Яку вентиляцію вибрати для квартири? Сучасній людині характерно прикладати максимум зусиль для того, щоб зробити власне житло комфортабельним і затишним. З цією метою в квартирах встановлюється вентиляція, здатна швидко і ефективно наповнити приміщення свіжим повітрям, а також вивести назовні затхлі гази. Монтаж вентиляції Івано Франківськ передбачає застосування певних пристроїв для кожного приміщення. Так, туалет або ванну кімнату можна доповнити витяжкою, яка буде досить продуктивною для подібних кімнат. Особливістю ванної є висока вологість, тому потужний вентилятор тут буде як не можна до речі, осушуючи приміщення і підтримуючи баланс. Вентиляція в квартиру для ванної може бути автоматичною, а також механічною, яка регулюється в ручному режимі.

Монтаж вентиляції Івано-Франківськ

Системи для житлових приміщеннь. Нерідко бувають ситуації, коли на питання, як зробити вентиляцію в квартирі, складно знайти найбільш прийнятні відповіді. У житловому приміщенні температура коливається динамічно, а власникам комфортніше перебувати в будинку тоді, коли задані параметри підтримуються. Тут система вентиляції в квартирі повинна виконувати відразу кілька завдань, осушуючи повітря і змінюючи його поточну температуру. Унаслідок особливостей розміщення варто дотримуватися таких параметрів:

 • простота монтажу;
 • економічність робочого процесу;
 • безшумність.

Вентиляція квартири

Монтаж вентиляції Івано-Франківськ

Просте управління обладнанням зробить його застосування більш зручним і приємним. Встановлення продуктивного обладнання призводить до того, що повітря нагрівається або охолоджується залежно від поставленого завдання. Відпрацьоване повітря залишає приміщення, а свіжезакачується всередину, попередньо проходячи процедуру очищення.

Вентиляція квартири не буде повною, якщо не встановити обладнання на кухні. Дане приміщення обов’язково потребує практичної і надійної конфігурації. Припливна вентиляція в квартирі стане хорошим рішенням для даного приміщення. В процесі вибору оптимального варіанту доведеться врахувати ряд особливостей самої кухні, щоб знайти підвісну, вбудовану або камінну систему, що забезпечує високий ККД в процесі роботи. Надійна вентиляція в квартирі може бути придбана на нашому сайті, де вас чекає великий каталог якісної продукції. Наші консультанти завжди готові запропонувати свої послуги кожному клієнту.

Вентиляція у ванній кімнаті

Монтаж вентиляції Івано-Франківськ

Для чого потрібна хороша вентиляція у ванній кімнаті і в чому небезпека її відсутності

Правильний повітрообмін у ванній кімнаті важливий не менше ніж наявність в ній світла і води. Хороша вентиляція формує в цьому приміщенні здоровий мікроклімат, за рахунок відведення зайвої вологи, що неминуче знаходиться в повітрі. Взагалі, всі ми практично ніколи не звертаємо уваги на вентиляційну систему, і що не дивно – це добре, тому що правильно працююча система абсолютно не помітна. Але варто їй вийти з ладу, так відразу ми починаємо явно бачити негативні наслідки, а саме: запотівання дзеркала після прийому водних процедур, затхле повітря в приміщенні, поява конденсату на стінах і обладнанні. Все це «перші дзвіночки», які неминуче призведуть до появи цвілі і поступового руйнування оздоблювальних матеріалів.

Монтаж вентиляції Івано-Франківськ

Небезпека порушення повітрообміну

Погана вентиляція у ванній кімнаті таїть масу неприємностей. Основна – пов’язана саме в підвищеною вологістю і застоєм повітря. Перш за все, це небезпека для здоров’я мешканців житла. Дія спорів різних грибків, що з’являються в умовах підвищеної вологості і поганого повітрообміну, на дихальну систему людини – загальновідома. У безлічі людей розвивається на них серйозна алергічна реакція, яка може привести до сумних наслідків.

Як вирішити проблему порушення повітрообміну

У багатьох людей виникає закономірне питання: як зробити вентиляцію у ванній ефективною? Для цього потрібно знати, які типи вентиляції існують, і чим вони відрізняються один від одного.

 • Витяжна система, в якій повітрообмін здійснюється за допомогою виходу і входу повітряних мас через вентиляційні шахти.
 • Припливна вентиляція діє так: повітря надходить в приміщення, тим самим витісняючи собою старий, який виходить в витяжку.
 • Вентиляція змішаного типу.

Усі вентиляційні системи розрізняються по конструкції:

Безканальна система. Принцип дії її такий: вентиляція приміщення ванної кімнати відбувається через вентиляційні стінові отвори, які з’єднуються з загальними вентиляційними каналами в будинку.

Канальна вентиляція влаштовується в тих місцях приміщення, де потрібне інтенсивне очищення повітря.

Тепер, коли у вас є загальні уявлення про існуючі системах вентиляції, є три способи вирішення цієї проблеми.

Монтаж вентиляції Івано-Франківськ

 1. Перший – організація у всьому житлі природної циркуляції повітряних мас. Але от невдача, в останнє десятиліття практично всі перейшли з дерев’яних на пластикові вікна, тим самим підвищивши герметичність наших будинків і квартир, порушивши природний повітрообмін через щілини у вікнах і дверях. Ми не закликаємо вас повертатися до старих вікон, а пропонуємо використовувати пристрої для мікровентиляції приміщень.
 2. Спосіб другиймонтаж у ванній кімнаті примусової вентиляції Івано Франківськ. Створити її у власній ванній можна за допомогою використання спеціального вентилятора, який вбудовується в систему вентиляції. Принцип дії його досить простий: витягаючи вологе і тепле повітря з приміщення, він створює різницю тисків між ванною кімнатою та іншими кімнатами житла. Завдяки ефекту розрядження, в ванну надходить свіже повітря з інших приміщень.
 3. Третій спосіб – просто прочистити вентиляцію у ванній кімнаті, але самостійно цього робити не рекомендується, щоб не пошкодити повітроводи.

Типи використовуваного обладнання

Основним приладом для здійснення примусового повітрообміну в ванній кімнаті є вентилятор, який повинен забезпечувати мінімум дворазове оновлення повітря в приміщенні, за одиницю часу.

Монтаж вентиляції Івано-Франківськ

Сучасний будівельний ринок наповнений широким асортиментом різних приладів, які розрізняються по:

 • потужності
 • формі, в залежності від конфігурації вентиляційного каналу
 • матеріалами, з яких виконаний корпус вентилятора
 • способу монтажу
 • рівню шуму та наявності датчиків включення і відключення приладу
 • «Розмірів гаманця» власника

Сучасні витяжні пристрої оснащуються таймером вимикання і датчиком вологості повітря. Завдяки цьому, вентилятор для ванної з таймером може працювати заданий проміжок часу після вимкнення світла і самостійно включатися при досягненні граничного значення вологості. Це найбільш затребуваний тип обладнання для створення гарної витяжної вентиляції в невеликих ванних кімнатах. Основні показники при виборі – потужність і рівень шуму. Зараз ми спробуємо вас навчити, як правильно розрахувати потужність цього агрегату для вашої ванної.

Як правильно розрахувати потрібну потужність витяжного вентилятора

Не варто лякатися, все не так вже й складно. Для того щоб правильно розрахувати потрібну саме для вас продуктивність витяжного обладнання, потрібно кількість мешканців житла помножити на два (дворазове оновлення повітря, як ми писали раніше) і помножити на обсяг вашої ванної кімнати. Наприклад, користуються ванною кімнатою у вашій квартирі 3 людини. Перемножуємо на дворазове оновлення повітря за одну годину – отримуємо 6 одиниць, і множимо на стандартні 17, 5 куб / м. малогабаритних ванних кімнат (7 кв. / м. площа з висотою стелі 2, 5 м). У підсумку отримуємо необхідну продуктивність в 105 м / куб.

Важливо! Не варто купувати вентилятори в ванну з «запасом» потужності, якщо не хочете, щоб в цьому приміщенні «гуляв вітер». Необгрунтоване збільшення потужності такого обладнання, тягне за собою зайві витрати на електроенергію і підвищений рівень шуму.

Монтаж вентиляції Івано-Франківськ

Як вибрати хороший вентилятор

Що в нашому розумінні хороший: Це, перш за все – довговічний, безшумний, і безпечний. Безпечний вентилятор повинен відповідати декільком вимогам. Перш за все, він повинен бути призначений для роботи в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. На таких пристроях стоїть спеціальне маркування.

Також, непогано, щоб він був низьковольтний, тобто, з напругою живлення до 24 В. Але це «тягне» за собою додаткові фінансові вкладення на покупки і встановлення спеціального блоку зниження напруги, до якого і буде здійснюватися підключення вентилятора у ванній кімнаті . Але, на загальну думку, безпека ваших домочадців варта деяких фінансових вкладень.

З приводу довговічності сказати щось зрозуміле дуже складно. Єдине – перед покупкою тієї чи іншої моделі дізнайтеся відгуки про виробника і конкретний вентилятор. Серед представлених сучасних моделей вентиляторів для установки в систему вентиляції присутні як знамениті бренди, які вже не одне десятиліття поставляють на вітчизняний ринок якісну продукцію. Також є і нові компанії, але покупка їх приладів може стати для вас лотереєю.

Якщо ви задаєте собі питання: Який вентилятор вибрати для ванної, ми відповімо – безшумний. Це тільки здається, що до невеликого гулу, який він виробляє можна звикнути. Якщо ви при покупці чітко чуєте шум, то тільки уявіть, який гуркіт він буде виробляти вночі. Ви можете підняти з ліжка не тільки своїх домочадців, а й сусідів по вентиляції. Безшумні вентилятори для ванної кімнати – повірте, існують, тільки потрібно докласти трохи зусиль, придбати і встановити їх на повітропровід.

Монтаж вентиляції Івано-Франківськ

Монтаж вентилятора в систему повітропроводів

Згідно з нормативними документами, при монтуванні відцентрового вентилятора для ванної кімнати, неприпустимо використання відкритої проводки. Укладання електричного кабелю проводиться в штроблення або в пластикові короби. Крім того, проводку можна розміщувати в спеціальних ізоляційних рукавах, між основною і підвісною стелями.

Найбільш простими у встановленні вентиляторами є накладні або врізні, які встановлюються безпосередньо на місце вентиляційної решітки з дотриманням всіх правил техніки безпеки. Якщо обсяг вашої ванної кімнати набагато вище середніх показників, то доцільно встановити канальний вентилятор для ванної, з системою відбору повітря з різних точок приміщення. Повітроводи і проводка підключення, в цьому випадку монтуються між основною і підвісною стелею.

Рекомендації по обслуговуванню вентиляторів

Самостійне обслуговування вентиляції зводиться до періодичних профілактичних оглядів і чищення лопатей вентилятора і вентиляційних решіток. Самостійно перевірити працездатність вентиляції дуже просто: досить прикласти до грат забору повітря смужку паперу. Якщо вона тримається на вентиляції без сторонньої допомоги – витяжка працює добре. Також можна піднести і запалену свічку. Якщо полум’я відхиляється в бік грат приблизно під 45 град, то все нормально, якщо не відхиляється, то витяжний канал забитий, і потрібно терміново викликати фахівця.

У випадках встановлення в систему вентиляції складного технологічного обладнання, і для прочищення димоходів, потрібно звертатися виключно в спеціалізовані організації. Фахівці цих компаній проведуть кваліфіковану оцінку роботи вентиляційної системи в житло, і як наслідок, у ванній кімнаті. У разі незадовільної її роботи, компанія самостійно проведе необхідні роботи по обслуговуванню, чистці, а також встановленні необхідного устаткування.

Монтаж вентиляції Івано-Франківськ

Де замовити послугу з встановлення вентилятора у ванній кімнаті?

Прийнявши рішення про монтаж вентилятора у ванній кімнаті Івано Франківськ, ви робите правильний вибір, тому, що це позбавить вас від конденсату на дзеркалах і трубах, а також неприємного запаху і вогкості. Радимо звертатися до майстрів нашої компанії, які виробляють встановлення примусової витяжки недорого і на професійному рівні. Ви можете замовити у нас також комплексну послугу монтажу з підключенням вентиляційних систем до електромережі. Для отримання консультацій телефонуйте нашим досвідченим фахівцям ми працюємо в будь-якому районі міста Івано Франківськ без вихідних.

Якісна робота, доступні ціни є нашим пріорітетом!