Розширення діапазону електроприладів забезпечують комфорт сучасної людини, підвищує вимоги до електричних мереж. Магістральні лінії, за якими електрика подається в наші будинки, контролюються і обслуговуються спеціалізованими підприємствами. Внутрішньоквартирні мережі цілком турбота власників житла. Часті перевантаження, пов’язані з підключенням великої кількості приладів, при якій сила струму перевищує встановлену величину, призводять до руйнування ізоляції проводів. Якщо в процесі експлуатації електромереж ви почали помічати неприємні зміни: часте спрацьовування автоматичних вимикачів, іскріння в місцях з’єднання проводів, періодична поява запаху плавки пластмаси, значить, прийшов час прийняти заходи по заміні електричної проводки.

При наявності певної вправності і навичок виконання електромонтажних робіт ви можете самостійно виконати основну, саму трудомістку частину роботи. При цьому ви не будете залежати від робітників, електриків та зможете суттєво зекономити, а сам процес перетвориться для вас в захоплююче заняття.

Увага! Пам’ятайте про дотримання техніки безпеки під час проведення електромонтажних робіт. Наявність струму в проводах і струмопідвідних шинах при виконанні монтажу несе небезпеку для життя. Перед початком роботи критично оцініть свої вміння і навички. Якщо вони недостатні, скористайтесь кваліфікованою допомогою фахівця.

Заміна електропроводки Івано-Франківськ

Базові особливості заміни проводки

Цей процес є досить складним. Він передбачає не тільки роботу по заміні електричної проводки в квартирі, яка може бути як однокімнатною або двокімнатною, але і передбачає процес складання плану проходження нових проводів та узгодження його з електриками.

У результаті перед початком процесу по заміні проводки вам треба скласти новий план. Схему необхідно складати з урахуванням правил прокладки проводів, розміщення розеток і вимикачів у відповідних монтажних зонах. Сучасні норми передбачають їх ширину, рівну 30см., і видалення осі горизонтальної зони від підлоги або стелі – 30см. Ширина вертикальних зон 20см. Висота встановлення вимикачів 105 см

Коли схема складена і визначено загальний обсяг робіт, необхідно розрахувати навантаження на мережу. З цією метою підсумовуємо потужність всіх електричних приладів у житло, додаючи на кожен прилад по 100Вт, для створення гарантованого запасу потужності. Згадуємо шкільний курс фізики, поділивши отримане число на величину напруги мережі (220 вольт), визначаємо величину струму споживання проводки. Як правило, вона буде становити близько 15 ампер, що відповідає перетину проводу 1,5 мм2. Якщо значення вийшло більше описаного, слід продумати можливість прокладання окремих ліній до різних джерел споживання. Кожна з таких ліній повинна бути забезпечена своїм автоматичним вимикачем на щитку.

Ще однією особливістю такого процесу як заміна електропроводки в квартирі Івано Франківськ є перехід до системи, яка передбачає під’єднання груп користувачів до окремих електродротів.

Як відомо, раніше в квартирних приміщеннях здійснювали розведення шляхом розгалуження електрокабелів.

Звичайно, ці дві особливості є базовими для створення схеми нової проводки.

Потрібне обладнання

Для проведення у вашій квартирі нової проводки, яка буде заміною старої, вам треба буде запастися:

 • головним автоматом, який повинен бути розрахований на силу струму 25-32 ампера. Запас по струму повинен знаходитися в межах 1,3-1,5;
 • квартирним ПЗВ з номінальним струмом 50 ампер;
 • двома автоматами на 25 ампер і двома ПЗВ зі струмом 30 ампер (вони будуть встановлюватися на обидві гілки в кухні, одна з них буде йти у ванну);
 • автоматом на 16 ампер і ПЗВ зі струмом 20 ампер (для гілки, яка буде подавати струм на кондиціонер).

Характеристики цих елементів відповідають квартирам, площа яких коливається від 40 до 100 «квадратів».

Особливістю нової проводки буде те, що в кожну кімнату будуть йти дві окремі гілки (одна на освітлення, інша на розетки). Винятком є санвузол та ванна.

У цих приміщеннях можна монтувати тільки одну лінію, яка буде подавати живлення до освітлювальних приладів. Використання розеток в них є забороненим.

Порада: в ванну можна прокласти подовжувач, який буде підключатися в іншому приміщенні. Цей подовжувач буде використовуватися для подачі струму на пральну машину, сушарку, бойлер і т. ін.

Заміна електропроводки Івано-Франківськ

Список інструментів

Заміна електропроводки в квартирі Івано Франківськ вимагає використання таких інструментів:

 1. Болгарка, яка повинна мати коло для різання каменю.
 2. Перфоратор. При цьому потрібно підготувати 30-міліметрове долото, 20-міліметровий бур і корончасте свердло 90-100 міліметрів. Всі вони повинні бути призначені для бетону. Також треба запастися свердлами для цього матеріалу.
 3. Індикатор-фазопоказник.
 4. Шпатель, яким будуть замазуватися штроби
 5. Тестер-мультиметр.
 6. Бокорізи, пасатижі і викрутки.
 7. Монтажний ніж.
 8. Шнур, яким буде позначатися маршрут штроб.
 9. Будівельний рівень.
 10. Переносна електролампа.
 11. Ліхтарик.

Матеріали

Що стосується матеріалів, які будуть використовуватися для здійснення заміни проводки в квартирі з допомогою своїх рук, то вони повинні бути представлені клемниками, підрозетниками, кабелем, металевим гофром і вступним щитом.

Варто провести більш детальну зупинку на огляді матеріалів, які будуть використовуватися для здійснення заміни електропроводки Івано Франківськ в стінах своєї квартири.

Заміна електропроводки Івано-Франківськ

Автоматичний клемник

Розглянемо спочатку клемники. Вони будуть монтуватися в середині вступного щитка, і до них буде підключатися кожен електрокабель. Вони об’єднуються в секції. Власне секціями їх і продають. Кожна секція має п’ять пар клемників (10 штук). В середньому треба три-чотири секції.

Бажано, щоб ці клемники не були виготовлені з поліетилену. Кожний отвір для кабелів повинен вміщувати в собі два кабелі, діаметр яких повинен складати 2,5 міліметри. Оптимальними є такі клемники, які затискають проводи за допомогою спецпластинки.

Підрозетник

Для того щоб поміняти проводку в квартирі з допомогою своїх рук, треба прикупити і підрозетники. Вони можуть мати будь-яку форму. Головною вимогою до них є наявність виступів на зовнішніх стінках. Це необхідно для фіксації в алебастрі.

Головний матеріал – це кабель. Для того щоб поміняти стару проводку на нову, в квартирі потрібно встановлювати мідний кабель з одножильними проводами. Краще всього використовувати кабель ПУНП або ВВГ.

Для заміни проводки, яка буде здійснюватися в квартирі з допомогою своїх рук і процес якої можна побачити на різних відео, також слід підготувати алебастр, струмопровідну пасту і ізолюючу стрічку.

Порядок проведення робіт

Тепер розглянемо, як можна самому поміняти проводку у всій квартирі.

Тепер сміливо приступаємо до демонтажу старої проводки. Почати слід з розподільної коробки далекого від щитка приміщення. В ній необхідно знайти центральний підвідний кабель, вимкнути його і ретельно заізолювати. Можете включити подачу електрики в квартиру, оскільки знеструмлена кімната повністю у вашому розпорядженні.

Видаляти проводку, що вийшла з ладу, можете в будь-якому порядку. При цьому пам’ятайте, що в цегляних будинках вона укладена під штукатуркою. Простіше за все почати демонтаж кабелю від розетки або вимикача. Акуратно прибираючи штукатурку за допомогою інструментів, ви тим самим готуєте місце для укладання нового кабелю.

Як відомо, під час заміни проводки електроживлення повинно бути відключеним. Проте створення штроб вимагає електричних приладів. Для їх роботи треба зробити тимчасове ремонтне підключення.

Його роблять з дерев’яної дощечки, на яку монтують подвійну розетку і автоматичний вимикач на 16 ампер. До них підключають кабель з перерізом, який дорівнює чотирьом квадратним міліметрам.

Далі викручують пробки і відключають квартирний автомат. Після цього у електролічильника віддовбується і знімається ручна доза. Потім треба вивести дроти і підключити нашу квартиру.

Для цього кабелі від електролічильника скручують з проводами тимчасового підключення і виробляють їх ізоляцію за допомогою ізоляційної стрічки. До розетки тимчасового підключення підключається подовжувач і подається електроживлення.

Порада: для виконання цих робіт можна запросити професійного електрика. Це буде найкращим варіантом. У разі самостійних робіт потрібно вивчити ПУЕ і ПТБ, а також пам’ятати, що в знеструмленому кабелі може з’явитися струм.

Заміна електропроводки Івано-Франківськ

Наступний етап полягає у створенні штроб. Даючи рекомендації, як правильно поміняти проводку в будь-якій квартирі, зазначимо, що штроби повинні характеризуватися прямолінійністю. Їх роблять або вертикальними або горизонтальними. Створення похилих штробов є забороненим.

Горизонтальні штроби повинні перебувати під стелею, а саме на 50 сантиметрів нижче її рівня. Створення штроб починається з проведення кола болгарки по краях штроба. Глибина повинна дорівнювати діаметру гофра. Ширина штроба – ширині, яку має перфораторное долото.

Після цього, користуючись перфоратором, роблять жолобок. В кутах потрібно робити косі надрізи. Це робиться за допомогою болгарки. Після цього потрібно вибити лунку. Це дозволить зробити плавні вигини гофрорукава.

Щоб вибити лунки, в яких будуть підрозетники, використовують коронку (для стін, зроблених з цегли) або долото (для стін з бетону). Виїмка для ввідного щита також робиться з допомогою долота.

Заміна електропроводки Івано-Франківськ

Після штроблення стін приступають до установки кабелів. Для цього протягують кабелі в гофри. Це робиться на підлозі. Далі на алебастрову подушку встановлюють підрозетники.

Потім монтують гофри. Кінці останніх вводяться в підрозетники. Гофри треба підмазувати шматочками алебастру. Це треба робити через кожну половину метра.

Після монтажу гофрів їх кінці вводять в середину вступного щитка (ВЩ). Ці кінці потрібно змастити струмопровідної пастою і схопити бляшаним хомутом, який повинен оснащуватися гвинтом. При цьому сам гвинт з’єднують з заземлюючою клемою.

Далі вставляють ВЩ в потрібну виїмку, відзначають місця, де потрібно свердлити отвори для дюбелів. ВЩ відкладається в сторону, робляться дірки, вставляють дюбелі.

Потім повністю відключається електрика, від’єднується тимчасове підключення і вводяться дроти від лічильника в щиток. Також вводиться і підключається заземлюючий провід. Щиток кріплять на стіну.Наступний етап заміни електропроводки Івано Франківськ полягає в штукатурці штробі і підключенні розеток, а також вимикачів. Далі в щитку підключають дроти до клемників. При цьому кабелі перевіряють на наявність короткого замикання.

Заміна електропроводки Івано-Франківськ

Отже, всі передбачені вашим планом роботи виконані. З почуттям глибокого задоволення оцініть результати своєї праці і викликайте кваліфікованого електрика. Саме йому належить встановити нові автоматичні вимикачі (при необхідності ПЗВ), підключити всю систему до електричного лічильника.

Вартість електромонтажу в Івано Франківську

Вартість заміни проводки залежить від трьох чинників: як саме буде виконуватися електромонтаж; яка протяжність (погонні метри) проводів, що знову прокладаються, і який матеріал стін в квартирі.

Заміна проводки в однокімнатній квартирі буде коштувати від 2500 гривень; в двокімнатній – від 3500 гривень; в трійці від 4500 гривень, а в чотирикімнатній потягне на 5000 гривень (ціни вказані без вартості матеріалів).

Скільки триває заміна електропроводки

На швидкість виконання електромонтажу насамперед впливає обсяг самих робіт. Також грає роль місце проведення самих робіт. Якщо приміщення не будуть захаращені, то роботи підуть набагато швидше. Монтаж електропроводки в однокімнатній квартирі триває близько тижня; в двійці тиждень і кілька днів; в трійці – півмісяця.

Наша компанія надає послуги якісно, швидко і недорого.