Зварювання – це технологічна операція по створенню нероз’ємного з’єднання між матеріалами за рахунок створення атомного зв’язку. Зварювання використовують для з’єднання пластмас, кераміки, деяких інших матеріалів, однак найчастіше воно застосовується для виготовлення цільних металевих конструкцій.

Зварювальні роботи Івано-Франківськ

Перші в історії зварювальні операції відбувалися в кузні. Археологічні знахідки підтверджують, що люди почали використовувати даний метод з’єднання металів вже в VIII тисячолітті до н. е. До кінця XIX ст. ковальське зварювання залишалося основним способом зварювальних технологій. Коли почалося використання електрики і газокисневого полум’я для нагрівання матеріалів, зварювальна техніка почала стрімкий розвиток, і ковальські методи залишилися в минулому.

Зварювальні процеси порівняно прості і економічно вигідні. Вони експлуатуються в будівництві, машинобудуванні, в електроніці, при ремонті побутової техніки. На сьогоднішній день налічується вже більше сотні різновидів зварювання, і постійно розробляються нові. При виборі варіанту зварювання враховують властивості матеріалу і технічні параметри, якими має володіти отриманий виріб.

Класи зварювання

Залежно від фізичної природи процесу зварювальні операції діляться на три класи:

 • термічне зварювання;
 • термомеханичне зварювання;
 • механічне зварювання.

Для здійснення термічного зварювання служить теплова енергія (газове полум’я, плазма, газова дуга, електронно-променеві джерела і інше). При термомеханічному зварюванні поверхні деталей спочатку наближають одну до одноъ на відстань, порівнянну з міжатомною. Це здійснюється шляхом механічного стиснення, яке супроводжується нагріванням, що підсилює пластичність матеріалів. При механічному зварюванні використовується лише енергія компресії.

Зварювальні роботи Івано-Франківськ

Види зварювання

Кожен клас включає в себе кілька видів зварювальних процесів. В останні десятиліття технології зробили величезний крок вперед, випущено велику кількість літератури, яка описує особливості існуючих видів зварювання. Ми трохи торкнемося лише кількох найбільш значущих з них.

На даний момент найпоширенішим видом термічного зварювання є електродугове зварювання. Вона здійснюється декількома способами: електродом, що плавиться або не плавиться, під флюсом, електрошлаковим методом. Джерело тепла при цьому – потужний розряд в газовому середовищі.

Також до термічного класу належить плазмове зварювання (для нагрівання використовують іонізований газ); електронно-променеве зварювання (деталь розігрівається за рахунок впровадження в неї швидких електронів); газове зварювання (температура матеріалу підвищується за рахунок спалювання суміші пального газу і кисню); індукційне зварювання (заготівля розігрівається наведеними в ній вихровими струмами); лазерне зварювання і деякі інші види.

У термомеханічному класі пріоритетне значення для промисловості мають контактний і дифузний види. Контактне зварювання проходить в два етапи: деталі розігрівають до пластичного стану, а потім деформують. При дифузійному зварюванні атоми в шарах, що контактують, переміщаються за рахунок нагріву в вакуумі.

Крім цих двох процесів термомеханічний клас включає наступні види зварювальних операцій: газопресове зварювання (стиснення елементів при нагріванні їх газокисневим полум’ям); термокомпресійне мікрозварювання; термітне зварювання (для створення високих температур використовується суміш порошків алюмінію і залізної окалини); зварювання під тиском магнітокерованою дугою і інші.

У процесі механічного зварювання тиск, який чиниться на матеріали, що сполучаються, робить їх текучими. В результаті поверхневі шари заготовок вступають в хімічну взаємодію, утворюючи з’єднання.

У механічний клас входять: холодне зварювання (потужне стиснення матеріалів при кімнатній температурі); зварювання тертям (міжатомні сили починають діяти за рахунок зтиснення деталей, одна з яких обертається, забезпечуючи знос поверхні); зварювання з використанням потужності вибуху; зварювання шляхом впливу на матеріал високочастотними ультразвуковими коливаннями і ряд інших.

Зварювальні роботи Івано-Франківськ

Угруповання видів зварювання за технологічними особливостями

 • за рівнем автоматизації;
 • по перманентносты процесу;
 • за методом захисту металу в області зварювання;
 • за характером захисту металу в області зварювання;
 • за типом захисного газу.

Зварювальні роботи в квартирі: безпека, відповідальність

Бувають випадки ремонту, коли виконання сантехнічних робіт не можливе без зварювання. Особливі складності зварювальних робіт виникають у житлових квартирах, де є сусіди, меблі, мешканці. У них зварювальні роботи Івано Франківськ в квартирі потрібно проводити з особливою обережністю.

Про зварювальні роботи в квартирі в Івано Франківську

У житловому секторі, зазвичай використовується два типи зварювання: електрична і газова. Електричне дугове зварарювання використовується для різання і зварювання металів нагрітою електричною дугою. Газове зварювання також використовується для різання і зварювання металів нагріванням палаючої суміші з балонів кисню і ацетилену.

Варто відзначити, що обидва перерахованих виду зварювання пожежонебезпечні. Газове зварювання ще й вибухонебезпечне. Тому, дотримання заходів вибухо – і пожежної безпеки дуже важливі, особливо в житлових будинках.

Зварювальні роботи Івано-Франківськ

Зварювання байпасу

Небезпеки при проведенні зварювальних робіт в квартирі

Будь-який вид зварних робіт пов’язаний з високими температурами. Електрод електрозварювання і пальник газового зварювання мають температуру кілька тисяч градусів за Цельсієм. Крім цього майже до таких температур нагріваються зварювані або що зрізаються метали труб і металевих конструкцій квартири.

Як наслідок будь-який контакт займистих предметів, речей, речовин зі зварюванням може призвести до пожежі.

Крім цього розігрітий метал, має властивість розтікатися при зварюванні і навіть капати на підлогу і потрапляти на стіни. Як наслідок, при зварювальних роботах у житловому приміщенні можливі прогоряння оздоблювальних матеріалів підлоги і стін, а також прожиги меблів.

Особливу небезпеку несуть в собі балони для газового зварювання. Їх неправильне зберігання призводить НЕ до пожежі, а до вибуху.

Ще про одну небезпеку не можна забувати, проводячи зварювальні роботи Івано Франківськ в квартирі – це сусіди. Як вже згадувалося, краплі розплавленого металу від зварювання можуть потрапити до квартири сусідів. Наприклад, при проведенні зварювальних робіт на балконі. Або проводячи роботи у ванній по заміні стояків водопроводу або встановлення зварного байпасу.

Проводячи зварювальні роботи в квартирі завжди потрібно пам’ятати про потенційну небезпеку загоряння. Бажано попередити про зварювальні роботи сусідів і після закінчення зварювальних робіт ще кілька годин стежити за місцем їх проведення, щоб виключити тліюче горіння.

Зварювальні роботи Івано-Франківськ

Газова зварка

Відповідальність

Питання безпеки зварювальних робіт безпосередньо пов’язане з відповідальністю за наслідки їх проведення. Наприклад, сантехніки при зміні радіатора опалення з використанням зварювання пропалили вам паркет або меблі. Або при заміні стояка водопроводу, загорівся туалет у сусідів знизу.

У законів не багато нюансів, але в подібних випадках працює наступне правило:

Збиток від проведення зварювальних робіт в квартирі, якщо такий вийшов, повинен відшкодовувати винуватець. Винуватцем вважається особа, яка організувала або виробляло зварювальні роботи і яка порушила правило пожежної безпеки.

Тобто, якщо ви запросили для зварювальних робіт організацію, першим винним буде ця організація. Якщо ви самі організовували роботи і запросили просто сантехніка «по газеті», відповідальність, швидше за все, будете нести ви.

Заходи безпеки

Щоб не нести відповідальність нікому, дотримуйтесь елементарних заходів безпеки і не сподівайтеся, що їх дотримає сантехнік.

 • Від місця проведення зварювальних робіт приберіть всі меблі на відстань більше 1 метра;
 • Зі стін приберіть шпалери і інші оздоблювальні матеріали. Якщо такої можливості немає, відокремте місце зварювання від стін негорючими матеріалами;
 • Те ж виконайте з підлогою;
 • Виключіть потрапляння розплавленого металу від зварювання до сусідів;
 • Бажано не зберігати у себе в квартирі балони для газового зварювання. Роботи зробили – балони відвезли.

Зварювальні роботи Івано-Франківськ

Висновок

Немає ніяких причин, боятися проводити зварювальні роботи Івано Франківськ в квартирі. Є серйозні причини не ставитися до проведення цих робіт легковажно і сподіватися, що робочі зроблять все акуратно і правильно. Контролюйте підготовку до зварювальних робіт і їх проведення самостійно, і все буде добре.

Ціни на послуги зварника в Івано-Франківську

Вплив складності зварювальних робіт на ціну

Залежно від сфери економіки змінюється характер, складність і технологія зварювальних робіт. Однак ці параметри кожної конкретної галузі, в якій виникають потреби в зварюванні, залишаються стабільними вже протягом багатьох років. Тому важко очікувати якихось поштовхів до зміни вартості зварювальних робіт, що виходять з цього боку.

Складність зварювальних робіт в сфері будівництва, як правило невисока, а більшість металоконструкцій можуть бути зроблені в контрольованих умовах закритого цеху. За рахунок цього досягається висока ступінь готовності металоконструкцій, які приходять на об’єкт, що і дозволяє надавати ці послуги за такою невисокою ціною.

Також висока вартість зварювальних робіт обумовлена ​​характеристиками процесів, які протікають на виробництві. Підвищені вимоги до чистоти і гігієнічності, а також наявність агресивних середовищ, накладають свої обмеження і особливі вимоги до зварювальних матеріалів. У харчовій і фармацевтичній промисловості найбільш часто зустрічається зварювання нержавіючої сталі, а для хімічної промисловості знайшла широке застосування зварювання поліетиленових труб.

Зварювальні роботи Івано-Франківськ

Методики розрахунку вартості зварювальних роботи

У більшості галузей склалася ситуація коли, вартість зварювальних робіт включається в вартість інших робіт або ціну продукції (виготовлення і монтаж металоконструкцій, прокладання трубопроводів, виготовлення обладнання і т. ін.). У зв’язку з тим, що замовника цікавить результат, при значних обсягах зварювальних робіт прийнято проводити розрахунок вартості зварювання виходячи з індивідуальних характеристик кінцевої продукції.

У будівництві найпоширенішим видом робіт, в яких задіяні зварювальні роботи Івано Франківськ, є виготовлення і монтаж металоконструкцій. Це обумовлено рядом переваг металоконструкцій, які проявляються в процесі будівництва і експлуатації будівель і споруд. Вартість виготовлення (що включає в себе металообробку, складання та зварювання) і монтажу металоконструкцій прийнято виставляти в ціні за тонну. Станом на кінець 2019 року хорошою ціною за виготовлення можна вважати 10 000,00 грн. за тонну, а виготовлення металоконструкцій з монтажем – від 22 000,00 грн. за тонну.

У харчовій, хімічній та фармацевтичній галузях, найбільші обсяги зварювальних робіт пов’язані з прокладкою трубопроводів і виробництвом технологічного обладнання. В такому випадку, найбільш імовірним буде прорахунок вартості зварювання виходячи з кількості і розміру зварних стиків. На відміну від виробництва металоконструкцій, прокладання трубопроводів, в основному, проводиться на об’єкті, часто на діючому, що і призводить до високої вартості зварювальних робіт. Можливості зі зварювання виробів в умовах закритого цеху все ще задіяні при виготовленні обладнання, але підвищені вимоги до якості можуть нівелювати можливу вигоду від такого способу виробництва.

Ситуація зі зварювальними матеріалами

Ціни на присадочні матеріали, газові суміші (аргон, мікс, гелій і ін.) І зварювальні електроди безпосередньо впливають на вартість зварювальних робіт і будь-яка зміна ситуації на цьому ринку спричинить за собою реакцію з боку компаній, що активно закуповують ці матеріали. У цьому питанні, на жаль, важко складати прогнози, але стежити за станом справ потрібно постійно.

Можлива ситуація, що підприємства, які виробляють зварювальні роботи за допомогою аргонно-дугового зварювання, зіткнуться з перебоями в постачанні цього життєво необхідного технічного газу. Така ситуація може бути викликана затримками морських поставок технічних газів через один з основних портів України на Азовському морі. У тому, що стосується Івано Франківська, то небагато «живих» підприємств, які виробляють технічні гази, можуть бути схильні до ризику переселення (ліквідації) у зв’язку з високими цінами на землю.

Зварювальні роботи Івано-Франківськ

Ситуація в сфері оплати праці зварників

З 2019 року в Україні зросла мінімальна заробітна плата, зростання склало 12% в порівнянні з попередніми показниками. Це створює реальні передумови для можливості зростання ціни на послуги зварника, хоча зазвичай його зарплата набагато більше, ніж мінімальна. Передбачається, що витрати компаній, які надають послуги зварювання для третіх осіб, виростуть, а з ними виросте вартість зварювальних робіт.

Формування ціни на зварювальні роботи в 2019 році

Якщо розглядати питання формування ціни на зварювальні роботи Івано Франківськ в розрізі високу конкуренцію на ринку і обмеженого попиту, то стає очевидним, що самі постачальники послуг зі зварювання не грають в цьому процесі значну роль. Стабільність застосовуваних технологій, характеру і складності зварювальних робіт в різних галузях економіки також не є передумовою для зміни цін.

На наш погляд, якщо вже цікавитеся цим питанням, то пильної уваги заслуговують умови на ринку поставок допоміжних і витратних матеріалів. Також варто бути готовим до зростання цін на зварювальні роботи в зв’язку зі змінами в трудовому законодавстві , які вступили в дію в 2019 році.

Розцінки нашої компанії на зварювальні роботи досить помірні в Івано франківську.