Комбінований водонагрівач – це накопичувальний резервуар гарячої води, нагрівання якої відбувається за допомогою змійовика / теплообмінника і електричним нагрівальним елементом – теном. До змійовика може бути підключене будь-яке джерело тепла – газовий одноконтурний або конденсаційний котел, твердопаливний або пелетний котел, не виключено підключення і сонячних колекторів. Іншими словами, комбінований водонагрівач є універсальним пристроєм для нагріву води різними джерелами тепла.

Монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ

Водонагрівачі комбінованого типу багато фахівців вважають найбільш ефективними. Існує кілька видів бойлерів (підлогові, настінні, горизонтальні, вертикальні), що дозволяє підібрати потрібну модель для квартири або будинку. Водонагрівачі мають високу продуктивну потужність.

Загальна характеристика комбінованих водонагрівачів

У цих бойлерах є теплообмінник і електричний ТЕН.

Перший активізується при низькій температурі повітря і підключається до контуру опалення. Вода в резервуарі нагрівається за рахунок припливу тепла.

Влітку підігрів рідини здійснює електричний ТЕН.

Нагрівачі комбінованого типу встановлюються в приватних будинках, виробничих приміщеннях при відсутності газопостачання.

Принцип роботи комбінованих пристроїв

В бойлерах комбінованого типу вода підігрівається за допомогою:

  • теплоносія обігрівального пристрою;
  • електричного ТЕНу.

Водонагрівачі підключаються до котла. Після включення опалення теплоносієм відбувається нагрівання рідини усередині ємності обладнання. Він розташовується між внутрішньою ємністю, де знаходиться нагріта вода, і зовнішнім корпусом пристрою.

Ємність, призначена для накопичення води, підключається до водопроводу. Час нагріву води залежить від потужності нагрівача — 1,5-3 години. Після того як рідина нагріється, підігрів відключиться. У деяких моделях бойлера не потрібно чекати повного нагріву рідини і слід користуватися теплою водою.

Водонагрівач оснащений автоматичним блоком управління. Якщо рідина не нагрівається опалювальним контуром до необхідної температури, то датчик сигналізує пристрою, щоб той відновив підігрів.

Види обладнання

Монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ

Водонагрівач комбінованого нагріву

Залежно від способу встановлення бойлери бувають:

  • підлоговими;
  • настінними.

Обладнання першого виду розміщується на підлозі. На відміну від другого типу пристроїв, такий нагрівач має великий резервуар для гарячої води. Його обсяг може досягати 300 л.

Настінні бойлери кріпляться до стіни. Вони є найбільш затребуваними. Об’єм резервуара становить 80-200 л.

За розташуванням у просторі розрізняють водонагрівачі:

  1. Горизонтальні. Встановлюються на стіну. Об’єм резервуару становить 200 л.
  2. Вертикальні. Можуть розміщуватися на підлозі або стіні. Часто встановлюються в офісах. Бойлер здатний нагрівати 80-300 л рідини.

Особливості конструкції

Водонагрівач з теплообмінником має наступні особливості:

  1. Корпус устаткування виконаний з металу.
  2. Резервуар може бути виготовлений з нержавіючої сталі або емалі.
  3. Водонагрівач оснащений змійовиком, по якому циркулює теплоносій опалювального контуру. Він розташовується по всьому резервуару або на дні бака.
  4. Встановлений термостат — датчик, який дозволяє автоматично включати і вимикати нагрівальний елемент.
  5. Є ТЕН.
  6. Пристрій оснащений магнієвим катодом, системою автоматичного регулювання, патрубками для гарячої і холодної води.

Особливості обладнання з типом нагрівального пристрою «бак в баку»:

  1. Зовнішній термоізольований резервуар виготовлений із сталі і покритий ударостійким кожухом.
  2. Нагріта рідина знаходиться в сталевый нержавіючый ємності.
  3. Пристрій оснащений вбудованим термостатом, патрубками для води, теплоносіэм, блоком автоматичного управління.
  4. Є ТЕН. Він розташовується в зовнішньому баку і спрацьовує, якщо вода недостатньо прогрівається змійовиком.

Монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ

Вертикальний бойлер.

Як вибрати водонагрівач комбінований

Перед тим як вибрати необхідний водонагрівач, слід провести розрахунок потрібного обсягу обладнання, спираючись на кількість осіб, які проживають у квартирі або будинку. Здійснюється розрахунок наступним чином:

80 л — 1-2 людини;

100 л — 3 людини;

150 л — 3-5 чоловік;

200 л — 5-6 осіб.

Треба співвіднести потужність котла з літражем, щоб визначити продуктивність.

80-100 л Від 16 кВт

120-150 л Від 23 кВт

200 л Від 33 кВт

Монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ

Водонагрівач в розрізі

Також слід вибрати тип ТЕНу. Він може бути мідним і «сухим». Якщо вода жорстка, то на першому типі при великій температурі швидко утворюється накип, як наслідок, знижується тепловіддача. Проводити сервісне обслуговування таких нагрівачів можна не частіше разу на півроку.

«Сухий» тип ТЕНу не піддається утворенню накипу. Його обслуговування проводиться раз на 2 роки. Це керамічний нагрівач, який знаходиться в колбі зі сталі. Пристрій не контактує з водою, має більшу площу тепловіддачі, ніж мідний тип ТЕН. Холоне довго.

При виборі комбінованого водонагрівача необхідно визначити, чи дозволяє електромережа підключати бойлер бажаної потужності.

Крім того, потрібно вибрати накопичувальну ємність устаткування. Дорогі баки, виконані з нержавіючої сталі, не піддаються корозії, однак вони можуть мати неякісні шви, які сприяють протіканню води.

Резервуари, вкриті склокерамікою і емаллю, мають доступну ціну. Вони оснащені магнітним анодом, який захищає ємність від появи іржі.

Віддавати перевагу необхідно обладнанню, що має термостат. Потрібно звертати увагу також на гарантійний термін: він повинен бути високим.

Монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ

Переваги та недоліки комбінованого нагріву

Серед переваг бойлера можна виділити:

  • здатність довго служити;
  • економію на електроенергії в зимовий час;
  • можливість працювати на будь-якому паливі, так як в обладнанні є ТЕН;
  • незниження продуктивності бойлера навіть в разі, якщо підключити до нього кілька водозабірних точок;
  • поперемінну або спільну роботу теплообмінника і ТЕНу, що забезпечує безперебійну подачу гарячої води круглий рік;
  • відсутність контакту між ТЕНом і рідиною в більшості моделей, завдяки чому збільшується термін служби обладнання;
  • відсутність необхідності постійно контролювати роботу водонагрівача, так як є автоматичне керування.

До недоліків водонагрівача комбінованого нагріву відносяться:

  • складність монтажу (самостійно встановити обладнання не вийде, тому потрібно викликати спеціаліста);
  • великий розмір бойлера;
  • тривалий час нагрівання рідини (буде потрібно 1,5-4 години);
  • дорожнеча нагрівача;
  • часте зниження температури при підігріві води в резервуарі.

Групи водонагрівачів комбінованого нагріву

Вибрати даний нагрівальний прилад зважаючи на різноманіття моделей досить складно, проте всі його модифікації можна розділити на три групи:

  • Електричні. Працюють від електромережі. Нагрівальним елементом тут виступає ТЕН. Найбільш прийнятні водонагрівачі електричні, монтаж яких виконується з підключенням магнієвого анода, знижує жорсткість води і захищає ТЕН від корозії.
  • Газові. Тут забезпечення ГВП можливо завдяки газовому пальнику, полум’я якого гріє бак. Такі пристрої бувають з природною або примусовою тягою. Перший тип передбачає виведення продуктів згоряння за рахунок тяги, створюваної в традиційному вертикальному димарі. Примусова тяга створюється вбудованим вентилятором, тому схема підключення водонагрівача цього типу передбачає під’єднання горизонтального коаксіального каналу.
  • Непрямого нагріву. Таке обладнання залежно від основного агрегату, що генерує тепло. Його роль найчастіше виконує опалювальний котел. До нього бойлер підключається через змійовик – систему труб, в яку надходить нагрітий котлом теплоносій. Цей змійовик розташовується усередині бака і, нагріваючись від теплоносія, віддає тепло воді.

Таким чином, вибрати модель бойлера найпростіше грунтуючись на тому, яке джерело «підживлення» найбільш доступне і прийнятне за ціною. Монтаж кожного з видів трохи відрізняється за специфікою, послідовністю виконання робіт.

Монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ

Встановлення електричного водонагрівача

Починається з визначення місця його розміщення. Моделі ємністю до 100 л рекомендують навішувати на стіну, баки більшого обсягу частіше встановлюють на підлогу. Якщо стіна досить міцна, несуча, вона може підійти і для навішування габаритних бойлерів, місткість яких сягає кількох сотень літрів. Для кріплення на стіні використовуються спеціальні кронштейни, що входять в комплект покупки. Важливо, щоб корпус обладнання розміщувався на стіні строго вертикально або горизонтально, залежно від того, яка модель, вертикальна або горизонтальна, монтується.

Починати монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ електричного підключення потрібно з приєднання до холодної і гарячої ліній водопроводу. Для врізки в них використовуються трійники. Після цих фітингів встановлюються запірні кульові крани, які блокують подачу води на бойлер при його поломці або для користування гарячою водою з централізованого водопроводу.

Для безпечного і ефективного підключення водонагрівачів електричних схема повинна бути доповнена зворотним і запобіжними клапанами, які монтуються на подачу холодної води відразу після кульового крану. Перший клапан потрібен для того, щоб вода не витікала з бака в зворотному напрямку. Другий елемент необхідний для скидання надлишкового тиску при нагріванні і розширення рідини. До нього може бути підключений каналізаційний відвід.

Також встановлення електричного водонагрівача передбачає монтаж на вхід фільтра механічного очищення для видалення великих фракцій забруднень. Всі місця стиків бажано ущільнити клоччям або ФУМ-стрічкою. Приєднання водопроводу до бойлера виконується за допомогою гнучких шлангів або полімерних труб. Другий варіант кращий зважаючи на більшу міцність, довговічність з’єднань.

Підключення обладнання до електромережі можна здійснювати тільки при наповненому баку, що виключить перегрів Тену. Виробляти підключення водонагрівача у ванній або біля мийки на кухні необхідно з використанням вологозахисної розетки. До неї тягнеться від розподільного щитка окрема лінія, оснащена пристроєм захисного відключення. Також необхідною умовою безпечної роботи приладу є забезпечення заземлення його корпусу.

Монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ

Монтаж газового водонагрівача комбінованого

Аналогічно електричному устаткування газове може монтуватися як на підлозі, так і стіні, як горизонтально, так і вертикально по тому ж принципу. Додаткові вимоги тут пред’являються до оздоблювальних матеріалів стіни, які повинні бути негорючими.

Найпростішою вважається схема монтажу комбінованого бойлера Івано-Франківськ з закритою камерою, примусовою тягою. У цьому випадку до димохідного патрубку котла під’єднується горизонтальна коаксіальна труба, яка виходить на вулицю через отвір в стіні.

При відкритій камері з природною тягою необхідний монтаж димоходу, що виходить назовні через стіну або дах. Якщо проводиться встановлення водонагрівача на дачі або в інший приватній будівлі, димова труба найчастіше виводиться через стіну, якщо в будинку немає димоходу.

Якщо підключення обладнання виконується у багатоквартирному будинку, де всі квартири оснащені колонками, димохідний канал там передбачений ще на стадії будівництва. Водопідігрівний пристрій приєднується до нього за допомогою металевої гнучкої гофри, яка повинна максимально щільно прилягати до отвору, щоб виключити ймовірність витоку чадного газу.

Наступним етапом виконується монтаж газового водонагрівача до системи водопостачання. Ця стадія аналогічна установці електробойлера.

Одним з найбільш відповідальних видів робіт є підключення до бойлера газової магістралі. Врізка в газопровід здійснюється через трійник, який може з’єднуватися з трубою за допомогою різьби або зварювання. Відразу після цього фітинга монтується відсічний кран.

Для підключення водонагрівача до газопроводу використовуються спеціальні гнучкі шланги. Перед входом бойлера бажано встановити фільтр. У разі якщо пристрій працює на зрідженому газі, необхідний також монтаж редуктора тиску газу, щоб нівелювати його скачки.

Монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ

Встановлення комбінованого водонагрівача непрямого нагріву

Можливе тільки при наявності автономної опалювальної системи з котлом, від якого буде підживлюватися бойлер. При цьому котел може працювати від будь-якого виду палива: газу, вугілля, дров, солярки, електрики. Підключення теплообмінника бойлера до котла має проводитися з дотриманням головного правила: нагрітий теплоносій надходить зверху, остиглий виводиться знизу.

При цьому подача холодної водопровідної води здійснюється знизу, а вивід нагрітої – зверху. При такій схемі монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ забезпечує максимально швидке ефективне приготування гарячої води.

Важливим моментом при підключенні бойлера непрямого є організація процесу перемикання котла з контуру опалення на контур ГВП. Це може бути виконано трьома способами за допомогою:

  • Триходового клапана. Найбільш поширене встановлення водонагрівача зважаючи на простоту управління. Даний клапан направляє потоки теплоносія в потрібний контур, реагуючи на сигнали термостата бойлера. Коли вода остигає нижче встановленої температури на термостаті, клапан спрацьовує і подає теплоносій до водонагрівального пристрою.
  • Двох циркуляційних насосів. По одному такому насосу підключають до контурів опалення та гарячого водопостачання. Команду включення кожному з них подає термостат бойлера за попередньою схемою.
  • Гідравлічної стрілки. Даний елемент використовується разом з гідроколектором і дає можливість урівноважити потік теплоносія в системах з багатьма контурами, що обслуговують радіатори, теплі підлоги, бойлер.

Недоліком нагрівачів непрямого нагріву є те, що вони повністю залежать від котла, який не функціонує влітку. Вирішити цю проблему можна, встановивши бойлер комбінованого нагріву, який після відключення основного генератора тепла переходить на підживлення від електромережі.

Монтаж комбінованого бойлера Івано-Франківськ

Замислюючись про те скільки коштує встановлення водонагрівача, власники будинків, квартир часто вибирають економію і монтаж бойлера власноруч. Однак самостійне підключення до газопроводу або електромережі потенційно небезпечне, так як може спричинити за собою коротке замикання або витік чадного газу. Неграмотне під’єднання нагрівача до котла може стати причиною виходу з ладу всієї опалювальної системи.

Вартість встановлення бойлера (водонагрівача) в Івано-Франківську.

Стандартна вартість монтажних робіт по встановленню бака, за умови, що водонагрівач був раніше куплений не в нашій компанії, то вартість від 700грн. Якщо ж бойлер був куплений у нас, то вартість монтажних робіт від 600грн. В дані ціни не входить витратний матеріал! Витратний матеріал, розглядається в кожному випадку індивідуально і приблизно в середньому становить від 600грн і вище. Комплектація матеріалів для підключення бойлера тільки від перевірених та відомих виробників!