Електрика вже давно стала незамінним атрибутом сучасного життя для кожної людини. Вона присутня практично в кожній сфері діяльності людини.

Тому зараз в кожній квартирі потрібно підведення проводів для передачі електроенергії. Це призводить до необхідності встановлення як мінімум однієї розподільчої коробки на вході в кожну квартиру або будинок. У даній статті ми докладно розглянемо існуючі способи з’єднання проводів всередині розподільної коробки Івано Франківськ.

Навіщо потрібна розподільна коробка?

В першу чергу розподільна коробка повинна встановлюватися для забезпечення вимог пожежної безпеки. Найбільш пожежонебезпечним ділянкою електричного кола є місце з’єднання проводів, де знаходиться ділянка з найвищим перехідним опором. Чим вище опір ділянки кола, тим вище його нагрівання, що в підсумку може призвести до пожежі.

Застосування розподільної коробки допомагає усунути ймовірність виникнення пожежі у місці з’єднання проводів. Крім того, розподільна коробка дає можливість більш зручного доступу до з’єднань проводів і навіть зовнішній коробки виглядає набагато естетичніше, ніж просто пучки проводів, що стирчать.

Способи з’єднання проводів

У головному нормативному документі, застосовуваним электромонтажниками (ПУЕ), зазначено, що для з’єднання проводів можна застосовувати паяння, зварювання, гвинтові або болтові затискачі, а також опресовування. Однак у ПУЕ не обмовляється використання найпоширенішого способу з’єднання проводів в побуті – скручування.

Скручування

Найпростіший спосіб з’єднання проводів – це скручування. Для цього з’єднання потрібно зачистити приблизно 1 см ізоляції проводів, а потім акуратно накрутіть ці зачищені кінці один на одного до самого кінця.

З'єднання проводів в розподільній коробці Івано-Франківськ

Перевагою цього з’єднання вважається його простота і те, що не потрібні матеріальні витрати. Недоліком даного з’єднання є те, що скручування з часом слабшає, що призводить до підвищення перехідного опору в місці скрутки і як наслідок до підвищення небезпеки виникнення пожежі.

Варто відзначити, що категорично заборонено робити скручування проводів з різних матеріалів (наприклад мідь і алюміній).

Опресовування

Досить поширений спосіб з’єднання проводів. У даному випадку застосовуються спеціальні гільзи або наконечники. Гільзи використовуються для проводів з перерізом від 2,5 до 240 мм2. Для обпресування гільзами потрібен спеціальний інструмент (прес для обжимання або кліщі, гідравлічні, механічні або електричні).

З'єднання проводів в розподільній коробці Івано-Франківськ

При використанні гільзи спершу вибираємо відповідний діаметр гільзи та її матеріал (матеріал гільзи повинен збігатися з матеріалом використовуваних проводів).

Опресовування відбувається наступним чином:

 1. Зніміть з проводів шар ізоляції, відповідний довжині гільзи.
 2. Скрутіть кінці проводів і після вставити їх в гільзу.
 3. За допомогою спеціального інструменту для обпресування стисніть гільзу.
 4. Зробіть ізоляцію місця з’єднання з допомогою ізолюючого матеріалу.

Опресовування робить з’єднання проводів якісним і надійним. Однак у цього методу є і недоліки:

 • гільзу можна використовувати тільки один раз з-за її деформації при монтажі;
 • для проведення обпресування потрібно обов’язково використовувати спеціальний інструмент;
 • потрібно досить велика кількість часу на опресовування;
 • якщо потрібно зробити опресовування мідного і алюмінієвого дроту, то потрібно використовувати досить рідкісну гільзу.
Спайка

Досить надійний спосіб з’єднання проводів. Перш ніж застосовувати метод пайки, потрібно зачистити провід, потім очистити його від ізоляції і окислів, облудить (якщо потрібно), зробити скрутку (не занадто щільну), покрити флюсом і завершальним етапом зробити пайку.

З'єднання проводів в розподільній коробці Івано-Франківськ

З допомогою пайки можна з’єднувати як однотипні, так і різні по матеріалу дроту. Тільки при з’єднанні проводів з різних матеріалів потрібно використовувати відповідний припій і флюс. Ізоляція проводів проводиться стандартним методом. Однак при всіх своїх перевагах у спайки проводів є і свої недоліки:

 • потрібно мати навички роботи з паянням;
 • потрібно використовувати спеціальний інструмент для пайки;
 • після пайки неможливо легко відокремити з’єднання пайки, потрібно повністю видаляти з’єднання;
 • з часом місце з’єднання погіршується і перехідний опір зростає, збільшуючи пожежонебезпека і погіршується електропровідність, збільшуючи втрати електроенергії в місці з’єднання проводів.
Зварювання

Зварювання – вид з’єднання, що досить рідко зустрічається із-за своєї складності, однак ступінь його надійності ще вище, ніж у пайки. При з’єднанні зварюванням виходить цілий провід, який не буде окислятся на відміну від багатьох інших методів з’єднання проводів.

З'єднання проводів в розподільній коробці Івано-Франківськ

Для з’єднання проводів зварюванням потрібно мати:

 • Зварювальний апарат невеликої потужності (зазвичай беруть на 1 кВт з напругою 12 В).
 • Електроди (зазвичай беруть вугільно-мідні).
 • Флюс.
 • Індивідуальні засоби захисту.

Зварювання проводиться наступним чином:

 1. Спершу потрібно очистити кінці проводів від ізоляції і після зачистити її наждачкою.
 2. Зробити з’єднання проводів звичайним методом скрутки (вільні кінці двох жив можна розправити і притиснути паралельно один до одного).
 3. Покладіть флюс в місце поглиблення на електроді.
 4. Проведіть зварювання з допомогою електрода на кінці місця скрутки проводів до місця виникнення «точки контакту».
 5. Зробіть очищення точки контакту від флюсу, після покрийте точку контакту лаком і в кінці місце з’єднання треба заізолювати.

При зварюванні проводів іноді для більш швидкого охолодження місця зварювання використовують воду. Однак такий метод охолодження може призвести до погіршення стану місця зварювання (з’являються мікротріщини).

Болтове з’єднання

Досить надійне з’єднання дозволяє проводити з’єднання проводів з різних матеріалів. Однак з-за своїх великих розмірів даний спосіб з’єднання зазвичай не застосовується в сучасних розподільних коробках.

З'єднання проводів в розподільній коробці Івано-Франківськ

Для з’єднання за допомогою болта двох проводів потрібно мати короткий болт, три шайби, гайку і досить багато ізоляційної стрічки. Болтове з’єднання проходить наступним чином:

 1. Надягаємо на болт сталеву шайбу.
 2. Очищаємо кінці проводів від ізоляції.
 3. Скручуємо зачищений кінець дроту в колечко і одягаємо його на болт.
 4. Накручуємо ще одну шайбу на болт (якщо потрібно з’єднати мідний і алюмінієвий провід).
 5. Надягаємо другий провід на болт також, як і перший.
 6. Накручуємо ще одну шайбу і щільно затягуємо гайку.
 7. Заізолюйте болтове з’єднання.
З’єднання клемниками

Досить простий, недорогий і що не вимагає великих витрат часу спосіб з’єднання. Часто застосовується в розподільних коробках. Цей спосіб дає можливість з’єднувати дроти, що відрізняються один від одного як за складом, так і по розрізу.

З'єднання проводів в розподільній коробці Івано-Франківськ

З’єднання проводиться досить просто: спочатку очищають кінці проводів приблизно на пів сантиметра від ізоляції і потім очищені кінці проводів вставляються в затиск, а після вони затягуються гвинтами.

З’єднання самозажимами

Мабуть, самий сучасний і простий спосіб для з’єднання проводів.

Самозажими являють собою ковпачок з квадратним сталевим дротом. Всередині затискачів знаходиться спеціальна паста, яка допомагає запобігти окисненню металу.

З’єднання проводів самозажимами проводиться наступним чином:

 1. Потрібно зняти близько 1 см ізоляції на кінцях проводів.
 2. Далі потрібно підняти важіль затискача вгору.
 3. Зачищені кінці проводів вставляються в роз’єм.
 4. Важіль затискача опускається вниз (якщо в затиску немає важеля, то потрібно просто надіти затиск).

Ви можете купити у нас на сайті все що Вам потрібно для монтажу розподільної коробки:

 • Розподільні коробки;
 • Кабель та провід;
 • Затискачі гвинтові (клемник);
 • Самозажими (будівельно-монтажні клеми);
 • Гільзи для обпресування;
 • Термоусадочні трубки;
 • Ізолента.