Ще кілька десятиліть тому щоб зрозуміти, в якому стані знаходяться підземні або внутрішньобудинкові трубопроводи, їх потрібно було розкривати. Але високі технології проникли і в цю «низовинну» область. Так що зараз для обстеження застосовується відеоінспекція труб – простий і оперативний метод, який полегшує експлуатацію комунікацій.

Відеодіагностика каналізаційних труб Івано-Франківськ

Як це робиться?

Обстеження трубопроводів проводиться за допомогою професійних відеодіагностичних комплексів. Відеокамера на гнучкому кабелі вводиться в просвіт труби на необхідну довжину – до 60 метрів. Одержуване зображення передається на монітор в руках оператора і може аналізуватися прямо за місцем обстеження або записуватися на цифрові носії для складання звітів.

В першу чергу цей метод актуальний для інспекції стану зовнішньої і внутрішньої каналізації житлових, комерційних і громадських будівель, яка постійно страждає від різних засмічень.

Також популярна відеодіагностіка каналізації для контролю якості прочищення. Після робіт прочисної бригади власник комунікацій нерідко хоче переконатися, що фахівці якісно виконали свою роботу. Один погляд в просвіт труби допоможе побачити всі недоліки і зрозуміти, наскільки ретельно очищений просвіт труби від забруднень.

Крім того, відеодіагностичне обладнання може застосовуватися для обстеження:

 • систем опалення і водопостачання, а також інспекції запірної арматури;
 • промислових резервуарів, колодязів та колекторів;
 • вентиляційних систем і повітроводів.

Оскільки відеокамера водонепроникна, то можлива інспекція труб, заповнених водою. Таке обладнання можна використовувати навіть для відеоінспекції водозабірних свердловин, часто вживаних в сільській місцевості для водопостачання дачних і котеджних селищ.

Відеодіагностика каналізаційних труб Івано-Франківськ

Точно поставлений діагноз

Власники котеджів, а також керівники супермаркетів, готелів або житлових будинків нерідко стикаються з ситуацією, коли засмічення раз за разом утворюється в одному і тому ж місці каналізації. Прочисна бригада може ліквідовувати таке засмічення хоч щотижня, але тільки відеоінспекція трубопроводу допоможе зрозуміти, у чому дійсна причина проблем.

Ось типові негативні фактори, що допомагає виявити телеінспекція каналізації:

 • пророслі коріння;
 • обвалення зводу і проломи в трубах із-за корозії
 • деформація труб і контрухили з-за помилок при прокладці або просідання ґрунту;
 • будівельне сміття.

Дізнавшись, що саме перешкоджає руху води, майстер прочищення вибирає відповідний інструмент. Наприклад, впоратися з корінням, що розрослися, допоможе потужна стрижнева прочисна машина з насадкою-коренерізки.

Виявлені сторонні предмети доведеться видаляти з труби. Причому зараз це можна робити, не розкриваючи комунікації. Як розповідають майстри прочисної компанії, витяг великого будівельного сміття (уламки цегли та плитки, шматків дроту або арматури) кшталт хірургічної операції і вимагає великого професіоналізму. В просвіт труби спочатку вводиться відеокамера і встановлює місцезнаходження стороннього предмету. Потім туди ж вводиться трос барабанної прочисної машини зі спеціальною головкою, яка може захопити шматок цегли або дроту і витягнути його назовні.

Деякі моделі приладів для відеодіагностики каналізаційних труб Івано Франківськ дозволяють не тільки виявляти сторонні предмети, але і діставати їх. Приміром, у злив умивальника або душової кабінки може впасти кільце, сережка чи інший цінний предмет і немає можливості розібрати сифон, так як він наглухо вмурований в підлогу або стіну. У такому випадку фахівці нашої компанії використовують портативну камеру, відеоголовка якої може оснащуватися гачком або магнітом.

Відеодіагностика каналізаційних труб Івано-Франківськ

Приймання за всіма правилами

Щоб міський водоканал прийняв в експлуатацію нову каналізаційну систему і підключив її до муніципальних стічних мереж, власник комунікацій повинен за свій рахунок провести відеодіагностику.

Що дозволяє встановити телеінспекція трубопроводу:

 • правильність ухилів горизонтальних трубопроводів;
 • якість стиків труб та їх герметичність;
 • наявність в просвіті труб сторонніх предметів.

Фахівці водоканалу напевно відмовлять у підключенні, якщо виявлять ділянки трубопроводу де є контрухили, де ускладнено рух води самопливом. Так що для власників вигідніше і практичніше замовити відеодіагностику трубопроводу ще на стадії приймання робіт у підрядчика. У такому разі всі недоліки можна виявити заздалегідь і вимагати їх усунути.

Дуже зручно, що процес відеодіагностики трубопроводу записується на зовнішній або внутрішній накопичувач (карту пам’яті або флешку). Якщо у власника комунікацій виникли претензії до виконавця робіт по пристрою або ремонту каналізації, то фото – і відеоматеріали можна використовувати для обґрунтування своєї позиції, у тому числі і в суді.

Однак тут важливо, щоб відеосвідчення були хорошої якості і зрозумілі не лише фахівцям, але і юристам. «Сучасне відеодіагностичне обладнання RIDGID, яке ми використовуємо, дозволяє отримувати повнокольорове відео в правильній орієнтації, з високою роздільною здатністю і відмінною освітленістю», — коментує майстер прочисної компанії.

Отже, відеодіагностіка труб – це простий і ефективний метод контролю стану комунікацій, що дозволяє виявити будь-які проблеми і вибрати адекватні заходи для їх вирішення, а також проконтролювати якість монтажних або прочисних робіт. Але щоб телеінспекція труб не стала марною тратою грошей, потрібно користуватися послугами досвідчених фахівців з професійним відеодіагностичним обладнанням, яке забезпечує якісне і чітке зображення в самих складних умовах.

Відеодіагностика каналізаційних труб Івано-Франківськ

Відеодіагностіка трубопроводів

Будь-який збій у роботі систем життєзабезпечення в будинку незмінно призводить до сумних наслідків, усувати які необхідно максимально швидко. Раніше доводилося руйнувати стіни і перекриття, рити глибокі траншеї, приганяти на аварійну ділянку багато спецтехніки, що дорого коштує, та такий ремонт був дуже тривалим і витратним. На щастя, прогрес не стоїть на місці і на сьогоднішній день наша компанія пропонує дуже простий і ефективний спосіб виявлення і ліквідації несправностей всередині будь-якого трубопроводу.

Відеодіагностіка каналізаційних труб Івано Франківськ — це ультрасучасний метод, що допомагає ефективно усувати неполадки в роботі всіх інженерних систем. Він дозволяє точно виявити аварійну ділянку труби при мінімальних грошових і часових витратах. Використовуючи мініатюрну камеру і монітор, наші фахівці допоможуть вам визначити безліч неприємних “сюрпризів”:

 • різних засмічень, що заважають пропускної здатності труби;
 • вапняних відкладень, що призводять до швидкого зносу системи;
 • негерметичні шви на стиках труб;
 • обрив трубопроводу
 • обвал ґрунту в системі каналізації
 • неправильну схему розводки системи трубопроводу;
 • щілини і дефекти поверхні, що викликають збільшення витрати теплоносія;
 • несанкціоновану врізку в вашу систему;
 • погану тягу димоходу, що небезпечно для життя;
 • неякісну роботу вентиляційної системи.

Галузь застосування

Відеодіагностика каналізаційних труб Івано-Франківськ

Телеінспекція необхідна для профілактики аварій і пошуку місць засмічень, тріщин, пошкоджень труб

Телеінспекція призначена для контролю стану систем трубопроводів в аварійних ситуаціях і в профілактичних цілях.

Відеообстеження труби в ході аварії дозволяє оперативно виявити і локалізувати для ремонту:

 • тріщини;
 • розриви;
 • зміщення стиків;
 • руйнування або деформації верхнього зводу;
 • сторонні предмети (ганчірки, будівельне сміття і ін);
 • органічні відкладення на стінках, що зменшують внутрішній діаметр.

Відеодіагностика каналізаційних систем поза аварійних ситуацій може застосовуватися з таких випадках:

 • оцінка якості виконаних робіт з будівництва або ремонту каналізаційної системи;
 • виявлення на ранній стадії дефектів трубопроводу, які можуть привести до аварії в подальшому (тріщини, нестиковки труб);
 • виявлення несанкціонованих врізок;
 • пошук забутих каналізаційних колодязів;
 • пошук предметів, які випадково потрапили в каналізацію;
 • встановлення причин регулярних засмічень в якомусь місці каналізації;
 • відновлення втраченої план-схеми.

Регулярна профілактична відеозйомка внутрішньої частини каналізації допоможе запобігти великі аварії і витрати на ремонт.

Відеодіагностика каналізаційних труб Івано-Франківськ

Види систем телеінспекції

Залежно від способу доставки відеокамери до об’єкта дослідження, розрізняють два типи діагностичного обладнання телеінспекційної системи.

Що проштовхується – камера закріплена на кінці жорсткого кабелю, який оператор із зусиллям просуває по трубі до об’єкта, який став причиною зниження пропускної здатності трубопроводу.

 • Ручний ендоскоп: камера діаметром 23 мм з 6-12 світлодіодами розміщена на кінці гнучкої телескопічної штанги, всередині якої проходить кабель для передачі зображення на екран, що знаходиться на рукояті. Перевага – можливість інспектувати труби діаметром від 25 мм; легкість, компактність. Недолік – невелика глибина проникнення відеокамери в трубу або кабель-канал. Стандартна довжина штанги 3,6 м, при наявності додаткових деталей може бути максимально збільшена тільки до 8,6 м.
 • Портативна переносна система телеінспекції каналізаційних труб. Оснащується монітором, блоком запису з пам’яттю до 256 Гб, набором гнучких міцних кабелів довжиною понад 100 метрів, відеокамерами 17, 23 і 28 міліметрів; 12 світлодіодами. Комплектується валізкою або ящиком для перенесення обладнання.

Самохідний пристрій – камера, освітлення і джерела живлення кріпляться до рухомій платформі, керованої дистанційно. Перевага – мобільність, довжина з’єднуючого кабелю до 500 метрів. Недолік – використовується для труб великого діаметру від 150 до 2000 мм.

Устаткування, винайдене для обслуговування централізованих і приватних каналізаційних систем, підходить також для обстеження труб водопроводів, теплових мереж, газопроводів і свердловин.

Проведення телеінспекції

Відеодіагностика каналізаційних труб Івано-Франківськ

Монітор з можливістю збільшення, зменшення, повороту зображення

Відеомоніторинг труб великого діаметру здійснюється повнорозмірним професійним обладнанням, що дозволяє обстежити важкодоступні місця глибиною до 60 метрів. Кабель перемотано барабаном.

Для моніторингу внутрішнього стану трубопроводу в нього вводиться кольорова відеокамера високого дозволу з джерелом освітлення (світлодіоди). Камера під керуванням оператора може повертатися, змінювати кут огляду, посилювати освітленість, наближати зображення, передавати його зсередини труби на екран пристрою, що знаходиться на поверхні.

При виявленні дефектів лічильником відстані або за допомогою радіомаяка і локатора фіксується точне місце розташування об’єкту. Запис використовується для більш точної діагностики проблеми згодом.

Переваги методу відеодіагностики:
 • мініатюрні габарити камери дозволяють провести перевірку в трубах найменшого діаметру;
 • точкове виявлення аварійних ділянок в трубопроводах, що позбавляє від довгих пошуків неполадки по всій системі;
 • камера обладнання фірми «RDIGID» може працювати автономно від акумулятора;
 • можливість провести відеоінспекціі в самих важкодоступних місцях інженерних систем;
 • за бажанням клієнта ми надаємо відеозапис і фотозвіт про стан труб;
 • істотне зниження матеріальних витрат на ремонт систем життєзабезпечення.

Досвідчені фахівці нашої компанії оперативно і якісно продіагностують всі інженерні системи в будинку і ефективно усунуть всі неполадки за допомогою високотехнологічного обладнання фірми «RIDGID» від кращого виробників США. Гарантуємо мінімальні ціни і відмінну якість виконаних робіт. Живіть з комфортом!