Встановлення лічильників гарячої та холодної води – один з головних кроків на шляху до енергоефективності. Завдяки приладам обліку, кожна сім’я може вести статистику, скільки всі її члени споживають цінного ресурсу. Завдяки лічильникам у населення з’являється мотивація економити воду, знижуючи навантаження на навколишнє середовище. Якщо квартири і будинки в новобудовах за замовчуванням забезпечуються всіма необхідними приладами обліку, то з радянськими будівлями все йде набагато гірше. У деяких будинках стоять лічильники на весь будинок, і весь спожитий об’єм води розподіляється між усіма квартирами пропорційно зареєстрованим мешканцям. Щоб не платити зайві кошти за чиєсь марнотратство, краще поставити індивідуальні лічильники. В такому випадку платити доведеться тільки за фактично спожитий об’єм гарячої або холодної води.
Монтаж і заміна водяного лічильника Івано-Франківськ займає невелику кількість часу, залежно від стану трубопроводу. Таку роботу цілком можна зробити самостійно, заощадивши на послугах сантехніків. Для неї не знадобиться особливих знань, а необхідний інструмент є практично у кожного. Про те, як провести монтаж і установку лічильників води самостійно — далі.
Види та модифікації лічильників
Сьогодні на ринку продається безліч моделей лічильників гарячої та холодної води. Конструкційно їх можна розділити на кілька типів.
За принципом дії бувають:
- Механічні (тахометричні) лічильники. Принцип дії таких моделей досить простий. Вода, проходячи крізь лічильник, потрапляє в улиту турбіни, в якій розташовані лопаті. За рахунок тиску води останні приводять в обертання вал турбіни, яка в свою чергу за допомогою шестерень рухає барабани лічильника з цифрами. Механічні моделі найбільш прості в експлуатації і коштують набагато нижче електронних.
- Електромагнітні. Принцип дії таких лічильників ґрунтується на взаємодії магнітного поля приладу з потоком рідини. При цьому вимірюється швидкість потоку і обчислюється кількість води.
- Ультразвукові лічильники. Витрата води обчислюється за допомогою аналізу акустичного ефекту при проходженні через потік рідини ультразвукових коливань.
- Вихрові. Кількість рідини обчислюється за чисельністю вихорів навколо зануреного в потік рідини тіла певної форми.
Для побутових споживачів в основному використовують перший тип лічильників. Вони мають просту будову і не вимагають особливого обслуговування.
По витраті води прилади бувають промислові та побутові. Для квартири досить лічильника діаметром 15-20 мм. Промислові витратоміри можуть сягати діаметра 50 мм.
Також лічильники діляться на лічильники холодної і гарячої води. Розрізняються вони діапазоном робочих температур. Лічильники холодної води працюють при температурі до +40°С, гарячої – до +135°с. Якщо другий може працювати для вимірювання холодної води (хоча з-за різниці у вартості це не зовсім ефективно), то навпаки зробити просто не вийде.
Купівля лічильників. На що звернути увагу
Будь який лічильник, який встановлюється в квартирі, повинен мати сертифікат відповідності. Без нього прилад не поставлять на облік і не опломбують. Перед покупкою бажано відвідати водосбутову компанію і з’ясувати, які лічильники можливі до встановлення, щоб не було проблем з їх постановленням на облік.
При покупці самого приладу необхідно звернути увагу на його комплектність і відсутність будь-яких механічних пошкоджень. Навіть невелика тріщина на склі або раковина на латуневому фланці може стати причиною відмови у взятті його на облік.
В комплект приладу, як правило, входять:
- Сам лічильник.
- Механічний сітчастий фільтр.
- Зворотний клапан. Встановлюється після лічильника, щоб у користувача не було можливості відмотати назад.
- Муфти з накидними гайками (американки). Служать для того, щоб прилад можна було зняти для повірки. Хоча в даний час деякі організації проводять повірку лічильників без їх зняття.
- Паспорт. Його наявність обов’язкова. У паспорті повинна бути відмітка ВТК підприємства-виготовлювача про проходження контролю з обов’язковою датою першої повірки. Також у ньому зазначаються серійний номер (повинен співпадати з тим, який наноситься на сам виріб). Копію паспорта необхідно буде надати в організацію, яка надає послуги водопостачання. У процесі експлуатації в цьому документі будуть проставлятися відмітки про подальших перевірках.
Комплектація лічильника для обліку води може мінятися в залежності від виробника (краще звірити її з документацією). Однак на момент установки всі перераховані вище компоненти повинні бути в наявності. Тому якщо прилад ними не укомплектований, доведеться докуповувати окремо.
Монтаж лічильника води в Івано-Франківську
Коли всі матеріали підготовлені, можна починати роботи по встановленню. Крім перерахованих вище частин системи, для проведення даної операції знадобиться певний інструмент:
- Набір ріжкових ключів (як варіант можна використовувати один розвідний ключ).
- Болгарка (знадобиться, якщо в квартирі металеві труби).
- Оправки для металопластикових труб.
- Плашка для трубної різьби.
- Ущільнювач. В якості останнього можна використовувати клоччя, або прогумовану стрічку (фум).
Для проведення даних робіт необхідно чітко дотримуватися правил монтажу лічильників води. Прилад встановлюється в точці вводу холодної або гарячої води у квартиру. Всі точки водорозбору повинні бути за лічильником, це дуже важливо. В іншому випадку його не зареєструють. До приладу обліку повинен бути вільний доступ, як для щомісячного фіксування показань, так і для перевірок контролюючими органами. Тому не варто ховати його під ванну або за унітаз. Також варто враховувати, що система лічильника має кілька сполук, які можуть дати течі. Тому не варто ховати його за гіпсокартонний простінок.
Перед приладом обліку в обов’язковому порядку встановлюється фільтр механічного очищення води. Періодично необхідно проводити його очищення, тому і до нього повинен бути вільний доступ.
Якщо немає бажання виставляти напоказ всі комунікації, можна зашити їх фальш-панеллю, передбачивши ревізійне вікно.
Якщо планується встановлення двох лічильників: холодної та гарячої води, а відстань між трубами мінімальна, вони повинні бути на відстані один від одного.
Коли місце установки вибрано, можна починати процес монтажу:
- Для початку необхідно зібрати всю систему в єдине ціле, включаючи відсічний кран, і відміряти її положення на трубі.
- Після цього треба перекрити подачу води по стояку. Як правило, відсічний кран на стояк знаходиться в підвалі. Бажано про відключення води повідомити сусідам, щоб для них це не стало неприємним сюрпризом.
- Потім необхідно вирізати шматок труби, на місце якого буде встановлена система лічильника. Якщо трубі металева, то для її різання застосовується болгарка з відрізним кругом. Після цього з місця реза видаляють окалину і знімають фаску за допомогою напилка. Робиться це з обох сторін.
- Наступним кроком за допомогою плашки відповідного діаметра нарізається трубна різьба. Зараз у продажу є електричні плашки, які швидко справляються з поставленим завданням. Різьблення нарізаються з обох сторін.
- Далі на різьбу накручується відсічний кран. Для ущільнення різьбового з’єднання використовується клоччя або фум. Якщо використовується клоччя, її можна попередньо змастити солідолом. Після того, як встановлений кран, можна включати воду. Для цієї операції, швидше за все, знадобиться помічник, який по телефону повідомить, чи є течі після підключення стояка. Якщо їх немає, воду можна більше не перекривати.
- Після крану встановлюється механічний фільтр. Далі ставиться муфта – «американка», до якої тимчасово під’єднується лічильник. З другої його сторони ставиться така ж муфта, до якої приєднується зворотний клапан.
- В якості ущільнювача на муфтах, які під’єднуються до приладу обліку, використовуються прокладки відповідного діаметру. Їх виготовляють з гуми, силікону і пароніту. Гуму краще не використовувати, оскільки такі прокладки недовговічні, а знімати опломбований лічильник для їх заміни – задоволення нижче середнього. Для холодної води краще використовувати силікон, а для гарячої – пароніт.
- При монтажі лічильників води необхідно звертати увагу на правильність дій. На кожній деталі стрілкою вказано напрямок руху потоку води. Саме такою стороною потрібно встановлювати окремі елементи системи. Особливо, це стосується лічильника. В іншому випадку він буде обертатися у зворотному напрямку.
- Коли вся система зібрана, відкривається відсічний кран, і проводиться перевірка на наявність течі. Робити це дуже просто за допомогою шматка туалетного паперу. На ньому помітні навіть найменьші краплі води. Якщо є течі, з’єднання необхідно піджати, при відсутності результату, все доведеться розбирати і збирати заново. Тому роботу краще виконувати якісно з першого разу.
Монтаж лічильника гарячої води провадиться в такому ж порядку.
Після закінчення робіт прилад обліку працює в штатному режимі, проте, до його опломбування та постановки на облік його показання не приймаються. Після установки повинен прийти контролер, перевірити правильність складання системи, паспорт приладу, відповідність лічильника паспорту. Після цього фахівець пломбує лічильник, робить відповідні записи в журналі, та складає акт про зняття перших показань. Саме з цього моменту плата за гарячу і холодну воду буде нараховуватися за показаннями встановленого лічильника.
Коли потрібна заміна лічильників води?
Економити на оплаті водопостачання ви будете тільки в тому випадку, коли лічильники будуть працювати коректно і видавати реальні показники. Для впевненості в цьому існують повірочні інтервали, що дозволяють періодично перевіряти коректність роботи приладів. В цілому, існує кілька ситуацій, коли стає очевидною необхідність заміни:
- механічне пошкодження лічильника;
- перевищення показників забору води, помітні навіть неозброєним оком (можливі несправності приладу);
- результати повірки, засвідчили неправильну роботу лічильника;
- при необхідності зміни кількості лічильників (з 3 на 2, з 1 на 2).
Навіть якщо у вас виникли прості сумніви в тому, що показники вимірників водозабору вірні, ви можете зателефонувати в нашу компанію і отримати компетентну консультацію з питань того, як має працювати таке обладнання і чи не вимагає воно налагодження або заміни.
Як проходить заміна лічильників води?
Процес заміни залежить від різних факторів, серед яких основними є доступність до місця встановлення, якість водопровідних труб і комунікацій, коректність попереднього встановлення вимірювальних приладів. Наші досвідчені і кваліфіковані майстри впораються із завданнями будь-якої складності. Зазвичай процес заміни передбачає наступні етапи:
- виїзд майстра для огляду місця роботи;
- визначення обсягу робіт і необхідних інструментів, комплектуючих, матеріалів у кожному конкретному випадку;
- при необхідності проводиться розширення отвору для необхідного доступу, заміна старих труб, інші ремонтні роботи;
- заміна лічильників на нові (можлива додаткова повірка).
Всі роботи наші майстри проводять з максимальним ступенем обережності, а за їх якість наша компанія відповідає відповідним терміном гарантії. До того ж наші фахівці дадуть вам всі необхідні документи, що підтверджують правильність встановлення нового обладнання.
Супровідні документи
До таких документів належать:
- договір на заміну лічильників води;
- паспорт на кожний встановлений прилад;
- сертифікаційні свідоцтва;
- акт введення в експлуатацію.
Останній документ особливо важливий. Він необхідний для подачі в керуючу або ресурсопостачальну організацію. Саме тому важливо замовляти монтаж та заміну водяних лічильників Івано-Франківськ в організації, фахівці якої мають право складати такі акти. По деталям документального оформлення процесу заміни індивідуальних приладів обліку води ви можете проконсультуватися зателефонувавши за нашими контактними телефонами.
Від чого залежить вартість заміни лічильників?
Для замовників важливим питанням є формування ціни на наші послуги. У тому випадку, коли необхідний простий демонтаж старих та встановлення нових приладів, вартість послуги складе від 700 до 800 гривень залежно від типу лічильника. Однак існують й інші фактори, що впливають на кінцеву вартість даної послуги. Основними причинами додаткових витрат зазвичай є:
- складність доступу до місця монтажу (може знадобитися додаткове обладнання, а також роботи з розширення прорізів і завершального ремонту і обробці місця встановлення);
- необхідність заміни не тільки облікового обладнання, але й інших елементів (труб, прокладок, кульових кранів);
- часто необхідний демонтаж і подальше встановлення сантехнічних пристроїв (бачка унітазу, раковини і т. ін.);
- бувають випадки, коли неможливо уникнути демонтажу-монтажу колектора;
- застосування додаткового обладнання (наприклад, паяльного при монтажі поліпропіленових труб або для нарізання різьби – для металевих).
Який би обсяг додаткових робіт не знадобився, ви сміливо можете звертатися в нашу компанію, адже наші майстри спеціалізуються не тільки на встановленні або заміні лічильників води, але і на інших монтажних, ремонтних, сантехнічних роботах. Всі необхідні дії будуть виконані максимально швидко і якісно, а їх вартість буде абсолютно прозорою та відкритою обґрунтовано замовнику.
Щоб дізнатися точну вартість усіх робіт, необхідних конкретно у вашому випадку, зв’яжіться з нашим консультантом по контактному телефону, а ще краще зробіть виклик майстра для попереднього огляду. Ми формуємо максимально конкурентну цінову політику завдяки тому, що з кадрової і технічної сторони готові здійснювати весь комплекс монтажних і ремонтних робіт без необхідності залучати субпідрядників або додаткове обладнання.
Середні ціни на встановлення водолічильників в Івано-Франківську
Зверніть увагу що водолічильник включений у вартість монтажу.
Монтаж та заміна водяного лічильника Івано-Франківськ проводяться фахівцями нашої компанії в присутності замовника.
Встановлення лічильника води ITELMA 800 гривень.
Заміна лічильника ITELMA 700 гривень
Встановлення лічильника води VALTEK 760 гривень
Заміна лічильника води VALTEK 640 гривень
Встановлення лічильника води ЕКОНОМ 640 гривень
Заміна лічильника води ЕКОНОМ 520 гривень