пінопласту приблизно в 5 разів;
 • теплозбереження та звукоізоляції.

В іншому ці продукти схожі між собою. Вага екструдованого ППС трохи більше, але не значно. Обидва горючі, так як виготовляються з одного матеріалу. До їх складу додають антипірени, що сприяють самостійному загасанню. Якщо концентрація антипірену достатня, утеплювач не прямо контактує з вогнем, обробка загасне протягом 5 секунд. При купівлі цього товару необхідно уточнювати наявність і концентрацію в його складі антипірену.

Вартість ЕППС істотно вище, так як він має більш якісні характеристики. Тому вибирати, яким пінопластом краще утеплити будинок, варто його власнику самостійно виходячи з фінансових можливостей та особистих уподобань. Головне, не допустити помилки при розрахунку товщини і щільності матеріалу.

У порівнянні з іншими аналогами, ЕППС їм програє. За своїми звукопоглинальними властивостями він краще пінопласту, але також боїться хімічних речовин. Паропроникність у ЕППС низька. Якщо немає потреби в наявності високих характеристик утеплювача, він відмінно підійде для утеплення фасаду приватного будинку або дачі.

Застосування мінеральної вати

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

Мінвата відноситься до іншої категорії утеплювачів. Іноді його порівнюють з полистиролами. Але у мінеральної вати є певні особливості, з якими варто ознайомитися під час вибору відповідного способу теплоізоляції фасаду.

Різновиди мінвати

Мінеральна вата випускається в декількох видах:

 1. Скловата – широко застосовуваний мінераловатний утеплювач з незначною теплопровідністю, стійкістю до вібраційних навантажень. Це м’який матеріал, що дозволяє використовувати його тільки в місцях, де не передбачаються фізичні навантаження.
 2. Базальтова (кам’яна) – утеплювач, який випускається з різною щільністю. Якщо цей показник низький, при виробництві отримують еластичний продукт, якщо щільність висока – його міцність підвищується. Щільність кам’яної вати не має залежності від товщини. Плита завтовшки 50 мм може мати більш високі показники міцності з аналогом, який товщі в 2 рази. Базальтова вата не горить, що надзвичайно важливо при утепленні фасадів. Це відмінний звукоізолюючий матеріал з великою міцністю. Іноді її прошивають дротом, склонитями, що істотно підвищує міцнісні характеристики.
 3. Шлаковата – добре пропускає тепло, має низьку стійкість до вібрацій, вбирає воду з утворенням всередині утеплювача кислоти. Для зовнішньої теплоізоляції шлаковата не підходить. Крім того, вона рідко застосовується в будівництві.

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

За формою мінвата випускається в декількох варіантах:

 • плитний – наділений високою щільністю. Застосовуються в місцях з великими механічними навантаженнями;
 • циліндричний з середньою щільністю, використовується для теплоізоляції трубопроводів;
 • рулонний – еластичний продукт, застосовується для теплоізоляції дахів, перекриттів, стін;
 • кашированні плити – з метою поліпшення характеристик мінвати на її зовнішню сторону наклеюється плівка з різних матеріалів. Застосовується при монтажі дахів, теплоізоляції стін. Зокрема, при утепленні вентильованих фасадів використовують мінеральну вату, кашировану склохолстом.

Після утеплення фасадів мінватою необхідно виконати його облицювання. Для цих цілей підходять:

 • дерево;
 • штукатурка;
 • сайдинг;
 • стенолит;
 • цегла.

Наприклад, будинкам, для зведення яких використовувався газобетон, підходить обробка «мокрий фасад» (СФТК). Вибір варіанту обробки залежить від фінансових можливостей, наявності навичок самостійного утеплення фасадів Івано-Франківськ.

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

Але потрібно пам’ятати, що мінвата потребує захисту від вологи – під її впливом вона швидко руйнується і її теплоізолюючі властивості істотно знижуються.

Чим краще утеплити будинок ватою або пінопластом? Вибір теплоізоляційного матеріалу залежить від умов, в яких він буде експлуатуватися: мансарда або цокольний поверх, дерев’яні стіни і ін. наприклад, теплоізоляція будинку, зробленого з дерева, виконується з урахуванням здатності ізоляції дихати, так як може з’явитися грибок, цвіль, загнивання дерева. Ця особливість дерева вимагає застосування утеплювача з високими характеристиками паропроникності. У цьому випадку підійде мінеральна вата.

Лляний утеплювач

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

Це не самий популярний варіант для утеплення фасадів будинку Івано-Франківськ, але його також застосовують для цих цілей, завдяки перевагам:

 • екологічність – це природний теплоізолятор;
 • можливість самостійного монтажу;
 • високі параметри звукопоглинання;
 • у лляному утеплювачі не заводяться миші, щури;
 • має антисептичні властивості, що запобігає утворенню грибка;
 • відмінно протистоїть волозі, добре вбирає воду, що є в цьому випадку перевагою. Льон не утримує вологу, а випускає її назовні. Дивно, але ця якість льону ніяк не відбивається на його термоізоляційні характеристики;
 • має невелику вагу.

Лляний утеплювач завдяки перерахованим позитивним сторонам може з успіхом застосовуватися для теплоізоляції фасадів, але його вартість досить висока. Крім того, при утепленні дерев’яних будинків потрібно додатково монтувати вентиляцію, щоб стіни не почали гнити. Ще один недолік льону – нестійкість до механічних впливів.

Термопанелі

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

Утеплення будинку термопанелями дозволяє закрити на штукатурці фасаду пошкодження, нерівності, тріщини. Такий варіант обробки прослужить, за словами виробників цієї продукції, ще на протязі 50 років. Клінкерні термопанелі варто вибирати, орієнтуючись на їхні різновиди, які відрізняються за кількома параметрами:

 • товщина – чим товще, тим краще ізоляція стін від холоду. Але ціна утеплення будинку більш товстими термопанелями буде вище. У теплих регіонах не варто переплачувати за товщину утеплювача, якщо можна вибрати більш тонкий варіант, який буде також добре захищати будинок від втрат тепла;
 • вид утеплювача – пінополіуретан або екструдований ППС, які відрізняються ціною і характеристиками;
 • фактура – під цеглу (дешевше, працювати з ним простіше), під природний камінь (дорожче);
 • призначення (по виду) – для облицювання, кутові, цокольні панелі, добірні елементи.

Переваги термопанелей:

 • при монтажі не роблять істотного тиску на конструкції, фундамент за рахунок невеликої ваги;
 • поєднують в собі функції паро-, теплоізоляції;
 • красивий зовнішній вигляд;
 • низька теплопровідність;
 • відсутність стиків;
 • стійкість до утворення грибка, плісняви;
 • зниження витрат на зовнішню обробку фасаду;
 • ремонтопридатність – можливість замінити пошкоджені панелі на нові без демонтажу всієї конструкції;
 • невисоке вологопоглинання.

Але утеплення будинків зовні має свої недоліки:

 • примхливість у роботі, схильність до деформації в процесі експлуатації;
 • при сильних морозах розтріскується, шви фарбуються, тому використовувати цей варіант утеплювача бажано в регіонах з теплим кліматом;
 • висока вартість.
Пінополіуретан

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

Утеплення будинку зовні жорстким пенополіуретаном – один з найбільш ефективних і практичних способів економії коштів на опаленні та створення комфортних умов усередині теплоізольованих приміщень.

ППУ наноситься на фасад будинку шляхом напилення спеціальним апаратом. Суміш готують безпосередньо на ділянці шляхом змішування двох компонентів, що доставляються в різних ємностях.

Пінополіуретан відрізняється низькою теплопровідністю, що забезпечує високі ізоляційні властивості утеплювача. Застосовувати його можна на різних фасадах – цегляних, бетонних, дерев’яних та ін.

До переваг ППУ можна також віднести:

 • невелика вага – не обтяжує конструкції;
 • можливість покриття за короткий проміжок часу великих площ – бригада з 2 спеціалістів може покрити піною до 500 кв. м. за один день;
 • висока стійкість до механічних впливів;
 • пожежостійкість;
 • екологічність;
 • водонепроникність;
 • висока щільність;
 • 100% адгезія з утеплюваною поверхнею;
 • відсутність щілин, стиків, зазорів, тріщин при монтажі ППУ, що усуває містки холоду;
 • можливість нанесення на поверхні будь-яких форм, розмірів, будь-якої конструкції;
 • проникнення піни у важкодоступні місця дозволяє повністю покрити поверхню утеплювачем;
 • відсутність відходів при напиленні ППУ;
 • не пошкоджується щурами, мишами;
 • прослужить більше 30 років без втрати своїх теплозберігаючих властивостей;
 • підходить як для зовнішнього утеплення будинку, так і для внутрішнього будь-яких його частин – покрівлі, стін, цоколя, підвальних приміщень, підлоги, перекриттів;
 • стіни не вимагають попередньої підготовки перед нанесенням піни, необхідно тільки очистити поверхню від бруду та пилу.

Пінополіуретан має свої недоліки:

 • висока ціна утеплення будинку зовні при використанні ППУ, хоча цей мінус можна вважати умовним, так як при використанні пінополіуретану немає необхідності монтувати шар гідро-, пароізоляції, використовувати кріпильні елементи, залучати до роботи велику кількість людей, витрачати кошти на доставку великої кількості матеріалу (компоненти суміші містяться в бочках, які не займають багато місця;
 • ППУ руйнується під впливом ультрафіолетових променів. Але цей недолік усувається шляхом нанесення на поверхню піни спеціального покриття.

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

Якщо виникло питання, чим утеплити цегляний будинок зовні, варто віддати перевагу пінополіуретану. Цей сучасний, довговічний і міцний утеплювач відмінно зчіплюється з поверхнею цегли, тим самим робить конструкцію більш міцною.

З настанням опалювального сезону можна буде відразу відчути поліпшення мікроклімату в приміщеннях, і побачити, яка економія буде отримана від утеплення стін пінополіуретаном – втрати тепла скоротяться на 30-40% при утепленні тільки стін.

Утеплення фасадів Івано-Франківськ. Ціна монтажу у нас

Утеплення фасадів Івано-Франківськ

Вартість роботи утеплення фасадів в Івано-Франківську безпосередньо залежить від розміру площі фасаду (зовнішніх стін), що утеплюється, кількості та розміру вікон, балконів, необхідності утеплення цоколя. У зв’язку з цими нюансами, вартість можна сказати лише приблизно, для точного визначення ціни, потрібно побачити об’єкт утеплення і зробити необхідні заміри.

Деякі ціни на утеплення фасадів:

Ґрунтовка фасаду – 10 грн./ м2

Поклейка пінополістеролу (з грибками),базальтової вати – 50 грн./ м2

Армування стін пінопласт (сітка з подвійним шаром клею) 50 грн. / м2

Армування стін базальтова вата (сітка з подвійним шаром клею) 60 грн/ м2

Монтаж перфокуточка – 10 грн. /пог.м.

Руст – Від 70-200 грн./ пог.м.

Нанесення декоративної штукатурки (баранчик,короїд,мозаїка) – 50грн. / м2

Фарбування фасаду (1 шар) – 20 грн. / м2

Укоси з утепленням -. 150 грн./ пог.м.

Укоси без утеплення – 110 грн./ пог.м.

Декоративні елементи – Від 70-360 грн./ пог.м.

Цоколь утеплення – 160 грн./ м2/пог.м.

Наша компанія проводить повний спектр робіт по утепленню будинків, а також декоративній обробці. У нас можна замовити утеплення фасаду і декоративну обробку на вигідних для вас умовах, ми працюємо з сучасними матеріалами і за будівельними стандартами.

Наші клієнти можуть вибрати оптимальний варіант зовнішнього утеплення стін, наприклад: без нанесення декоративної штукатурки (з фарбуванням утеплювача) або з виконанням декоративних штукатурних робіт.

Для того, щоб дізнатися точні ціни вашого будинку узгодьте огляд і замір з нашим менеджером. Майстер на місці зробить всі виміри і огляд, зможе проконсультувати з матеріалів для утеплення.